بیش از 12 میلیون پوند گوشت گاو داوطلبانه فراخوان شده است.

در پینترست به اشتراک بگذارید

اگر اخیراً گوشت گاو را از خواربارفروشی خریده‌اید، باید بدانید که به دلیل آلودگی سالمونلا، یک فراخوان گسترده دیگر وجود داشته است.

بر اساس گزارش سرویس بازرسی و ایمنی مواد غذایی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، روز سه‌شنبه، شرکت پردازشگر گوشت گاو JBS Tolleson Inc. اعلام کرد که به‌طور داوطلبانه بیش از 5.1 میلیون پوند از محصولات گوشت گاو خام را که ممکن است به این باکتری آلوده باشد، فراخوان می‌کند.

آنچه در حال یادآوری است

اقلام گوشت گاو شامل گوشت چرخ کرده است و بین 26 ژوئیه و 7 سپتامبر 2018 بسته بندی شده است. این بخش همچنین لیستی از محصولات آلوده را که قبلاً در سراسر کشور توزیع شده است منتشر کرد.

این افزایش فراخوان گوشت گاو است که در ماه اکتبر اعلام شد و مجموع محصولات گوشت خام دست نخورده فراخوان شده را به بیش از 12 میلیون پوند رساند.

تاکنون 246 نفر در 25 ایالت به دلیل خوردن گوشت آلوده بیمار شده اند و 56 نفر در بیمارستان بستری شده اند.

“خیلی نگران کننده است. دکتر ویلیام شافنر، متخصص بیماری های عفونی در دانشکده پزشکی دانشگاه وندربیلت، به Healthline گفت: این شامل غذایی است که به طور گسترده استفاده می شود و از آن لذت می بریم.

عفونت سالمونلا می‌تواند ناخوشایند باشد و در مواردی، اگر به نوعی آسیب‌پذیر یا مسن‌تر هستید یا از نظر ایمنی ضعیف هستید یا هر بیماری زمینه‌ای اساسی دارید، می‌تواند جدی باشد.

را مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می گوید افراد آلوده به سالمونلا ممکن است دچار اسهال، تب و گرفتگی معده شوند که ممکن است بین 12 تا 72 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض آن ادامه داشته باشد.

به طور کلی، بیماری شما در اثر قرار گرفتن در معرض سالمونلا می تواند چهار تا هفت روز طول بکشد، اما معمولاً به اندازه کافی خفیف است که اکثر افراد بدون انجام هیچ درمانی بهبود می یابند.

اگر سالمونلا از روده شما پخش شود و وارد جریان خون شود و سپس به سایر قسمت های بدن پراکنده شود، می تواند خطرناک باشد.

CDC هشدار می دهد که افراد با سیستم ایمنی ضعیف، کودکان کمتر از 5 سال و بزرگسالان بالای 65 سال بیشتر از عموم مردم به عوارض شدیدتری مبتلا می شوند.

چگونه از خود محافظت کنید

شافنر گفت که از دیدن اینکه بسیاری از پوشش‌های مربوط به شیوع بیماری به نظر می‌رسد راه‌های جلوگیری از بیمار شدن از گوشت گاو آلوده را پنهان می‌کند، ناامید شده است.

اگر به طور کلی می خواهید گوشت بخورید، باید آن را کاملاً بپزید. یکی از پیام هایی که من همیشه در مورد گوشت چرخ کرده دارم همیشه این بوده که همبرگر خود را بخورم، به عنوان مثال، “آفرین.”

این به این دلیل است که سالمونلا با کل همبرگر مخلوط شده است. با یک فرآورده گوشتی خرد شده، باید از شر باکتری هایی که به طور بالقوه در مرکز قرار دارند خلاص شوید. مطمئن شوید که تمام سطح به درستی پخته شده است.»

CDC توصیه می کند که همبرگر گوشت چرخ کرده و مواد غذایی مانند گوشت را در دمای داخلی 160 درجه فارنهایت بپزید. برای اطمینان از اینکه گوشت به دمای مطمئن رسیده است، می توانید از دماسنج غذا استفاده کنید.

شافنر گفت اگر در یک رستوران هستید، ممکن است بخواهید از سفارش همبرگر «نادر» اجتناب کنید.

“برای اینکه ایمن باشم، من یک مرد بیماری عفونی هستم، برای سال‌ها، همیشه مطمئن بودم که همبرگرم “خوب تهیه شده است”، که باعث اخم‌های زیادی در اطراف میز شام می‌شود. من سخنرانی‌های کوچک زیادی در هنگام شام ارائه می‌کنم، همیشه استقبال خوبی از آن نمی‌شود.»

در خانه، اگر در حال تهیه غذا با گوشت چرخ کرده گاو خام هستید، حتما دست‌ها و هر چیزی که ممکن است با گوشت تماس داشته باشد را بشویید.

این فراخوان کنونی پس از شیوع اخیر سالمونلا در بوقلمون ها انجام می شود که منجر به فراخوانی 147276 پوندی محصولات بوقلمون آسیاب شده خام شد.

آیا ما شاهد روند شیوع فزاینده شیوع سالمونلا در طیور و گوشتی هستیم که مصرف می کنیم؟

“من از نظر کمی به آن نگاه نکرده ام، ممکن است بالا باشد، اما این واقعیت که شما بیشتر در مورد آن می شنوید به این دلیل است که ابزار تشخیص آلودگی ما از نظر علمی بهبود یافته است – ما در حال بررسی آن هستیم (شیوع های باکتریایی در شفنر توضیح داد: غذا) با دقت بیشتری در آزمایشگاه.

پس از آن، علاوه بر آن، شیوه‌های ارتباطی که امروزه در دسترس ما است به این معنی است که این کلمه به طور جامع‌تر و واضح‌تر از گذشته به اطلاع عموم می‌رسد. ما در حال شیوع بیشتر سالمونلا هستیم و همچنین آنها را به شیوه ای مؤثرتر تبلیغ می کنیم.

خط پایین

خدمات بازرسی و ایمنی مواد غذایی USDA بیش از 5.1 میلیون پوند از محصولات گوشت گاو خام را از فروشگاه ها فراخوان داد. این به فراخوان قبلی اعلام شده گوشت گاو برای سالمونلا در ماه اکتبر اضافه می کند و مجموع گوشت گاو فراخوان شده را به بیش از 12 میلیون پوند می رساند.

گوشت گاو بین 26 ژوئیه و 7 سپتامبر بسته بندی شد و 246 نفر در 25 ایالت بیمار شدند که منجر به بستری شدن 56 نفر در بیمارستان شد.

پزشکان تاکید می کنند که محصولات گوشت گاو را در دمای کافی بالا بپزید تا هر گونه باکتری را از بین ببرد. به عنوان مثال، اگر همبرگر دریافت کردید، آن را «خوب است» بپزید. CDC توصیه می کند که همبرگر گوشت چرخ کرده تا دمای داخلی 160 درجه فارنهایت پخته شود.