از فردا قیمت لوازم خانگی افزایش می یابد / قیمت ها از 10 درصد به 25 درصد افزایش می یابدمحمد جواد روگانی در گفتگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: اوایل امسال درخواست افزایش قیمت شد و از آن زمان تاکنون انواع لوازم خانگی بین 10 تا 25 درصد افزایش قیمت داشته و اکنون هم افزایش قیمت دارد. رسما تایید شده است.»

وی در خصوص دلایل گرانی نیز افزود: اولین دلیل حذف ارز دولتی و جایگزینی ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه است. اگر ماده اولیه در ارز ضرب شود بر قیمت نهایی محصول نیز تاثیر می گذارد.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه لوازم خانگی اصفهان گفت: اما مهم ترین دلیل دیگر توقف واردات است. با واردات نکردن لوازم خانگی، انحصار محصولات ایرانی می افتد و هر قیمتی در بازار نابرابر تعیین می شود.

به گفته روگانی، با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش قیمت، استقبال مشتریان به شدت کاهش یافته و بازار در رکود به سر می برد. بنابراین اگر برای جهیزیه نباشد، افراد کمتری آن را می خرند.

وی در پاسخ به تمایل مردم به خرید کالای ایرانی تاکید کرد که از خرید کالای ایرانی، خدمات پس از فروش و کیفیت قابل قبول اکثر آنها استقبال می شود.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه لوازم خانگی اصفهان گفت: در صورت تمایل مردم به خرید کالاهای خارجی به دلیل توقف واردات که از سال 96 آغاز شده و همچنان ادامه دارد، باید به وجود کالاهای خارجی در بازار اشاره کنند. در این روز یا ورود غیر رسمی به کشور.» یا قبل از ممنوعیت وارد شده است.

روگانی بیان کرد: به همین دلیل معمولا اعتقادی به قاچاق کالاهای خارجی ندارند، بنابراین بهتر است مردم در صورت تمایل از فروشگاه های معتبر خرید کنند.

وی با تاکید بر افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: این افزایش قیمت تقریبا از سه ماه پیش آغاز شده و اکنون به صورت رسمی تایید شده است.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صلح نیز گفت: در بخش لوازم خانگی، افزایش 15 درصدی تلویزیون و افزایش 10 درصدی برای یخچال، فریزر و ماشین لباسشویی و ظرفشویی تصویب شده و از اول تیرماه اجرایی می شود.