آیا کرفس سفت برای شما مضر است یا در واقع تا حدودی سالم است؟ ما از دو متخصص تغذیه ثبت شده نظرات تخصصی آنها را پرسیدیم.

حرکت کنید ، شراب ، آبجو و مشروبات الکلی: مصرف کنندگان دائماً با شکل جدیدتر و تازه تری از الکل که دارای روابط عمومی خوبی برای پر کردن است ، آرام می شوند.

بر اساس گزارش صنعت Grand View Research ، انتظار می رود بازار کرفس جامد با نرخ رشد پیچیده سالانه 16.2 درصد تا سال 2027 ، با امید به استفاده از این روند ، تیتان ها در صنعت نوشیدنی و مارک های نوظهور در حال آماده شدن هستند تا به پول خود برنده پنجه سفید و واقعاً شوند.

یکی از بزرگترین نقاط فروش این نوشیدنی ها مشخصات تغذیه ای بدون چربی آنها است. اما آیا آنها همانطور که بازاریاب می گویند سالم هستند یا کرفس سفت برای شما مضر است؟

در زیر ، دو متخصص تغذیه هر آنچه را که باید در مورد محتوای تغذیه ای کرفس سفت (یا کمبود آن) بدانید ، به اشتراک می گذارند.

کرفس سفت چیست؟

نمک جامد که به عنوان نمک الکلی و تند نیز شناخته می شود ، حاوی آب گازدار ، الکل و طعم میوه است.

محتوای الکل ناشی از:

  • شکر نیشکر تخمیر شده
  • جو مالت یا دانه های تخمیر شده بدون گلوتن

ویژگی های تغذیه ای

کرفس جامد اغلب به عنوان شکل سالم الکل تبلیغ می شود. امی شاپیرو MS ، RD ، CDN ، بنیانگذار و مدیرعامل Real Nutrition در نیویورک می گوید: “برخی از مارک های کرفس سفت حتی باعث می شود مردم محصول خود را با لباس های آموزشی بنوشند.”

او گفت که بیشتر کرفس هایی که سنبله دارند فاقد گلوتن هستند (به استثنای کسانی که جو مالت دارند). به همین دلیل ، آنها هستند برای افرادی که عدم تحمل یا حساسیت به گلوتن دارند جذاب است.

لورن اسلایتون ، MS ، RD ، بنیانگذار Foodtrainers در نیویورک ، می افزاید: “من مصرف کنندگان را درک می کنم که به دنبال فروشگاهی سخت هستند زیرا قند و کربوهیدرات کمی به فروش می رسد.”

با این حال ، این ویژگی ها لزوماً این نوشیدنی ها را با یک شیوه زندگی سالم سازگار نمی کند. از این گذشته ، هنوز الکل است.

محتوای الکل در Seltzer جامد

فعالیت الکل با حجم الکل (ABV) اندازه گیری می شود. اسلیتون گفت: “بیشتر آبجوها حدود پنج درصد ABV ، شراب 12 درصد و شراب 40 درصد است.”

با این حال ، وقتی صحبت از کرفس سفت می شود ، او می گوید ABV در مارک های مختلف متفاوت است و خلاصه سازی محتوای الکل را دشوار می کند. برخی از آنها فقط چهار درصد هستند ، در حالی که برخی از موارد جدیدتر ممکن است 12 درصد یا بیشتر باشند. ”

قدرت نوشیدنی های الکلی و میزان مصرف شما به طور طبیعی بر میزان سالم بودن مصرف شما تأثیر می گذارد.

دوستان یک پیتزا فروشی الکلی را روی کباب پز تقسیم می کنند

آیا کرفس سفت از سایر انواع الکل سالم تر است؟

نمی دانید ناخن ها و سایر شیرینی های کنسروی شما چگونه با انواع دیگر الکل کنار می آیند؟

به عنوان یک یادآوری ، در اینجا یک اشاره کوتاه به اندازه استاندارد بخش برای هر کدام است:

  • کرفس سخت = 12 اونس (یک قوطی)
  • شراب = پنج اونس
  • آبجو = 12 اونس (یک قوطی)
  • ارواح = 1.5 اونس (یک شات)

Hard Seltzer در برابر شراب

شاپیرو می گوید کرفس سفت اغلب از قند بسیاری از شراب ها کمتر است. او همچنین تأکید کرد که آنها در ABV کمتر “معمولاً در حدود چهار تا شش درصد” هستند ، به جز انحرافات در انتهای بالاتر.

با این حال ، اسلایتون به هشداری در زمینه قند اشاره می کند ، که دوستداران شراب از آن قدردانی می کنند.

او شروع کرد: “میخ سفید کمتر از دو گرم قند دارد ، و ناخن واقعی کمی کمتر قند دارد.” “اما چیزی که اکثر مردم متوجه آن نیستند این است که شراب خشک – برای مثال پینو گریجیو – تقریباً به همان میزان است.”

Hard Seltzer در برابر آبجو

اسلیتون با توجه به همین نکته در مورد میزان قند ، این واقعیت را خواستار می شود که آبجو معمولاً به هیچ وجه حاوی قند نیست. (این مگر اینکه آبجو ترش و دیگر انواع میوه ای با شکر اضافه شده را برای طعم انتخاب کنید.)

با این حال ، “آبجو حاوی 13 گرم کربوهیدرات در هر قوطی است” ، وی افزود. بنابراین ، اگر سعی می کنید میزان مصرف کربوهیدرات خود را کنترل کنید (یا رژیم کم کربوهیدرات مانند کتو را دنبال کنید) ، کرفس سفت ممکن است انتخاب بهتری باشد.

Hard Seltzer در برابر الکل

اسلایتون می گوید که مانند بسیاری از آبجوها ، اکثر شربت ها صفر گرم شکر دارند – مگر اینکه حاوی قند اضافی نیز باشند تا مایع طعم دار شود. علاوه بر این ، هنگام نوشیدن الکل ، ممکن است با یک مخلوط کن که ممکن است حاوی قند باشد ، مواجه شوید.

در مورد کربوهیدرات ها؟ وی گفت: “البته ، پنجه سفید دارای کربوهیدرات کمی با دو گرم در هر جعبه است ، اما یک تکه تکیلا حاوی صفر گرم کربوهیدرات است.” “ناگهان کرفس سفت چندان خاص به نظر نمی رسد!”

آیا کرفس سخت هیدراته می شود؟

از آنجا که آب گازدار غیر الکلی می تواند به میزان روزانه هیدراتاسیون شما کمک کند ، آیا این امر می تواند در مورد نوع الکلی آن نیز صدق کند؟

متأسفانه شاپیرو با یک نه قاطع به این سال پاسخ می دهد. او می گوید: “الکل به هر حال برای شما مفید نیست ، زیرا برای بدن سم محسوب می شود.” “همچنین باعث کم آبی بدن شما می شود.”

به همین دلیل ، او توصیه می کند که بعد از هر وعده الکل یک لیوان آب بنوشید و همچنین “اگر آن روز چند نوشیدنی خورده اید ، یک لیوان بزرگ قبل از خواب”.

فردی که برای فواید سلامتی ، نی را در یک لیوان کارخانه سخت فروشی با میوه اضافه می کند

چگونه سالم ترین Hard Seltzer را انتخاب کنیم

هر دو متخصص تغذیه توصیه می کنند که با دقت برچسب ها را بررسی کرده و از ادعاهای بازاریابی فراتر رفته و بهترین راه حل سخت را پیدا کنید که اهداف سلامتی شما را به خطر نمی اندازد.

در اینجا برخی از بهترین نکات آنها آمده است:

  • کاربر آگاه باشید. شاپیرو خاطرنشان می کند که بسیاری از مارک ها دوست دارند “با نظافت عمل کنند” ، با استفاده از اصطلاحات مختلف ، می توانند استفاده از شیرین کننده های مصنوعی و سایر مکمل های کمتر سالم را مخفی کنند. یادگیری نحوه پیمایش برچسب ها به شما در جستجوی سالم ترین فروشنده سخت کمک می کند و می تواند فرصتی برای قرعه کشی های دیگر به شما بدهد.
  • به دنبال چیزهای خوب باشید. شاپیرو ادامه داد: “من می گویم که” ارگانیک “یا” بدون قند اضافه “بهترین گزینه برای کلمات جذاب است.” هنگام برداشتن قسمت بالایی ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا کرفس تندی که انتخاب کرده اید به وضوح بیان می کند که حاوی شیرین کننده ها و طعم دهنده های مصنوعی نیست. اسلیتون می افزاید: سالم ترین کرفس سفت حاوی میوه های واقعی است که نباید خیلی شیرین باشد یا کربوهیدرات اضافی را در خود جای دهد.
  • قرار گرفتن در معرض BPA را در نظر بگیرید. کرفس سفت اغلب در قوطی های آلومینیومی موجود است ، که اسلیتون می گوید ممکن است با BPA پوشانده شده باشد. او هشدار می دهد: “BPA ها اختلالات غدد درون ریز هستند و الکل می تواند استخراج این مواد شیمیایی را بیشتر کند.” در حالی که تنها حدود 10 درصد از محصولات کنسرو شده هنوز حاوی این ماده شیمیایی هستند ، آنها همچنان منبع اصلی قرار گرفتن در معرض BPA هستند. اگر نگران عوارض جانبی احتمالی هستید ، ممکن است بخواهید مستقیماً با مارک های سخت کرفس تماس بگیرید تا در مورد بسته بندی آنها سوال کنید یا به جای آن به نوشیدنی در بطری های شیشه ای تغییر دهید.

ردیف پایین

بنابراین آیا پاسخ روشنی برای این سوال وجود دارد که آیا کرفس سفت برای شما مضر است؟ آیا آنها می توانند در رژیم غذایی سالم قرار بگیرند؟

اسلایتون در پایان می گوید: “من برای کرفس سخت سختگیری نمی کنم.” “آنها در مقایسه با سایر انواع الکل انتخاب مناسبی هستند – اما با وجود بازاریابی از غذاهای سالم فاصله دارند. و در حالی که ما می توانیم موها را با مقایسه ارواح و آبجو با کرفس سفت جدا کنیم ، بهتر است تعداد نوشیدنی هایی که می نوشید را پیگیری کنیم.

این نکته برای سلامت کلی شما و همچنین اهداف خاص سلامتی مفید خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر مدیریت وزن مسئله ای است ، او پیشنهاد می کند مصرف الکل خود را محدود کنید (چهار نوشیدنی در هفته برای زنان ، هفت نوشیدنی در هفته برای مردان) تا متوجه نتایج مثبت شوید.

شاپیرو می افزاید: “کالری الکل هیچ گونه تغذیه ای را ارائه نمی دهد ، بنابراین خالی است.”

در نهایت ، هر دو RD می گویند اگر به طور معمول الکل مصرف نمی کنید ، جذابیت ظاهری کرفس سفت نباید باعث شود که شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *