آسگاردیا; اولین حالت کیهانی ایمنا استوقتی صحبت از نجوم و فناوری فضایی به میان می‌آید، متوجه می‌شویم که این صنعت بسیار گران است و سرمایه‌گذاری‌های کلان در توسعه فناوری یا پروژه‌های فضایی تقریباً هیچ بازده کوتاه‌مدت یا میان‌مدتی ندارند، اما همچنان کشورهای توسعه‌یافته و پیشرو در این زمینه هستند. سرمایه گذاری زیادی انجام دهید یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاری در توسعه صنعت فضایی و نجوم، مشکلات جدی پیش روی توسعه بشریت و حیات بر روی زمین است که عمده آن رشد جمعیت و کاهش منابع است. بنابراین برای تداوم حیات و گسترش آینده بشریت باید از زمین فاصله بگیریم و حوزه خود را گسترش دهیم که این امر مستلزم شناخت جهان از طریق نجوم و ایجاد راهی برای سفر با استفاده از فناوری فضایی است.

یکی از اقداماتی که امروزه برای قرار دادن افراد در فضا انجام می شود، پروژه آسگاردیا است که به عنوان اولین حالت فضایی شناخته می شود، که نقطه آغازی برای یک جامعه پیشرو برای ماندن در فضا است. درباره پروژه آسگاردیا بیشتر بدانید و با اهمیت آن آشنا شوید عمران مرادی، پژوهشگر فضایی گفتگویی داشتیم که در ادامه می خوانید:

چرا مطالعه نجوم و توسعه فناوری فضایی مهم است؟?

امروزه شرایط زمین تغییر کرده و رشد جمعیت منابع موجود از جمله آب را کاهش داده است. بدین ترتیب در عمل برخی از ذخایر ارزشمند زمین در آستانه انقراض قرار دارند و در نتیجه شرایط زندگی بر روی زمین در آینده نزدیک دشوارتر خواهد شد. وقتی به آن فکر می کنیم، متوجه می شویم که برای حل این مشکل چاره ای جز ترک زمین و گسترش دنیای بشریت نداریم، اما رشد این صنعت در گرو درک بهتر محیط است. در نتیجه نجوم و فناوری فضایی برای ادامه حیات بشر ضروری است.

برای قرار دادن انسان در فضا چه چیزی لازم است؟

وقتی صحبت از گسترش قلمرو انسان و زندگی در سیارات دیگر به میان می آید، مهم ترین موضوع، موقعیت افراد در کیهان و لزوم تشدید برنامه ریزی و حمایت در اطراف آن برای تامین سرمایه اجتماعی لازم است. امروزه متخصصان صنعت فضایی تمایل دارند روی افراد سرمایه گذاری کنند تا فاصله بین انسان و فضا را کاهش دهند. در واقع وجود انسان در فضا مستلزم حمایت انسانی و تشکیل سرمایه اجتماعی است.

پروژه آسگاردیا چیست؟

آسگاردیا یک حالت کیهانی است که بر اساس تأمین سرمایه اجتماعی لازم برای زندگی انسان در فضا شکل گرفته است و در عمل یک بسیج اجتماعی است که به دنبال زندگی و شکوفایی بشریت در فضا است. پروژه آسگاردیا با هدف معرفی زندگی به مردم به عنوان یک موضوع مهم و در واقع مقدمه ای برای تغییر نگرش جامعه به این موضوع مهم است.

پروژه آسگاردیا چگونه شکل گرفت؟

برای ترویج و تشخیص اهمیت زندگی انسان در فضا، ایگور آشوربیلی، یک آذربایجانی ساکن باکو که به عنوان بنیانگذار مرکز بین المللی فضایی وین و رئیس کمیته تحقیقات فضایی یونسکو شناخته می شود، در سال 2013 این ایده را برای ترویج زندگی در فضا مطرح کرد. فضا. ایجاد اولین کشور فضایی به نام آسگاردیا پیشنهاد شد. آشوربیلی علاوه بر اینکه در اکتشافات فضایی بسیار فعال است، به عنوان یک سرمایه گذار حرفه ای نیز شناخته می شود و به همین دلیل کار خود را با ایجاد اولین کشور فضایی آغاز کرد.

کشور فضایی آسگاردیا شامل چه مواردی است؟

آشوربیلی یک ماهواره بسیار سبک را برای ایجاد ایالت های فضایی آسگاردیا ساخته و پرتاب کرده است که می تواند حدود 512 گیگابایت داده را ذخیره کند. پس از پرتاب ماهواره به فضا، به علاقه مندان این امکان را داد تا به عنوان اعضای این کشور کوچک ثبت نام کنند و فیلم ها، عکس ها یا مطالب خود را در یک سایت ماهواره ای اختصاصی آپلود کنند.

با ظهور این سایت، مردم ثبت نام کردند و اولین ساکنان کشور فضایی آسگاردیا شدند، سپس در سال 2017، یک سال پس از تشکیل ایالت آسگاردیا، آشوربیلی انتخابات برگزار کرد، بنابراین مردم ایالت آسگاردیا 1، دارای جمعیتی حدود حدود 5 میلیارد، می تواند حاکم کشورش را انتخاب کند، و در این انتخابات خود ایگور آشوربیلی به عنوان حاکم آسگاردیا انتخاب شد. این کشور در حال حاضر توسط 12 وزارتخانه و وزیر به رهبری ایگور آشوربیلی اداره می شود.

آیا آسگاردیا یک ماهواره است؟

حالا بله، یکی از سوالاتی که هنگام کاوش در پروژه فضایی آسگاردیا به ذهن خطور می کند این است که چرا ماهواره بسیار کوچک ایگور آشوربیلی را ملت یا کشور می نامند؟ در پاسخ به این سوال باید اشاره کرد که آشوربیلی قصد دارد با ایجاد این ماهواره و ساخت یک حالت مجازی، سرمایه اجتماعی لازم را برای استقرار بشریت در هستی فراهم کند. ماهواره دولتی آسگاردیا در طول زمان توسعه می یابد و مردم می توانند در آینده روی آن زندگی کنند. از این رو آشوربیلی با ایجاد تصورات واقع بینانه از ملت مانند حق رای، انتخاب حاکم و اخذ تابعیت در پی ایجاد مقدمه و فرهنگ سازی برای رشد وجود انسان در هستی است.

انتظار می رود ماهواره آسگاردیا امسال به مدار زمین پرتاب شود، اما چنین فضاپیماهایی معمولاً بیشتر از حد معمول دوام خواهند آورد. البته این ماهواره و به طور کلی پروژه آسگاردیا مقدمه ای برای توسعه مسکن فضایی است.