حفظ امنیت کودکان بر عهده همه ماست. در اینجا شش نکته مهم وجود دارد که همه والدین باید در مورد حساسیت غذایی بدانند.

این مادر مبتلا به آلرژی غذایی چه می خواهد؟

چند تابستان پیش ، ما در تعطیلات خانوادگی بودیم و اولین شام خود را در یک خانه ساحلی اجاره ای به اشتراک گذاشتیم که چیزی به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفت.

یکی از اعضای یک خانواده نوجوان اخیراً تشخیص داده شده است که به مرغ حساسیت دارد. پیتزاهایی که برای خوردن و پختن آماده کرده بودیم در لیست مواد غذایی مرغ نداشتند ، اما بعد از شام شروع به خارش کرد. مقداری بنادریل را گرفت ، اما لب هایش شروع به تورم کرد. سپس گفت که در بلع مشکل دارد.

خانه ما در یک شهر ساحلی خواب آلود بود. ما هیچ ایده ای نداشتیم که نزدیکترین مرکز اورژانس یا بیمارستان کجا باشد. والدین او با 911 تماس گرفتند. اگرچه آنها مجبور نبودند قبلاً از EpiPen استفاده کنند ، اما دو بسته را بسته بندی کردند. اولی را به او دادند و منتظر آمبولانس بودند.

چیزی که در آن لحظه متوجه شدم

امدادگران از شخصی خواستند در انتهای کوچه تاریک بایستد تا بداند به کجا باید مراجعه کند. من و شوهرم داوطلب بودیم. همانطور که منتظر چیزی بودیم که برای رسیدن کمک بسیار طولانی به نظر می رسید ، ترسیدم.

من می دانستم که ترس چیزی است که بسیاری از والدین هر روز هنگام فرستادن فرزندان خود به مدرسه با آن زندگی می کردند-علاوه بر نگرانی های معمول از سرخوردگی و تپش قلب ، برخی از والدین نیز می ترسیدند که فرزندشان در برابر چیزی واکنش تهدید کننده زندگی داشته باشد. به ظاهر خوش خیم مانند تکه ای پیتزا یا کوکی. من از قبل اونو می دونستم. اما در آن لحظه من آن را احساس کردم. (پایان خوش: او را به بیمارستان منتقل کردند و کاملاً بهبود یافت.)

به عنوان یک مادر ، من با والدینی که دارای فرزند مبتلا به آلرژی غذایی هستند همدلی دارم. و به عنوان یک متخصص تغذیه ، من درک می کنم که همه چیز چقدر می تواند دشوار باشد: گیج کردن برچسب مواد غذایی ، لیست پیچیده مواد تشکیل دهنده ، خطرات تماس متقابل. اما وقتی یکی از عزیزان شما واکنش آلرژیک شدیدی را در مقابل شما نشان می دهد ، واقعاً به خانه می رسد.

چرا برای همه ما مهم است

حتی اگر فرزند شما به غذا حساسیت ندارد ، به احتمال زیاد یکی از دوستان یا اعضای خانواده او چنین حساسیتی خواهد داشت. از هر 13 کودک در ایالات متحده ، یک نفر حساسیت غذایی دارد– این معادل حدود دو کودک در هر کلاس مدرسه است!

حتی اگر شخصاً تحت تأثیر حساسیت غذایی قرار نگرفته باشید ، اقدامات شما می تواند خانواده هایی را که هستید تحت تأثیر قرار دهد. حقیقت این است که همه والدین باید اصول اولیه آلرژی غذایی را درک کنند تا بتوانیم همه کودکان را ایمن نگه داریم. در اینجا چیزی است که همه والدین باید در مورد کودکان و آلرژی غذایی بدانند:

کودکان و IBS

1. واکنش آلرژیک چگونه است؟

حتی اگر کودکی قبلاً علائم (یا علائم بسیار خفیف) را تجربه نکرده باشد ، این می تواند به سرعت به یک واکنش شدید تبدیل شود. بنابراین ، مهم است که در اولین علائم آلرژی اقدام شود.

علائم واکنش آلرژیک خفیف تر عبارتند از:

 • کندوهای زنبور عسل
 • قرمزی پوست
 • خارش در دهان یا زبان
 • عطسه کردن
 • دل درد
 • تهوع و استفراغ

علائم یک واکنش آلرژیک شدید عبارتند از:

 • تورم لب ، زبان و گلو
 • مشکل بلع
 • خس خس کردن
 • احساس ضعف
 • درد قفسه سینه

2. نحوه استفاده از EpiPen

تزریق کننده های اپی نفرین مانند EpiPens حاوی داروهایی هستند که واکنش آلرژیک را درمان می کنند و می توانند زندگی را نجات دهند! اگر کودکی با حساسیت غذایی در خانه دارید ، مطمئن شوید که والدین EpiPen را با شما (یا برای کودکان بزرگتری که خود آن را آورده اند) بگذارند.

در واقع استفاده از قلم آسان است – و دانستن نحوه استفاده از آن در زمان اضطراری زمان و استرس ارزشمندی را ذخیره می کند. چند دقیقه وقت بگذارید تا این ویدیوی سریع را تماشا کنید برای یادگیری نحوه

اگر با فردی که واکنش نشان می دهد تنها هستید ، ابتدا قلم را بدهید ، سپس با 911 تماس بگیرید. اگر با افراد دیگر هستید ، از فردی بخواهید که وقتی قلم را می دهید با 911 تماس بگیرد. به خاطر داشته باشید که EpiPen در زمان شما صرفه جویی می کند در حالی که صورت شما می تواند التیام یابد. حتی اگر قلم به کودک داده شود ، باز هم کودک باید به بیمارستان برود زیرا ممکن است واکنش نشان داده و به داروهای اضافی نیاز داشته باشد.

3. نحوه حفظ امنیت کودکان

اگر از کودکی با حساسیت غذایی مراقبت می کنید ، مطمئن شوید که دقیقاً می دانید به چه چیزی حساسیت دارد و چه چیزی ممکن است داشته باشد یا نداشته باشد. بدیهی است که کودکان بزرگتر برچسب ها را می خوانند و صحبت می کنند ، اما کودکان کوچکتر نمی توانند. در صورت شک ، همیشه با والدین کودک تماس بگیرید – یا از قبل بپرسید که داشتن چه چیزی امن است.

4. نحوه خواندن برچسب غذا برای حساسیت

FDA نیاز دارد که تولیدکنندگان مواد غذایی اصلی ترین آلرژن های غذایی را درخواست می کنند: شیر ، تخم مرغ ، صدف ، آجیل ، بادام زمینی ، گندم و سویا (و از سال آینده کنجد). آنها باید روی برچسب ها در یکی از دو مکان ظاهر شوند:

 • در براکتها پس از نام ماده به شرح زیر است: “آب پنیر (شیر)”
 • دقیقاً بعد یا در کنار لیست مواد تشکیل دهنده در یک عبارت “حاوی” به شرح زیر است: “حاوی گندم ، شیر و سویا”

همچنین ممکن است عباراتی مانند “ممکن است حاوی گندم و سویا” یا “فرآوری شده در مکانی که از بادام زمینی نیز استفاده می کند” مشاهده کنید. این اظهارات به منظور هشدار از تماس متقابل است که هنگام آلوده شدن یک ماده غذایی یا نوشیدنی به مواد حساسیت زا اتفاق می افتد زیرا بر روی یک تجهیزات (یا به سادگی در یک منطقه) پردازش می شود. برخی از افراد با این هشدارها از حساسیت غذایی اجتناب می کنند ، در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند.

4. قوانین شما برای مدرسه و اردو چیست؟

مدارس ، اردوگاه ها و سایر مکان هایی که کودکان در آنجا جمع می شوند دارای قوانین حفاظت از کودکان هستند. قبل از بسته بندی ناهار یا صبحانه – یا ارسال جشن تولد یا مهمانی در کلاس – مطمئن شوید که آیا محدودیتی برای بسته بندی یا ارسال آن دارید. اگر وجود دارد ، آنها را جدی بگیرید.

طرز تهیه لعاب صورتی طبیعی

5. چگونه همه کودکان را شامل شود

همه کودکان باید احساس کنند که بخشی از سرگرمی هستند. اگر میزبان رویدادی هستید ، در مورد آلرژی غذایی با والدین مشورت کنید و بدانید که چه چیزی می توانید ارائه دهید – یا از قبل به آنها اطلاع دهید تا بتوانند درمان ایمن را برای فرزند شما ارسال کنند (و اگر ترجیح می دهند چیزی با خود بیاورند ناراحت نشوید) !) اگر غذاهای نانوایی محلی دریافت می کنید ، از آنها در مورد مواد حساسیت زایی که در رستوران خود استفاده می کنند بپرسید. برای مهمانی های کلاسی یا ترفند یا درمان ، از این لیست 20 درمان که حاوی آلرژن های اصلی نیستند استفاده کنیدبه یا جشن گرفتن با اقلام غیر خوراکی مانند برچسب یا سایر نمادها را در نظر بگیرید.

دعوت مادر برای حساسیت غذایی به همدلی - تغذیه مادر واقعی

6. اینکه خانواده ها مستحق درک و همدلی هستند

همه والدین نگران امنیت فرزند خود هستند. اما تصور کنید که ممکن است جان کودک شما در اثر نیش کوچک و تصادفی غذای اشتباه در خطر باشد. بنابراین اگر از سیاست بادام زمینی مدرسه خود ناراحت هستید یا از اینکه مامان مواد اولیه کاپ کیک هایی را که برای مهمانی آورده اید می خواهد ناراحت هستید ، خودتان را جای آنها بگذارید. در اینجا یک مقاله قوی وجود دارد که دوستم در مورد احساس داشتن فرزند با آلرژی غذایی تهدید کننده زندگی نوشت: فراخوان مامان برای حساسیت غذایی به همدلیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *