واشنگتن (AP) – وکلای وی پنجشنبه اعلام کردند اندرو مک کیب ، معاون سابق اف بی آی ، بازنشستگی کامل خود را به عنوان بخشی از حل و فصل دعوی خود ناشی از اخراج وی در دولت ترامپ بیش از سه سال پیش پس گرفته است.

مک کیب ، یکی از اهداف مکرر خشم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا ، در مارس 2018 توسط جف سشنز ، دادستان کل وقت ، پس از آنکه بازرس کل وزارت دادگستری مشخص کرد وی بازرسان داخلی را در مورد دخالت خود در افشای رسانه های خبری گمراه کرده است ، اخراج شد. این فسخ ساعت ها قبل از بازنشستگی وی انجام شد و حقوق بازنشستگی وی از او سلب شد.

مک کیب فریب عمدی کسی را رد کرده است ، هرگز متهم به جنایت نشده است و شلیک او را با انگیزه سیاسی اعلام کرده است.

وی در سال 2019 شکایت کرد و گفت اخراج او بخشی از تلاش ترامپ برای پاکسازی FBI از مقاماتی است که او را وفادار می داند. مک کیب پس از برکناری ترامپ جیمز کومی ، که تحقیقات در مورد مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را رهبری می کرد ، سرپرست FBI شد.

به عنوان بخشی از شکایت ، دولت فدرال با لغو و برکناری اخراج مک کیب موافقت کرده و او را بازنشسته در وضعیت خوبی می داند و بازنشستگی کامل بازنشستگی خود را باز می گرداند.

سخنگوی وزارت دادگستری بلافاصله ایمیلی را برای درخواست نظر ارسال نکرد.

مک کیب در بیانیه ای گفت: “سیاست هرگز نباید در اجرای عادلانه عدالت و تصمیمات پرسنل خدمات ملکی نقش ایفا کند.” وی افزود که امیدوار است “این نتیجه مردان و زنان FBI را تشویق کند تا با حمایت از حقیقت و انجام وظایف خود بدون ترس از انتقام سیاسی ، به حفاظت از مردم آمریکا ادامه دهند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *