پایداری بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز نام تجاری HUM است. این ارزشی است که ما متعهد به پیشرفت آن از طریق ابتکارات و استراتژی های جدید با افراد همفکر هستیم.

همانطور که در روز زمین 2021 اعلام کردیم ، HUM بسته بندی خود را به 100٪ پلاستیک محدود به اقیانوس تغییر می دهد تا آلودگی پلاستیک و تأثیرات زیست محیطی خود را کاهش دهد.

ما در حال حاضر هیجان زده هستیم که همکاری جدید خود را با بنیاد Surfrider ، یک سازمان غیر انتفاعی که به محافظت از اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما برای همه مردم از طریق یک شبکه قدرتمند از فعالان اختصاص داده شده است ، اعلام کنیم. با هم ، ما آگاهی از مضرات آلودگی پلاستیک و راه هایی که می توانید برای ایجاد تغییرات مثبت انجام دهید را افزایش می دهیم.

در مورد مضرات مختلف آلودگی پلاستیکی و نحوه مشارکت برای حفاظت از اقیانوس و محیط زیست به طور کلی بیشتر بدانید.

آلودگی میکروپلاستیک تمیز کردن ساحل سرفایدر

آلودگی پلاستیکی چیست؟

آلودگی پلاستیکی شامل تجمع مواد پلاستیکی در محیط است که می تواند بر منابع طبیعی ، حیات وحش و سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد. پلاستیک ها زیست تخریب پذیر نیستند ، به این معنی که تقریباً همه پلاستیک های تولید شده هنوز به نوعی امروزه وجود دارند – بیشتر آن به شکل آلودگی است.

تولید مداوم پلاستیک خالص ، همراه با تجمع فزاینده این مواد ، عواقبی را در پی دارد که به مرور زمان با هم جمع می شوند – به همین دلیل است که باید در مورد آن بیشتر بدانیم و در آنجا اقدام کنیم.

چرا آلودگی پلاستیکی در اقیانوس اهمیت دارد؟

این که بدانید آلودگی پلاستیکی در اقیانوس یک مشکل جدی است یک چیز است ، اما مواجهه با آمار واقعی پشت این مشکل چیز دیگری است.

در اینجا برخی از حقایق و ارقام وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند:

 • اقیانوس 71 درصد از سطح زمین را پوشش می دهد و بیش از 96 درصد از منابع آب را در اختیار دارد. با این وجود سالانه 8 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس می شود که 80 درصد از زباله های دریایی را نشان می دهد که حیات و بقای گونه های اقیانوس را تهدید می کند.
 • وقتی پلاستیک به محیط طبیعی وارد می شود ، به جای تجزیه بیولوژیکی ، تجزیه شده یا به قطعات کوچکتر و کوچکتر تجزیه می شود – حتی کوچکتر از آنچه با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این میکروپلاستیک ها سپس وارد هوا ، خاک و حتی آب ، غذا و بدن ما می شوند.
 • هنگامی که میکروپلاستیک ها در بدن تجمع می یابند ، دانشمندان معتقدند که می توانند خطرات سلامتی مانند اختلالات غدد درون ریز و عدم تعادل هورمونی ، خطرات مربوط به اندام های حیاتی و سیستم عصبی ، نقص عملکرد سیستم ایمنی ، مشکلات باروری و موارد دیگر را افزایش دهند.

همانطور که می بینیم ، جریان آلودگی پلاستیکی به شکلی که امروزه وجود دارد ، ناپایدار است ، زیرا باعث ایجاد یک اثر دومینو می شود که محیط زیست ، عرضه جهانی غذا و آب و سلامت خود را تهدید می کند. بر اساس گزارشی برای سال 2020 ، در صورت عدم اقدام شدید ، میزان آلودگی پلاستیکی در اقیانوس تا سال 2040 سه برابر می شود.

خبر خوب این است که نجات اقیانوس های ما و کاهش مشکل آلودگی پلاستیکی نه تنها ممکن است ، بلکه اگر در حال حاضر اقدامی انجام دهیم نیز در دسترس خواهد بود. سازمانها و افراد این قدرت را دارند که با ایجاد تغییرات گسترده که در مجموع می تواند نتایج عالی را به همراه داشته باشد ، تغییر ایجاد کنند.

پروبیوتیک HUM Gut Instinct در یک بطری پلاستیکی بادوام متصل به اقیانوس

تعهد HUM به کاهش آلودگی پلاستیک

با تغییر جهت استفاده از بسته بندی های پلاستیکی مربوط به اقیانوس ، هدف کوتاه مدت ما این است که معادل 6 میلیون بطری را تا پایان سال از آلودگی نجات دهیم. تا آگوست 2021 ، خوشحالیم که اعلام کنیم 3 میلیون و 810 هزار و 773 بطری ذخیره کرده ایم و برای رسیدن به این مرحله در راه هستیم.

سپس ، تا سال 2025 ، هدف ما این است:

 • از ورود معادل 50 میلیون + بطری آب به اقیانوس جلوگیری می کند
 • استفاده از پلاستیک های بکر را حذف کرده و پلاستیک های یکبار مصرف را در زنجیره تامین ما به طور کامل حذف کنید

پلاستیک های وابسته به اقیانوس در 30 مایلی خطوط ساحلی واقع شده اند که هیچ زیرساخت بازیافت رسمی ندارند و بنابراین در معرض خطر بالای آلودگی اقیانوس ها قرار دارند. به زبان ساده ، مردم محلی برای جمع آوری این زباله ها استخدام می شوند ، که پس از طی یک فرآیند بازیافت دقیق ، مواد اولیه را ایجاد می کند. نتیجه: بطری های پلاستیکی قابل بازیافت متصل به اقیانوس ، که نیاز به تولید پلاستیک خام را کاهش می دهد.

از آنجا که می دانیم اکثر پلاستیک هایی که تولید می کنیم در اکوسیستم باقی مانده اند ، انتقال ما به استفاده از پلاستیک های محدود به اقیانوس با استفاده از مواد بازیافتی به جای پلاستیک های جدید در بسته بندی ، ردپای ما را کاهش می دهد.

در عین حال ، ما مشتاق همکاری با بنیاد Surfrider هستیم تا اهداف تعهد و پایداری خود را به سطح بعدی برسانیم.

چرا ما با Surfrider همکاری می کنیم

با توجه به علاقه متقابل ما در محافظت از اقیانوس در برابر آلودگی پلاستیکی ، طبیعی بود که ما برای دستیابی به این اهداف مشترک با بنیاد Surfrider متحد شویم.

شبکه ملی Surfrider داوطلبان را در جوامع سراسر کشور از طریق تمیز کردن ساحل ، آزمایش آب و سایر برنامه ها و رویدادها درگیر می کند تا به آموزش مردم کمک کند و در نهایت تحریک تغییر سیاست برای حفاظت از منابع طبیعی ما در سال های آینده را انجام دهد.

مری هربرانسون ، مدیر مشارکت Surfrider ، می گوید: “تأثیر تجمعی شبکه فعالان Surfrider ، قدرتی است که مردم باید در جهت ایجاد تغییر بهتر ایجاد کنند.” فلسفه HUM مبنی بر توانمندسازی افراد برای “شروع از درون” یک ابزار م effectiveثر است که به همه کمک می کند تا ردپای خود را در محیط و راههایی که می توانیم به راحتی در آن قدم بگذارند ، ببینند و درک کنند. بنیاد Surfrider مفتخر است که این همکاری جدید را با HUM Nutrition برای آگاهی از تهدیدهای اقیانوس ها ، امواج و سواحل ما آغاز می کند ، و ما مشتاقانه منتظر مشارکت جوامع مشترک خود در فعالیت های حفاظت و حفاظت هستیم. ”

زنی که درپوش بطری ها را در دست دارد که آلودگی پلاستیکی آن در اقیانوس است

چگونه می توان آلودگی پلاستیکی را برای تاثیر ماندگار کاهش داد

در اینجا چند نکته در مورد چگونگی مقابله با آلودگی پلاستیکی برای محافظت از اقیانوس ، سیاره و یکدیگر آمده است:

این توصیه به اندازه کافی ساده است ؛ پس از همه ، شما قبلاً اولین قدم را با خواندن این پست برداشته اید!

1. درباره بحران آلودگی پلاستیک بیشتر بدانید

هرچه بیشتر بفهمید آلودگی پلاستیک چگونه بر محیط زیست ، زندگی دریایی و سلامت شما تأثیر می گذارد ، به احتمال زیاد در ابتکارات پایداری خود پیشرفت خواهید کرد. همچنین می توانید برای ایجاد یک اثر هیجان انگیز از آگاهی و فعالیت ، الهام بگیرید که یافته های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

البته نمی توان عظمت این موضوع را در یک پست پوشش داد. با این حال ، توصیه می کنیم حقایق و ارقام اضافی را در مورد آلودگی بخوانید و در مورد منابع معتبر مانند Surfrider تحقیق کنید تا تحولات را دنبال کرده و بیشتر بیاموزید.

2. استفاده از پلاستیک یکبار مصرف را کاهش دهید

روشهای بی شماری برای ادغام این توصیه در برنامه روزانه شما وجود دارد. اگرچه ساده است ، اما بدانید که این عادات می توانند تأثیر زیادی در طول زمان داشته باشند.

در اینجا برخی از نکات ما برای محدود کردن استفاده از پلاستیک یکبار مصرف آورده شده است:

 • سعی کنید هنگام تحویل مواد غذایی و سایر خریدها ، کیف های قابل استفاده مجدد برای خود داشته باشید.
 • در صورت امکان ، محصولات و محصولات بدون بسته بندی را در بسته بندی شیشه ای یا آلومینیومی در مقایسه با پلاستیک خریداری کنید. حتی می توانید برای محصولات موجود در میوه ها و سبزیجات تازه کیسه های چندبار مصرف بخرید. همین امر در مورد جمع آوری اقلام خشک از ظروف فله نیز صدق می کند. (پاداش: احتمالاً حتی در این فرآیند پول پس انداز خواهید کرد!)
 • برای کاهش ردپای پلاستیکی و کربنی خود در بازار کشاورزان محلی خرید کنید.
 • یک بطری آب قابل استفاده مجدد انتخاب کنید که روزانه مرطوب شود. برای نوشیدن آب تمیز بدون نیاز به خرید بطری های یکبار مصرف روی فیلتر آب لوله کشی سرمایه گذاری کنید.
 • در صورت امکان ، نی های پلاستیکی را کنار بگذارید یا آنها را که قابل استفاده مجدد هستند بخرید.
 • از پلاستیک موجود در خانه خود ، مانند کیسه های یکبار مصرف ، بسته بندی پلاستیکی و موارد دیگر تهیه کنید. در صورت امکان آنها را با جایگزین های قابل استفاده مجدد ، قابل شستشو و غیر پلاستیک جایگزین کنید.
 • از مارک هایی که ابتکارات زیست محیطی را اتخاذ می کنند حمایت کنید و حمایت خود را از اقدامات خود ابراز کنید. به همین ترتیب ، با مارک های مورد علاقه خود تماس بگیرید تا آنها را تشویق به اولویت بندی پایداری کنند.

3. در مقیاس بزرگتر درگیر شوید

نکته آخر اینکه در اینجا می توانید فعالیت خود را به سطح بعدی برده و تغییرات بزرگی را به صورت تیمی ایجاد کنید:

 • با پیوستن به نظافت سر Surfrider محلی ، آلودگی پلاستیکی را در ساحل یا آبراه محلی کاهش دهید. با دنبال کردن حساب اینستاگرام ما از نظافت آینده HUM x Surfrider مطلع شوید و دوستان خود را بیاورید یا در رویدادی نزدیک خود دوستان جدیدی ایجاد کنید! اگر سر یا ساحل Surfrider در نزدیکی شما وجود ندارد ، می توانید با تمیز کردن حوضه محلی و گزارش یافته های خود به پایگاه داده Surfrider ، نقش خود را بازی کنید.
 • از سیاستها و قوانین حمایت کنید که با تماس با کارکنان منتخب خود در مورد مسائل مربوط به آلودگی اقیانوس و ضایعات پلاستیکی در منطقه شما به کاهش آلودگی پلاستیک کمک می کند. Surfrider این کار را به طور مستقیم از طریق رایانه در مرکز هشدار اکشن آسان می کند.
 • با مثال راهنمایی کنید. به یادگیری بحران آلودگی پلاستیک ادامه دهید و آنچه را که آموخته اید با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید!

همانطور که می بینید ، راه های زیادی وجود دارد که همه ما می توانیم در کاهش آلودگی پلاستیک نقش داشته باشیم. با Surfrider ، ما مشتاق آموزش و الهام بخشیدن به جوامع مشترک خود و دعوت شما برای پیوستن به جنبش هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *