آیا آب آشامیدنی شما از شیر آب سالم است؟ آیا نیاز به استفاده از فیلتر آب شیر دارید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، بررسی می کند.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین آب مورد نیاز خود از آب لوله کشی استفاده می کنند – و به دلایل زیست محیطی ، این روش در مقایسه با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف ترجیح داده می شود. اما واقعا آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را فاش کنیم ، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشیم. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند ، بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی اولیه به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. اگرچه کار زیادی برای اطمینان از دسترسی همه افراد به آب آشامیدنی تمیز مورد نیاز است ، اما مرکز کنترل بیماری (CDC) می گوید ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از مناطق جهان از اقبال کمتری برخوردارند. بیش از 884 میلیون نفر در سال 2019 از آب آشامیدنی سالم برخوردار نبودند. بنابراین ، اگرچه مهم است که بدانیم چگونه آب تصفیه شده جمع می شود ، اما بسیاری از آمریکایی ها بطور باورنکردنی خوش شانس هستند که آب لوله کشی برای بازگشت دارند.

با گفتن این ، بیایید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب از شیر (که به آب شهری نیز معروف است) از شیر توزیع آب به نام شیر آب جاری می شود. این آب معمولاً از تعدادی سیستم آب عمومی شامل چاه ها ، دریاچه ها ، قنات ها و مخازن تامین می شود.

منبع آن تا حد زیادی به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو منبع آب خود را از دریاچه میشیگان دریافت می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن تأمین می کنند.

عکسی از چاه که مانند آب لوله کشی در خانه ها به پایان می رسد

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر شما برسد ، از منبع خود به تصفیه خانه و تصفیه فاضلاب می رود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و لخته شدن: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه می شوند تا چسبندگی ذرات ناخواسته را افزایش دهند.
 2. ته نشینی: رسوب زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته به نام گله چسبندگی کامل را داشته و در نهایت در ته مخزن ته نشین می شوند.
 3. تصفیه: پس از ته نشینی ، قطعه از منبع آب فیلتر می شود. Floc معمولاً از ذرات ناخواسته مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها تشکیل شده است.
 4. فاضلاب: در نهایت ، آب بدون گله با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرآیند به جلوگیری از شیوع عفونت های منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

کل فرآیند تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA می خواهد مسئولیت شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی را بر عهده بگیرد. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

پتانسیل آلودگی

با وجود درمان ، آب لوله کشی به طور کامل عاری از آلودگی نیست. راههای مختلفی برای ورود آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • رواناب طبیعی شیمیایی و معدنی
 • روشهای کشاورزی (دام ، سم ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • نقص در تصفیه فاضلاب (سیستم های سپتیک)
 • دفع ضعیف محصولات دارویی (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از منابع آب جمعیت ایالات متحده از سیستم های آبی جامعه تامین می شود که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین برای اکثر آمریکایی ها بعید است آب لوله کشی آنها تحت تأثیر سطوح خطرناک آلاینده ها قرار گیرد.

با این وجود ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب لوله کشی فیلتر شده را در یک لیوان بریزید

آیا به فیلتر آب شیر نیاز دارید؟

فیلترهای تصفیه آب خانگی می توانند بیمه بیشتری در برابر آلودگی های احتمالی ارائه دهند. در حالی که یک فیلتر آب ممکن است برای اکثر مردم یک ضرورت مطلق نباشد ، محافظت اضافی می تواند مزایای بیشتر و آرامش خاطر را ایجاد کند.

ملاحظات زیر را در نظر بگیرید تا مشخص شود آیا به فیلتر آب لوله کشی نیاز دارید یا خیر.

موقعیت جغرافیایی

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامعی که به آب های زیرزمینی متکی هستند – در برابر آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی می توانند توسط ناخالصی های طبیعی و ساخته دست بشر آلوده شوند. شورای دفاع از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که وقتی آبخوان آلوده شود ، می تواند برای چند دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی برای نوشیدن به آبهای زیرزمینی تکیه می کنند.

همچنین ، SDWA فقط سیستم های تامین آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، تنظیم می کند. سیستم های آبی که کمتر از این میزان مصرف می کنند فقط هر پنج سال یک بار تنظیم می شوند – علاوه بر این ، آنها فقط برای 30 آلاینده آزمایش می شوند. بنابراین ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی ممکن است در معرض خطر بیشتری از آلودگی قرار گیرند.

البته ، این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچکی که به آب های زیرزمینی تکیه می کنند ، آب لوله کشی را آلوده کرده اند. اگر در مورد کیفیت آب شک دارید ، باید با بخش بهداشت شهرستان تماس بگیرید ، که می تواند به شما کمک کند آب لوله کشی خود را برای رایج ترین آلودگی ها آزمایش کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی سالم تماس بگیرید.

تاسیسات لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاههای شگفت انگیزی برای رشد میکروبهای آب در اثر رطوبت ایجاد می کنند. شایع ترین میکروب لوله ای یک ماده مخاطی به نام بیوفیلم است ، مخلوطی چسبنده از باکتری ها ، قارچ ها و آمیب ها. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند و از انجام مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری می کند. همچنین به جنین امکان تولید مثل و تماس مستقیم با آب آشامیدنی را می دهد. در مقادیر زیاد ، میکروب های آب می توانند باعث ایجاد تعدادی از بیماری ها شوند.

علیرغم عملکرد سیستم تامین آب عمومی ، میکروب ها را می توان با آب به داخل لوله ها منتقل کرد. آنها معمولاً در خانوارهایی یافت می شوند که شیرهای آب برای مدت زمان طولانی باز نیستند یا بد طراحی شده اند و باعث می شود آب ثابت بماند.

علاوه بر این ، در حالی که لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اگر در خانه قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی به روز نیست ، خطر آلودگی آب به سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند که قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب عوامل متعددی در نظر گرفته شود. سوالات مربوطه عبارتند از:

 • نزدیکترین چاه به سیستم سپتیک خانه شما چقدر است؟
 • ترکیب لوله کشی در خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بدی داشتید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما به خطر افتاده است ، از اداره بهداشت شهرستان خود درخواست آزمایش کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی سالم تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایشات ، ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری در فیلتر آب خانگی را در نظر بگیرید.

عوامل اضافی

گروه های خاصی از مردم می توانند از سرمایه گذاری در فیلتر آب صرف نظر از مکان یا لوله کشی آنها سود ببرند. این افراد معمولاً در برابر اثرات منفی آلاینده ها آسیب پذیرتر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از منبع آب خصوصی مانند چاه خانگی جمع آوری می کنند ، باید فیلتر آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه از منابع آب خصوصی مسئول تصفیه و آزمایش منبع آب خود هستند.

در نهایت ، افرادی که به سادگی از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلتر آب استفاده کنند. تصفیه کننده ها همچنین می توانند طعم کلر موجود در آب لوله کشی را کاهش دهند.

مردی آب سالم را از شیر می نوشد تا هیدراته و سالم بماند

در فیلتر آب لوله کشی به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از یک گیاه تصفیه خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، محدود کردن گزینه های شما می تواند یک چالش باشد.

هنگام خرید فیلتر آب ، باید چندین مورد مانند عملکرد ، قیمت ، تعمیر و نگهداری و گواهینامه ها را در نظر بگیرید. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از کمتر از 20 تا صدها متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و قیمت

دستگاههای ساده تر ، مانند فیلترهای آب در محل ، مستقیماً روی شیر نصب می شوند ، زیر سینک ظرفشویی نصب می شوند یا در یک کوزه تعبیه شده اند. آنها برای کسانی که می خواهند آبی را که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند فیلتر کنند ، گزینه مناسبی است. در مقایسه با فیلترهای تصفیه آب مدرن تر ، نسبتاً ارزانتر هستند و هزینه آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از طرف دیگر ، آب ورودی می تواند گرانتر باشد. این فیلترها با اتصال آن به منبع اصلی آب ، کل سیستم تامین آب خانه را تمیز می کنند. برای خانه هایی که بیش از یک منطقه مصرف آب دارند مناسب است. به عنوان یک مدل پیشرفته تر ، این فیلتر آب به طور قابل توجهی گران تر است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

گواهینامه ها

حتماً به دنبال فیلتر آب لوله کشی باشید که دارای گواهینامه مطابقت با استانداردهای آب آشامیدنی EPA یا فراتر از آن باشد.

سه برنامه گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً آنها را روی برچسب فیلتر تماشا کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه دستگاه تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های بیمه گر
 3. انجمن کیفیت آب

ردیف پایین

در نهایت ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید می تواند متفاوت باشد.

اگرچه برای اکثر مردم یک ضرورت نیست ، اما فیلترهای آب لوله کشی مزایای زیادی را ارائه می دهند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی ها و طعم بهتر H2O می تواند دلایل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در فیلتر آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *