آخرین جزئیات ناپدید شدن دختر ۲۲ ساله اصفهانی در شیرازبه گزارش خبرنگار ایمنا، بیست و پنجم جولای دختر اصفهانی 22 ساله زمان سیمیران جهانبز او برای سفر به شیراز رفت و در خیابان معالی آباد شیراز ناپدید شد. 42 روز می گذرد و طبق آخرین گزارش ها خبری از او نیست. سه خبر مرد در باره در این پرونده دستگیر شدند.

یک گره کور در یک فایل دختر اصفهانی / دستگیری 3 نفر در باره این یک فایل است

افشین محمدی دره معاون دادستان مرکز استان و رئیس دادسرای جنایی و جرایم امنیتی شیراز شوری گفت: پرونده قضایی زیر نظر بازپرس اداره سیزدهم دادسرای ویژه کیفری و جرایم امنیتی شیراز است. اکنون وی گفت: تاکنون سه نفر در این رابطه دستگیر شده اند که دو نفر از آنها بی گناه هستند. از بین رفتن تبرئه شده از سوء ظن و یک نفر هنوز او در بازداشت است.

وی افزود: عملیات پلیسی و اطلاعاتی زیر نظر مقام قضایی ادامه دارد و تمامی دستورات قضایی لازم برای گره گشایی این پرونده به ماموران صادر شده است.

ابلاغیه سرپرست دادسرای جنایی و جرایم امنیتی شیراز زمان جهانبز سمیران 22 ساله می تواند به نهادهای انتظامی در پیگیری این پرونده کمک کند و گفت: آنچه مشخص است این است که تمام اختیارات پلیس و مقامات قضایی برای یافتن یک مفقود شده متمرکز است. ولی همکاری خانواده و خبرچین می تواند تحقیق را تسریع کند.

چند مظنون در پرونده دختر گمشده اصفهانی در شیراز تحت تعقیب هستند

سرهنگ کاووس حبیبی رئیس اداره اطلاعات منطقه فارس در این باره خبر داد. بیست و پنجم تیرماه امسال دختری 22 ساله اصفهانی به همراه مادر و خواهرش به شیراز آمدند تا برایشان کاری انجام دهند. خیلی و در خیابان معالی آباد شیراز ناپدید شد.

وی ادامه داد: پس از گزارش پرونده دختر گمشده به پلیس و ماموران دادگستری شهرستان شیراز، تحقیقات و اقدامات فنی پلیس از لحظه اعلام مفقودی این فرد آغاز شد.

رئیس پلیس استان فارس افزود: پلیس پیگیری تحقیقات به برخی از سرنخ ها در این منطقه منجر شده و چندین مظنون تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

او شایعاتی مبنی بر اینکه تعداد زیادی دختر دارد را رد کرد گمشده وی در شیراز خاطرنشان کرد: به محض مشخص شدن نتایج، اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

گفتگو با خواهر گمشده

هیچ کس از او خبر ندارد. حالا پدر در یک ویدیوی تلخ و دردناک، از مردم میل او از آنها می خواهد که به دنبال دخترش بگردند. تنها خواهر 45 روز در خیابان های شیراز قدم زد غیر ضروری و امضا کن زمان برای پیدا کردن ولی اثری از او نیست. سالومه، خواهر سما، در حالی که شیرازی که حال خوبی ندارد با چشمانی اشکبار در گفت وگویی از جزئیات این حادثه دلخراش دختر گمشده اش می گوید:

خواهرت کی و کجا ناپدید شد؟

ما در اصفهان زندگی می کنیم. چند روزی خونه شیراز و خاله بودیم. قرار شد همگی همان شب یا فردا صبح برویم و به اصفهان برگردیم. روز بیست و پنجم جولای بود. زمان ساعت ساعت 7:20 شب برای خرید وسایل شخصی از خانه خارج شد. به گردنه خیابان معالی آباد شیراز رفت. بعد از یکی دو ساعت ساعت 10 و ربع بود زمان او گزارش داد که به خانه برمی گردد و ربع می رسد پس از آن تلفن او خاموش می شود و ما هیچ خبری از او نداریم.

آخرین باری که زنگ زد دقیقا چی گفت؟

اولا وقتی رسید از آنجا به ما زنگ زد. با او به توافق رسیدیم که چه زمانی به اصفهان برگردیم. امشب بیایم یا صبح زود برگردیم. در باره این مسائل را با هم در میان گذاشتیم و او به من گفت برویم خرید و به زودی برمی گردم. آره اولادر حین تماس سر و صدای زیادی به گوش می رسید. معلوم بود تو خیابونه. تا ساعت ربع ساعت 10 زنگ زد و گفت برمی گردم. این بار هیچ سروصدایی نداشت. مثل سوار شدن به تاکسی بود.

تمام دوربین های مداربسته آنجا را چک کردیم. دوربین ها آن را نشان می دهند زمان به تنهایی از خیابان رد می شود و وارد گردنه می شود. انگار یکی دنبالش میومد. همیشه زمان وارد مغازه می شود، می ایستد و داخل مغازه را نگاه می کند. تا یک فاصله او را تعقیب می کند و دوربین های دیگر قطع می کنند. ولی ما نمی دانیم او کیست. ما حتی نمی دانیم که او دستگیر شده است یا خیر انجام شده یا نه

آیا تاکنون کسی به عنوان مظنون دستگیر شده است؟

آره. انگار دو سه نفر دستگیر شدند ولی اطلاعاتی به ما نمی دهند. ما نمی دانیم این افراد چه کسانی هستند. من می دانم که فقط یکی از آن راننده تاکسی است زمان به معالی آباد شیراز برده بود به نظر می رسد آنها در حال تحقیق از او هستند تا دوباره آن شخص را ملاقات کنند بازگشت یا نه. در کل هنوز چیزی مشخص نیست. البته پلیس آگاهی به شدت در این زمینه کار می کند و این پرونده را جدی می گیرد.

آیا این بدان معناست که هیچ اثر یا اثری یافت نشد؟

ارزشش را ندارد هیچ توصیه ای وجود ندارد. زمان از زیر پل معالی آباد می گذرد و اکنون اثری از آن پیدا نمی شود.

زمان آیا او با کسی یا خواستگاری که به آن شک دارید رابطه نداشته است؟

خواستگاری دارد که اصلا ایرانی نیست و شبیه همه ماست بدتر این. ما مطمئن هستیم که این به او مربوط نیست. زمان او با هیچ کس دیگری ارتباط نداشت.

نمی توانست جایی برود؟

زمان چنین دختری او با خانواده اش رابطه نزدیک داشت. حتی اگر پسر پسر را ملاقات می کرد، بلافاصله به مادرم اطلاع می داد. او در خانه حبس نشده بود و با کسی دعوا نمی کرد. حتی اگر نیم ساعت هم می خواست بیرون برود خودش را خبر می کرد. او نمی تواند جایی برود. چون با اینکه رفته بود چرا آخرین بار زنگ زد و گفت ربع بیا چرا بری شیراز و برگردی. آن شب قرار بود برگردیم اصفهان. به همین دلیل است که به طور کلی فرصت اینطور نیست که جایی برود.

آخرین چیزی که او پوشید چه بود؟

او یک سارافون مشکی با یک کت مشکی، یک روسری سبز و سفید و یک کیف سفید پوشیده بود.

خواهرت درس میخونه؟

آره. سال سوم این رشته روانشناسی تربیتی بود.

چند تا خواهر و برادر دارید؟

ما دو خواهر و یک برادر داریم. ازدواج کردم و زمان او با خانواده اش همراه با برادرم زندگی می کرد.

خانواده چطوره؟

ما همه ویران شده ایم. ما هر روز گریه می کنیم. مامان و بابا هیچ قدرتی ندارند. امیدوارند و امیدوارند، شاید خبری شود زمان ما دیگر نمی دانیم چه کنیم چی انجام دهید رفتم و هر جا که فکرش را بکنید جستجو کردم. 45 روز در شیراز ماندم. هر روز و هر شب از خانه بیرون می آمدیم و جستجو می کردیم زمان ما بودیم. یکی پس از دیگری شیراز را دیدیم ولی خبری نیست.

زمان او برای خرید چه چیزی رفت؟

او می خواست قبل از بازگشت به اصفهان وسایل شخصی خود را جمع آوری کند. مثلا یه گوشواره کوچیک داشت رفت عوضش کرد.

طلا با او بود؟

خیر اما کریستال های زیادی وجود داشت که شبیه طلا بودند.

چه درخواستی دارید؟

مردم و هنرمندان به ما کمک می کنند زمان پیدا کنید آیا خبری از او هست؟ داریم دیوانه می شویم. اثری از او نیست. حداقل پلیس باید تصاویر دوربین های ماهواره ای را بررسی کند. هزینه هر چه باشد، ما پرداخت می کنیم. فقط از این وضعیت متوقف کردن 45 روز است که زندگی نکرده ایم و حالمان خوب نیست.

مذاکرات پدر در باره راز ناپدید شدن زمان در شیراز

پدر زمان وی درباره این حادثه گفت: زمان با مادر و برادرش نزد عمه اش در شیراز رفت. صبح حادثه زمان او برای فروش مقدار کمی طلا به یک طلافروشی واقع در خیابان شریعتی شیراز مراجعه می کند. آخرین باری که با مادرش صحبت کرد این را گفت ربع او به خانه می آید ولی یک بار ناپدید شد و تلفنش خاموش شد.

40 روز است که خبری از دخترم ندارم، از افراد مشهور و رسانه ها خواستم عکس او را منتشر کنند تا خبری از دخترم باشد. علی کریمی، شهربانو منصوریان و فاطمه گودرزی عکس دخترم را منتشر کردند. همه این اقدامات به این دلیل است که ما بسیار نگران هستیم. هزار فکر به سرم و با من می آید ممکن است خواهم گفت انجامش نده زمان در چاه افتاد یا مورد حمله قرار گرفت.

خوابمان کم شده و خیلی نگران هستیم زمان وجود دارد در رابطه با این وضعیت پرونده قضایی تشکیل شده و تحقیقات ویژه ادامه دارد ولی نتیجه ای پیدا نشد.

خانواده زمان آنهایی که خیلی نگران او هستند همچنان شیراز را ترک می کنند کار را نکرد و منتظرند زمان پیدا کردن اخبار

ناپدید شدن دختر ۲۲ ساله در شیراز

بیست و پنجم دختر 22 ساله اصفهانی در تیرماه امسال زمان سیمیران جهانبز او برای سفر به شیراز رفت و در خیابان معالی آباد شیراز ناپدید شد. پرونده این دختر گمشده به سرعت در اختیار پلیس و مقامات قضایی شیراز قرار گرفت و فرضیه ربوده شدن وی قوت گرفت.