آخرین جزئیات پرونده نیکا شاکرمینشریه ایمنا و مرکز مطبوعاتی عدلیه به نقل از قاضی محمد شهریوری گفت: روز چهارشنبه سی ام شهریور ساعت 7:30 صبح ساکنان ساختمان در میدان امیر اکرم متوجه جسد بانوی جوانی در حیاط خانه خود شدند. تیم های تخصصی به محل اعزام شدند و پلیس منطقه را در جریان قرار دادند و متوجه شدند این زن از ساختمان مجاور به داخل حیاط این خانه پرتاب شده است.

شهریاری با اشاره به اینکه کوله پشتی این زن در پشت بام ساختمان مجاور کشف شد، افزود: جسد بلافاصله به عنوان فردی ناشناس برای انجام تحقیقات پزشکی قانونی منتقل شد.

سرپرست دادسرای امور جنایی منطقه تهران گفت: کارشناس پزشکی قانونی به دستور دادگاه کالبد شکافی و نمونه برداری سم شناسی و پاتولوژیک انجام داد.

شهریاری گفت: در کالبد شکافی و معاینه جسد، شکستگی های زیادی در حفره لگن، سر، اندام فوقانی و تحتانی، دست و پا، لگن مشاهده شد که نشان می دهد فرد نشان می دهد از ارتفاع پرتاب شده است. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد این فرد به پایین پرتاب شده است.

در بررسی پزشکی قانونی مشخص شد که هیچ اثر گلوله ای روی بدن جسد مشاهده نشده است و تصریح کرد: همسایه های ساختمانی که جسد در آن پیدا شده بود می گفتند ساعت 3 بامداد صدایی شنیده اند اما احساس نکردند که زن سقوط کرده است.

سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران با بیان اینکه جسد در نهایت نیکا شاکرمی 17 ساله شناسایی شد، گفت: شناسایی شد. در آن فعال بود و کارگران در ساختمان نگهبانی و کار می کردند.

شهریاری گفت: با بررسی تصاویر دوربین های محلی مشخص شد صبح روز حادثه خانم نیکا شاکرمی با کوله پشتی وارد ساختمان شده، ساختمان نیمه کاره و در بسته بوده به طوری که زنگ به صدا درآمده است. . با فشار دادن باز می شود

وی افزود: در بررسی ها مشخص شد که خانه خاله خانم شکرمی در کوچه ای جنب این ساختمان و 2 بلوک بالاتر از محل پیدا شدن جسد قرار دارد. هنوز دلایل ورود این خانم به ساختمان نیمه کاره مشخص نشده است.

رئیس تعقیب کیفری استان تهران افزود: خانم نیکا شاکرمی روز بیست و نهم شهریور (یک روز قبل از حادثه) به منزل برنگشت و مادر بارها با وی تماس گرفت و از وی خواست که به خانه خود یا خانه خاله برگردد. . اما علیرغم تماس های زیاد خانم نیکا شاکرمی به خانه نیامد.

شهریاری افزود: مادر مرحوم شاکرمی با یکی از دوستان دخترش به نام آیدا تماس گرفت و از او خواست که با دخترش تماس بگیرد و از او بخواهد که به خانه بیاید اما نیکا شاکرمی از آمدن به خانه امتناع کرد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از فوت پدر نیکا شاکرمی خبر داد و گفت: مادر شاکرمی روز پنجشنبه 16 مهرماه ناپدید شدن دخترش را به اطلاع اداره اطلاعات رساند.

شهریوری افزود: پس از ملاقات های خانوادگی، هویت جسد در همان روز مشخص و جسد روز نهم مهر شنبه تحویل خانواده می شود.

وی با بیان اینکه بررسی ها نشان داد این حادثه ارتباطی به اغتشاشات اخیر ندارد، گفت: هیچ گونه رد گلوله بر روی بدن متوفی مشاهده نشد و شواهد حاکی از آن بود که مرگ ناشی از حواس پرتی بوده است.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: از تمامی کارگران ساختمان تحقیق و بازجویی شد و حتی تعدادی نیز دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: خانم نیکا شاکرمی مدرسه نرفته و در کافی شاپ کار می کرد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: پرونده در حال رسیدگی است و نتیجه در اسرع وقت اعلام می شود.