در سال 2019 ، برکلی اولین شهر کشور بود که اجاق گاز و آبگرمکن را در تمام ساخت و سازهای جدید ممنوع کرد تا انتشار گازهای گلخانه ای که باعث تغییرات آب و هوایی می شوند را کاهش دهد. از آن زمان ، ده ها نفر دیگر ، از جمله سیاتل ، سان فرانسیسکو و نیویورک ، با محدودیت های مشابه از این روش پیروی کردند و رئیس جمهور بایدن یک برنامه بلند پروازانه برای کمک به آمریکایی ها برای کنار گذاشتن وسایل گازسوز و بخاری ها به نفع وسایل برقی ارائه داد.

وی افزود: ایالات متحده می تواند با حمایت از ارتقاء بهره وری و برق رسانی به ساختمانها از طریق حمایت از برنامه های مقاوم سازی ایجاد اشتغال و مسکن مقرون به صرفه پایدار ، استفاده بیشتر از پمپ های حرارتی و اجاق های القایی و پذیرش ، مشاغل پردرآمد ایجاد کند و میزان آلایندگی و هزینه های انرژی را برای خانواده ها کاهش دهد. کاغذ انرژی مدرن برای ساختمانهای جدید “، کاخ سفید در مورد این طرح در وب سایت خود گفت.

مایک هنچن ، مدیر RMI ، یک موسسه غیر انتفاعی که در زمینه کربن زدایی سیستم های انرژی فعالیت می کند ، تغییر به اجاق های برقی و آبگرمکن را به عنوان یک راه حل کلیدی آب و هوا می داند.

هنچن به یاهو نیوز گفت: “گاز مورد استفاده ما در اجاق گاز ، آبگرمکن و کوره یک سوخت فسیلی است که باعث تغییرات آب و هوایی می شود و به سلامتی ما آسیب می رساند.” “گزینه ها و جایگزین هایی برای گرم نگه داشتن ما ، پختن غذاهای ما و دوش گرفتن با دوش آب گرم وجود دارد که می تواند از منابع انرژی تمیزتری استفاده کند.”

با این حال ، صنعت گاز طبیعی به شدت با این تغییرات پیشنهادی مبارزه می کند و پس از راه اندازی کمپین های لابی و رسانه های اجتماعی ، ایالت هایی مانند آریزونا ، کانزاس ، لوئیزیانا ، اوکلاهما ، تنسی و تگزاس اخیراً ممنوعیت قوانین محلی را ممنوع کرده اند. به

مشعل گاز روی اجاق گاز. (چارلز پلاتیاو/رویترز)

مارتا شانتز ، معاون ارشد مرکز عملکرد ساختمان موسسه Urban Land ، در این باره گفت: “منطقاً صنعت گاز طبیعی نمی خواهد کار خود را به پایان برساند ، بنابراین تمام تلاش خود را می کند تا گاز طبیعی را در ترکیب شبکه های برق نگه دارد.” واشنگتن پست اما در بلندمدت ، اگر شهرها در مورد اهداف آب و هوایی خود جدی باشند ، ساختمان های برقی اجتناب ناپذیر است. “

انتشار کربن و متان از ساختمانها تقریباً 12 درصد از گازهای گلخانه ای ایالات متحده را تشکیل می دهد که بخش عمده آن ناشی از گرمایش است. با توجه به اینکه بیشتر آمریکایی ها به دنبال راه هایی برای کاهش ردپای کربن خود هستند ، برخی از آنها با جایگزینی اجاق گاز و آبگرمکن شروع به کار کرده اند که بسیار ارزان تر از تعویض کوره های گاز سوز است.

اجاق گاز نیز به دلیل نگرانی های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفته است.

هنچن می گوید: “به ویژه در اجاق گاز ، وقتی در آشپزخانه خود آتش می زنید ، آلودگی ایجاد می شود و معمولاً از فضای شما تهویه نمی شود.” “ممکن است اگر یک کاپوت روی آشپزخانه خود بگذارید ، اما ما می دانیم که بسیاری از مردم از آن استفاده نمی کنند.”

در پاسخ به مقاله ای که سال گذشته در اقیانوس اطلس منتشر شد و از خروج اجاق گاز به دلیل نگرانی های مربوط به سلامتی و آب و هوا حمایت می کرد ، انجمن گاز آمریکا بیانیه ای صادر کرد که در آن سعی می شد تأثیرات زیست محیطی را کم اهمیت جلوه دهد.

گروه صنعتی در بیانیه خود می گوید: “استفاده از گاز طبیعی مسکونی برای پخت و پز کمتر از 0.2 درصد از کل انتشار سالانه گازهای گلخانه ای را تولید می کند و کل گاز طبیعی مسکونی در ایالات متحده به همان اندازه گاز گازهای گلخانه ای تولید می کند که دو هفته از مصرف زغال سنگ چین استفاده می کرد.”

در حالی که درست است که استفاده از بخاری ها و وسایل برقی گازهای گلخانه ای تقریباً 30 تا 45 درصد کمتر از آنهایی که از نفت یا زغال سنگ استفاده می کنند ، انتشار می دهد ، اما به سختی می توان اثبات کرد که این مشکل مشکلی ندارد.

تعویض اجاق گاز برقی به اندازه یک قدم کوچک است. بر اساس داده های 2015 اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده ، تنها 2.8 درصد از کل گاز طبیعی سوزانده شده در خانه های ایالات متحده برای پخت و پز استفاده می شود. در ایالت هایی که بیشتر منابع پاک الکتریسیته دارند ، پخت و پز با برق دارای کربن کوچکتری نسبت به گاز طبیعی است ، اما همیشه اینطور نیست. وقتی نوبت به کاهش گازهای گلخانه ای می رسد ، مقیاس تبدیل اجاق گاز و آبگرمکن یک سوال کلیدی است. هرچه تعداد خانوارهای بیشتری این کار را انجام دهند ، تأثیر آن بیشتر خواهد بود.

بخاری آب گرم و کوره در زیرزمین.

کوره گازسوز و بخاری آب گرم در زیرزمین. (گتی ایماژ)

همانطور که برنامه رئیس جمهور بایدن نشان می دهد برنامه ساخت و ساز بهتر است ، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از ساختمانها در اولویت اول جهانی قرار می گیرد. در تازه ترین گزارش خود ، هیئت بین دولتی تغییر آب و هوا سازمان ملل متحد ساختمانهایی را مشخص کرده و گفته است که “نمایانگر بخش مهمی از آینده کم کربن هستند”.

در پاسخ به این گزارش ، بوریس جانسون ، نخست وزیر بریتانیا ، گفت: “ما می دانیم برای محدود کردن گرمایش زمین چه باید کرد – ارسال زغال سنگ به تاریخ و انتقال به منابع پاک انرژی ، حفاظت از طبیعت و تأمین منابع آب و هوایی برای کشورهای خط مقدم.”

دولت بریتانیا به عنوان بخشی از برنامه خود برای دستیابی به هدف انتشار گازهای گلخانه ای صفر تا سال 2050 ، به دنبال ممنوعیت فروش دیگهای گاز – و همچنین اجاق گاز و آبگرمکن – از سال 2025 است.

منتقدان برنامه های حذف مرحله ای اتصال گاز به سرعت اشاره می کنند که انتقال به برق مستلزم افزایش چشمگیر تولید برق است.

پل گسینگ ، رئیس بنیاد ریو گرانده نیومکزیکو ، یک اندیشکده محافظه کار که مخالف هزینه های دولت است ، می گوید: “البته ، اگر هدف واقعی” برق رسانی “به اقتصاد ملی ما باشد ، ما فقط در مورد جایگزینی تمام تولید برق فعلی صحبت نمی کنیم.” ، در National Review نوشت. “شما برای همه آن لوازم جدید به برق زیادی نیاز خواهید داشت. در واقع ، کارشناسان می گویند “برق” مصرف برق ایالات متحده را تا 40 درصد افزایش می دهد. “

حامیان می گویند که تبدیل عمده به دور از سوخت های فسیلی کل موضوع است و انجام این کار باعث ایجاد شغل می شود. لیا استوکس ، استادیار علوم سیاسی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا ، در جلسه ای در مجلس سنای سپتامبر با عنوان “بررسی مزایای اقتصادی خانه ها و ساختمانهای الکتریکی آمریکا” ، شهادت داد که گذار به لوازم تمیزتر از نظر اقتصادی منطقی است.

استوکس گفت: “از تولید آبگرمکن های فضا و آب ، آشپزخانه و خشک کن ها ، گرفته تا نصب آنها توسط برقکاران و لوله کش ها ، تعهد تهاجمی به ساخت و ساز برق می تواند 1.1 میلیون شغل جدید مستقیم و غیر مستقیم در 10 سال آینده ایجاد کند.”

یک آشپزخانه القایی.

یک آشپزخانه القایی. (سارا L. Voisin/واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

تا حدودی به دلیل چندین دهه کمپین روابط عمومی شرکت های گاز ، آشپزی روی شعله گاز از نظر زیبایی مطلوب تر به نظر می رسد. اتحادیه رستوران های کالیفرنیا شکایتی ناموفق علیه ممنوعیت گاز طبیعی برکلی ارائه کرد که ادعا می کرد “رستوران های متخصص در غذاهای بین المللی که در منطقه خلیج دارای ارزش هستند نمی توانند بسیاری از غذاهای تخصصی خود را بدون گاز طبیعی تهیه کنند.”

هنچن ، با این حال ، خاطرنشان می کند که پیشرفت های تکنولوژیکی اخیر در آشپزی برقی ، افراد تازه متولد شده را به دست آورده است.

“آشپزخانه های القایی بخش کوچکی هستند اما به سرعت در حال رشد هستند. آنها واقعاً بهترین محصول از نظر گرم کردن سریع آب یا داشتن کنترل دقیق برای درجه حرارت بالا یا پایین هستند. ”

با این حال ، مانند هر ابتکار تغییر آب و هوا ، بحث در مورد تبدیل اجاق های برقی اغلب به یک بحث حزبی در مورد نقش دولت خلاصه می شود.

در همان جلسه سپتامبر که استوکس شهادت خود را ارائه کرد ، سناتور مایک لی از یوتا موضع جمهوری خواهان را در مورد بودجه فدرال برای تعویض اجاق گازهای آمریکایی با کوره های برقی اعلام کرد.

لی در این باره می گوید: “پاسخ این است که میلیاردها دلار مالیات دهندگان فدرال برای برق رسانی به هر خانه و مشاغل آمریکایی هزینه نکنید و مهمتر از همه ، این است که اساساً سیاست فدرال برای تنظیم انرژی در تولید و مصرف آن تغییر اساسی ندهد.” سخنان آغازین او در عوض ما باید صنعت آمریکا را تحت کنترل درآوریم تا منابع جدید و متنوع انرژی بتوانند به ایجاد آینده ای انعطاف پذیر در انرژی برای آمریکا کمک کنند. ”

با این حال ، برای شنیدن صحبت های هنچن ، دولت در سطح محلی ، ایالتی و فدرال باید نقش کلیدی در کمک به مردم برای دور شدن از اجاق گاز و بخاری هایی که با سوخت های فسیلی کار می کنند ، ایفا کند.

هنچن می گوید: “ما کاملاً به دنبال آن هستیم ، خواه برنامه های دولتی باشد یا برنامه های کاربردی ، انگیزه ای را افزایش می دهد که واقعاً به مردم کمک می کند این تغییر را انجام دهند و این سرمایه گذاری ها را در خانه ها و مشاغل ما انجام دهند.” “تغییرات آب و هوا یک مشکل بزرگ است و هنوز کسی آن را حل نکرده است. برای پیشرفت باید همه قایق را در یک جهت پارو کنیم. ما نمی توانیم آن را بدون اقدامات قابل توجه دولت انجام دهیم. در غیر این صورت ما قبلاً این کار را انجام می دادیم. “

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *