در پینترست به اشتراک بگذارید
تعداد بیشتری از دانش آموزان دبیرستانی از سیگارهای الکترونیکی استفاده می کنند. گتی ایماژ
  • یک مطالعه جدید نشان داد که از هر 4 دانش آموز دبیرستانی 1 نفر و از هر 10 دانش آموز راهنمایی 1 نفر در ماه گذشته از سیگار الکترونیکی استفاده کرده اند.
  • این نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
  • علاوه بر این، مطالعه دیگری نشان می دهد که محبوب ترین طعم برای نوجوانان نعناع است.

استعمال دخانیات جوانان همچنان در حال افزایش است که تا حدی توسط طعم هایی مانند نعناع، ​​میوه و آب نبات هدایت می شود.

بر اساس تحقیقات جدید، بیش از 1 نفر از هر 4 دانش‌آموز دبیرستانی در سال 2019 از سیگار الکترونیکی استفاده می‌کردند که طعم نعناع محبوب‌ترین آن‌ها بود.

علیرغم بیماری های اخیر مربوط به بخار، استفاده از سیگار الکترونیکی در بین دانش آموزان دبیرستانی با افزایش بیش از 30 درصدی نسبت به سال قبل همچنان در حال افزایش است.

یک روند خطرناک

دکتر ریچارد سیدمن، متخصص اطفال و مدیر ارشد پزشکی در LA Care Health Plan در لس آنجلس، می‌گوید که این روند “بسیار نگران کننده” است.

او به خطرات بسیاری برای سلامتی از جمله اثرات منفی نیکوتین بر رشد مغز جوانان و همچنین بیماری جدی یا مرگ ناشی از آسیب ریه اشاره می کند.

بر اساس گزارش ها، تا 29 اکتبر، 1888 مورد بیماری ریوی ناشی از استفراغ و 37 مورد مرگ در ایالات متحده تایید شده است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

ما به اندازه کافی می دانیم که بگوییم سیگارهای الکترونیکی به ویژه برای نوجوانان خطرناک هستند و باید این پیام را به ما برسانیم که [young people] سیدمن، که در تحقیق جدید دخالتی نداشت، گفت.

داده‌های مربوط به میزان بخارپزی جوانان از سالانه بدست می‌آید بررسی ملی تنباکوی جوانان (NYTS) دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان در ایالات متحده بیش از 19000 جوان به نظرسنجی امسال پاسخ دادند.

در نتایج در 5 نوامبر در مجله JAMA منتشر شد.

محققان دریافتند که 27.5 درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی در حال حاضر یا در 30 روز گذشته از سیگارهای الکترونیکی استفاده کرده‌اند. این نرخ برای دانش آموزان مقطع راهنمایی 10.5 درصد بود.

این افزایش قابل توجهی از داده های سال گذشته NYTSکه نشان می دهد 20.8 درصد از دانش آموزان دبیرستانی و 4.9 درصد از دانش آموزان دبیرستانی از مصرف کنندگان فعلی سیگار الکترونیکی هستند.

محققان تخمین زدند که اگر نرخ‌های امسال در سراسر کشور مشابه باشد، 4.1 میلیون دانش‌آموز دبیرستانی و 1.2 میلیون دانش‌آموز دبیرستانی در سال 2019 در حال مصرف هستند.

در برخی از خبرهای خوب، تعداد کمی از دانش آموزان از سیگارهای قابل احتراق سنتی استفاده می کنند. محققان دریافتند که در سال 2019، تنها 5.8 درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی و 2.3 درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی گزارش دادند که در 30 روز گذشته سیگارهای قابل احتراق مصرف کرده‌اند.

طعم ها جوانان را به بخار کردن ترغیب می کنند

در دیگری مطالعه محققان دریافتند که نعناع محبوب ترین طعم سیگار الکترونیکی در بین دانش آموزان کلاس دهم و دوازدهم است و پس از آن انبه و میوه در رتبه های بعدی قرار دارند.

انبه محبوب ترین طعم سیگار الکترونیکی در بین دانش آموزان پایه هشتم بود و پس از آن نعناع و میوه قرار داشتند.

این نتایج بر اساس داده های سالانه است نظارت بر آینده نظرسنجی از دانش آموزان پایه های هشتم، دهم و دوازدهم.

این نظرسنجی میزان کمتری از مصرف فعلی سیگار الکترونیکی را نشان می‌دهد: بیش از 18 درصد برای دانش‌آموزان دبیرستانی و دبیرستانی روی هم.

سیگارهای الکترونیکی بدون طعم توتون و تنباکو از نگرانی خاصی برخوردار هستند، زیرا با آسان‌تر کردن شروع و ادامه مصرف سیگار برای جوانان مرتبط هستند.

سیدمن گفت: «طعم‌های جذاب دقیقاً همان چیزی است که نوجوانان را در وهله اول به استفراغ می‌کشاند. «آنها کنجکاو هستند و شخصیت دارند [these products] باید ایمن تر از سیگار باشند، اما آنها خودشان را گول می زنند.»

هانا بیکر، MPH، یک همکار تحقیقاتی برای برنامه پیشگیری و ارزیابی دخانیات مستقر در بخش پزشکی خانواده در دانشکده پزشکی UNC در چپل هیل، ماه گذشته یک بررسی در BMJ Open به بررسی تحقیقات قبلی در مورد تأثیر طعم ها در استفاده از سیگار الکترونیکی

این مطالعه نشان داد که جوانان به اشتباه طعم های غیر منتول – به ویژه طعم های میوه و آب نبات – را کمتر از سیگارهای الکترونیکی با طعم تنباکو مضر می دانند.

مطالعات در این بررسی همچنین نشان داد که سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار تمایل جوانان و بزرگسالان جوان را برای امتحان یا شروع استفاده از سیگارهای الکترونیکی افزایش می‌دهد.

بیکر گفت: «در واقع، برخی از مطالعات نشان می‌دهند که در دسترس بودن طعم‌های خوب دلیلی است که بسیاری از جوانان در وهله اول سیگار الکترونیکی را امتحان می‌کنند.

مقامات بهداشتی طعم های سیگار الکترونیکی را هدف قرار می دهند

بسیاری از تلاش های نظارتی توسط دولت و فدرال مقامات روی محدود کردن دسترسی جوانان به طعم های سیگار الکترونیکی غیر دخانی تمرکز کرده اند.

با این حال، بیکر تاکید می کند که جوانان نباید به هیچ محصول تنباکو دسترسی داشته باشند، صرف نظر از طعم دار بودن یا نبودن آنها.

او گفت: “مسئولیت سیاستگذاران و پزشکان بهداشت عمومی است که از این امر اطمینان حاصل کنند.”

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در ماه سپتامبر اعلام کرد که بازار را از تمام محصولات سیگار الکترونیکی غیرمجاز بدون طعم و مزه تنباکو پاک می کند.

بیکر گفت این فرصتی است برای FDA تا از “قدرت نظارتی خود برای تولید سیاست هایی استفاده کند که این شانس را داشته باشد که در مورد مصرف سیگار جوانان تفاوت ایجاد کند.”

FDA هنوز یک قانون پیشنهادی منتشر نکرده است. اما پیش از ممنوعیت، ماه گذشته Juul فروش سیگارهای الکترونیکی با طعم میوه خود را در ایالات متحده به حالت تعلیق درآورد.

با این حال، برخی گزارش‌های خبری نشان می‌دهند که دولت فدرال ممکن است طعم نعناع و منتول را از این ممنوعیت مستثنی کند.

این می‌تواند مانع از ممنوعیت پیشنهادی سیگار الکترونیکی برای کاهش مصرف سیگار جوانان شود.

سیدمن گفت: «با مطالعه جدید نشان می‌دهد که سیگارهای الکترونیکی با طعم نعناع مورد علاقه بچه‌های متوسطه و دبیرستانی است، هرگونه تلاش برای به تعویق انداختن ممنوعیت محصولات با طعم نعناع بسیار ناامیدکننده خواهد بود.»

رگولاتورها در اپیدمی ویپینگ تاخیر دارند

بیکر می‌گوید FDA سال‌ها شواهدی در دست داشته است که نشان می‌دهد معافیت نعناع و منتول از ممنوعیت طعم «از منظر بهداشت عمومی منطقی نیست» – با این حال این محصولات هنوز در بازار هستند، از جمله سیگارهای قابل احتراق طعم‌دار.

با این حال، دو مطالعه جدید دلایل بیشتری را در اختیار سازمان غذا و داروی آمریکا قرار می‌دهند تا بزودی برای جلوگیری از مصرف سیگار جوانان اقدام کند.

بیکر گفت: «حتی با وجود تمام شواهدی که در مورد اینکه چگونه محصولات طعم‌دار جوانان را به استفاده از محصولات تنباکو ترغیب می‌کنند، و اینکه چگونه شرکت‌های دخانیات در طول تاریخ جوانان را هدف قرار داده‌اند، به نظر می‌رسد که در حال تقلا برای رفع مشکلی هستیم که در آینده نزدیک می‌شویم. باید آمدن را می دید.»

سیدمن، با این حال، می گوید که مشکل سیگار کشیدن جوانان تنها مربوط به FDA نیست. او می‌گوید همه آژانس‌های بهداشتی محلی و فدرال باید سهم خود را برای تغییر اوضاع انجام دهند، مانند ممنوعیت بازاریابی سیگار الکترونیکی با هدف جوانان یا افزایش محدودیت سنی برای خرید محصولات بخارپز.

سیدمن افزود: “انجمن های حرفه ای و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید در مورد خطرات سیگار الکترونیکی صحبت کنند.” در واقع، آنها باید این خبر را به گوش مردم برسانند که این دستگاه‌های بخارساز اصلاً شبیه سیگار نیستند.»

سیدمن گفت که با ناراحتی والدین و مسئولان مدرسه، محصولات ویپینگ در اشکال و اندازه‌های بسیار متنوعی عرضه می‌شوند، از جمله مواردی که «شبیه درایوهای فلش یا خودکار به نظر می‌رسند یا حتی می‌توانند در رشته‌های کراوات هودی پنهان شوند».