در پینترست به اشتراک بگذارید
آنچه باید در مورد شیوع جدید بدانیم سالمونلا. گتی ایماژ
  • آ سالمونلا شیوع این بیماری 10 نفر را در 6 ایالت مبتلا کرده و یک نفر جان خود را از دست داده است.
  • سویه خاص از سالمونلا به گفته کارشناسان، شناسایی در این شیوع خطرناک است.
  • سالمونلا دوبلین به احتمال زیاد نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم است و علائم شدیدتری ایجاد می کند.

آ سالمونلا شیوع بیماری که با گوشت چرخ کرده مرتبط است، هشت نفر را در بیمارستان بستری کرده و یک نفر جان خود را از دست داده است.

از اول نوامبر، در مجموع 10 نفر در شش ایالت – کالیفرنیا، کلرادو، کانزاس، اوکلاهما، تگزاس و آیووا – به یک سویه شدید به نام آلوده شده اند. سالمونلا دوبلین، با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC).

اکثر کسانی که آلوده شده بودند گفتند که قبل از اینکه بیمار شوند گوشت چرخ کرده ای را که از مکان های مختلف خریداری شده بود خوردند.

CDC هنوز در تلاش است تا تنها تامین کننده گوشت گاو را شناسایی کند و این بیماری ها را بیشتر بررسی کند – که بین اوایل اوت تا اواخر سپتامبر اتفاق افتاد.

تاکنون، تحقیقات نشان داده است که باکتری های افراد آلوده از نظر ژنتیکی به هم مرتبط بودند، که نشان می دهد افراد درگیر در این شیوع به احتمال زیاد از همان منبع آلوده شده اند.

این به ویژه شدید بوده است سالمونلا شیوع، که به احتمال زیاد به دلیل نوع سویه شناسایی شده در شیوع است، طبق CDC.

سالمونلا انتریکا سروتیپ دوبلین برای چندین دهه در مقایسه با سایر غیر تیفوئیدی به دلیل ایجاد عفونت های شدیدتر در انسان شناخته شده است. سالمونلادکتر ریچارد مارتینلو، متخصص بیماری های عفونی پزشکی ییل، به Healthline گفت.

در حالی که بسیاری از انواع سالمونلا عفونت ها بدون درمان برطرف می شوند، این فشار اغلب منجر به عوارض جدی تری مانند سپسیس می شود.

این شیوع بسیار شدید است

هر سال، حدود 1.2 میلیون مردم آلوده می شوند سالمونلا، اکثریت قریب به اتفاق آنها بدون درمان بهبود می یابند.

علائم معمولی شامل اسهال، تب و گرفتگی شکم است که از 6 ساعت تا 4 روز پس از مصرف غذای آلوده ظاهر می شود.

«علائم بیشتر [Salmonella] دکتر امش آدالجا، متخصص بیماری های عفونی و محقق ارشد در مرکز امنیت سلامت جانز هاپکینز، گفت: موارد خود محدود می شوند و طی چند روز بدون نیاز به درمان آنتی بیوتیکی از بین می روند.

سویه شیوع، سالمونلا از سوی دیگر، دوبلین بسیار نادر است. به گفته مارتینلو، CDC در سال 2017 مطالعه ای را منتشر کرد که نشان داد سالمونلا عفونت های دوبلین حدود 0.25 درصد از کل عفونت ها را تشکیل می دهند سالمونلا عفونت در یک دوره 45 ساله (1968 تا 2013) گزارش شده است.

دوره کمون طولانی تر است سالمونلا به گفته دکتر رابرت گلتر، پزشک اورژانس در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک، دوبلین، گاهی اوقات تا 2 هفته طول می کشد تا علائم ظاهر شوند.

همچنین شناخته شده است که باعث بیماری شدیدتر می شود – فرستادن افراد بیشتری به بیمارستان و قرار دادن افراد بیشتری در معرض خطر عوارض جدی سلامتی، مانند عفونت های خونی تهدید کننده زندگی.

بر اساس این مطالعه، میزان بستری شدن در بیمارستان در این سویه بسیار بیشتر است و به 78 درصد نزدیک می شود.

«معمولاً با اکثر گونه‌های سالمونلاگلاتر گفت، حدود 20 درصد از مردم برای دریافت مایعات IV، همراه با دارو برای درمان درد و حالت تهوع، نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند.

به گفته مارتینلو، اکثر افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند سالمونلا دوبلین مسن‌تر است یا مشکلات سلامتی زمینه‌ای دارد، که پس از بیمار شدن، برگشتن آن را سخت‌تر می‌کند.

همچنین درمان این نوع بیماری دشوار است سالمونلا، زیرا در سال های اخیر به بسیاری از آنتی بیوتیک ها بسیار مقاوم شده است.

سالمونلا آدالجا گفت: سویه‌های دوبلین می‌توانند به چند دارو مقاوم باشند و درمان آنتی‌بیوتیکی را در مواردی که نیاز به درمان دارند چالش‌برانگیزتر کند.

در اینجا نحوه جلوگیری از بیمار شدن آورده شده است

CDC به مردم توصیه نمی کند که از خوردن گوشت چرخ کرده گاو خودداری کنند، اما اگر گوشت چرخ کرده را انتخاب کردید، بسیار مهم است که آن را تا دمای 160 درجه فارنهایت (71 درجه سانتیگراد) بپزید.

گوشت چرخ کرده به ویژه در برابر این نوع آلودگی ها حساس است – و در حالی که پختن گوشت باید همه باکتری ها را از بین ببرد، همیشه این خطر وجود دارد که به طور کامل پخته نشود و برخی از باکتری ها زنده بمانند.

دلیل اینکه گوشت چرخ کرده خطر خاصی نسبت به برش های کامل مانند استیک دارد، آلودگی آن است سالمونلا هنگامی که به گوشت چرخ کرده تبدیل می شود با آن مخلوط می شوند، بنابراین باید کاملاً پخته شود. دکتر شلدون کمپبل، پاتولوژیست پزشکی ییل، توضیح داد که سایر بریدگی ها فقط روی سطوح آنها آلوده می شوند، بنابراین پخت کمتر آنها را به طور کلی ضد عفونی می کند.

همچنین اگر با گوشت گاو یا اطراف آن آشپزی کرده باشید، احتمال آلودگی متقاطع وجود دارد.

در حالی که گوشت چرخ کرده کاملاً پخته شده برای خوردن بی خطر است، اما شخصی که گوشت خام را دستکاری می کند می تواند به راحتی دست، میز و هر ظروفی که در پخت و پز استفاده می شود را آلوده کند. مارتینلو گفت، این آلودگی می تواند به طور بالقوه به غذاهای دیگری که ممکن است پخته نشده باشند، مانند کاهو منتقل شود.

گلاتر توصیه می‌کند که دست‌ها – و زیر ناخن‌ها – را با صابون حداقل به مدت 20 ثانیه پس از دست زدن به گوشت خام بشویید. علاوه بر این، تمام گوشت‌های خام باید ظرف ۲ ساعت پس از خرید در یخچال یا فریز شوند تا از فاسد شدن گوشت جلوگیری شود.

یخ زدن گوشت چرخ کرده باکتری ها را از بین نمی برد – در واقع، سالمونلا کمپبل می گوید که به خوبی از انجماد زنده بمانند. اگر تصمیم به خوردن گوشت چرخ کرده دارید، آن را کاملا بپزید و دست های خود را مرتب بشویید.

خط پایین

آ سالمونلا شیوع بیماری که با گوشت چرخ کرده مرتبط است، هشت نفر را در بیمارستان بستری کرده و یک نفر جان خود را از دست داده است. شیوع این بیماری که در مجموع 10 نفر را در 6 ایالت مبتلا کرده است، توسط یک سویه بسیار شدید به نام ایجاد شده است. سالمونلا دوبلین CDC در حال حاضر در حال بررسی شیوع این بیماری برای تعیین تامین کننده گوشت آلوده است.