بر اساس یک گزارش جدید ، والمارت بیش از 1000 کارمند تحت آموزش نظریه نژادی انتقادی قرار داده است که می آموزد ایالات متحده “سیستم برتری سفیدپوستان” است و کارآموزان سفیدپوست در “تفکر برتری سفید” و “برتری نژادی داخلی” مقصر هستند.

اسناد فاش کننده به دست آمده توسط نشریه شهر ‘کریستوفر روفو فاش کرد که والمارت برای اولین بار این برنامه را که بر اساس اصول اصلی نظریه انتقادی نژاد است ، در سال 2018 با همکاری موسسه برابری نژادی راه اندازی کرد.

این شرکت این برنامه را برای مدیران اجباری کرده است ، در حالی که برای کارگران با دستمزد ساعتی توصیه می شود. روفو والمارت را به خاطر ریاکاری خود صدا می زند و خاطرنشان می کند که تمام رهبران اجرایی نه نفره آن ، به جز سرش کومار ، مدیر فناوری ، سفید پوست هستند.

والمارت به روفو تأیید کرد که “از سال 2018 برای تعدادی از جلسات آموزشی با REI مشارکت داشته است” و “این جلسات را از نظر اندیشه انگیز و سازنده می داند.”

بر اساس این گزارش ، این آموزش ادعا می کند که ایالات متحده یک “سیستم برتری سفید” است که توسط اروپاییان سفیدپوست “به منظور اختصاص و حفظ دسترسی پوست سفید به قدرت و امتیاز” ایجاد شده است.

این برنامه نشان می دهد که سفیدپوستان به دلیل “امتیاز سفیدپوستان” و “برتری نژادی درونی شده” مجرم هستند ، این اعتقاد که “راحتی ، ثروت ، امتیاز و موفقیت شخص به جای مزایای نژادپرستی سیستمیک ، با شایستگی و کار سخت به دست آمده است”. این آموزش ادعا می کند که “فرهنگ برتری سفید” با چندین ویژگی از جمله “فردگرایی” ، “عینیت” ، “پدرسالاری” ، “دفاع” ، “احتکار قدرت” ، “حق آسایش” و “پرستش کلمه مکتوب” تعریف می شود.

این گزارش می افزاید که “بحث در مورد شرط بندی نژادپرستانه” باید در گروه های نژادی جدا از هم انجام شود ، زیرا “افراد رنگین پوست و سفید پوست کار خود را در زمینه درک و مقابله با نژادپرستی انجام می دهند.”

بر اساس این آموزش ، کارکنانی که اقلیت های نژادی هستند از “ظلم نژادپرستانه ساختگی” و “حقارت نژادی داخلی” رنج می برند و با پیام های داخلی مانند “ما معتقدیم یک فرد رنگین پوست مشکلی دارد” ، “ما آنها را کاهش داده ایم”. عزت نفس “،” ما انتظارات را پایین آورده ایم “،” ما انتخاب های بسیار محدودی داریم “و” ما احساس محدودیت داریم. “

این تفکر درونی مضر آنها را وادار می کند که “افسانه های ترویج شده توسط سیستم نژادپرستانه” را طبق آموزش ببینند و احساسات “نفرت از خود ، “خشم” ، “خشم” و “قوم گرایی” و آنها برای زنده ماندن مجبور به “فراموش کردن” ، “دروغ” و “دیگر احساس” را ندارند.

این برنامه نشان می دهد که راه حل این است که سفیدپوستان روی “توسعه ضد نژادپرستی سفید” کار کنند و “گناه و شرم” خود را بپذیرند و “سفید درست نیست”. در نهایت آنها باید در جهت “اقدام جمعی” تلاش کنند که در آن “سفید می تواند درست عمل کند”.

بیشتر از National Review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *