در پینترست به اشتراک بگذارید
محققان مایلند بررسی کنند که چه نوع استرسی ممکن است باعث فشار خون بالا در آمریکایی های آفریقایی تبار شود و برای مقابله با آن چه کاری می توان انجام داد. گتی ایماژ
  • محققان می گویند استرس ممکن است عامل اصلی در میزان بالای فشار خون بالا در میان آفریقایی-آمریکایی ها باشد.
  • محققان بیش از 1800 شرکت کننده را در یک مطالعه قلبی در جکسون، می سی سی پی مورد مطالعه قرار دادند.
  • یکی از متخصصان گفت که این تحقیق مهم است، اما او مایل است بررسی کند که چه نوع استرسی درگیر است و آیا افراد برای کاهش اضطراب و تنش خود کاری انجام می دهند یا خیر.

بیشتر از 40 درصد بر اساس گزارش انجمن قلب آمریکا، از آمریکایی های آفریقایی تبار فشار خون بالا دارند.

چرا؟

این نظریه ها از نرخ بالای دیابت و چاقی گرفته تا ژنی که ممکن است آمریکایی های آفریقایی تبار را نسبت به نمک حساس تر کند، متغیر است.

آ مطالعه جدید منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا (JAHA) نشان می دهد که دلیل دیگری می تواند وجود داشته باشد.

سطوح بالای استرس مزمن.

تانیا اسپرویل، نویسنده ارشد این مطالعه و دانشیار بهداشت جمعیت و پزشکی در نیو گفت: «این یک یافته مهم است، زیرا آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار در مقایسه با سایر گروه‌های نژادی و قومی دارای نرخ بالاتر فشار خون و بیماری قلبی هستند. دانشکده پزشکی دانشگاه یورک.

تحقیق بر اساس اعداد

تیم محققان داده‌های 1829 شرکت‌کننده در مطالعه قلب جکسون را تجزیه و تحلیل کردند.

شرکت کنندگان در ابتدا فشار خون بالا نداشتند.

این گروه ویزیت در منزل، معاینات کلینیک و تماس های تلفنی سالانه پیگیری داشت. از آنها پرسیده شد که در سال گذشته چقدر استرس را تجربه کرده‌اند و آن را در یک مقیاس 6 درجه‌ای، از «هیچ» تا «استرس شدید» رتبه‌بندی کنند.

محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که در طول زمان سطوح استرس بالایی را گزارش کردند، در مقایسه با افرادی که سطوح استرس پایین را گزارش کردند، 22 درصد بیشتر در خطر ابتلا به فشار خون بالا بودند.

ارتباط با فشار خون مستقل از عوامل اجتماعی جمعیت شناختی، عوامل خطر سنتی یا رفتارهای سلامتی بود.

اسپرویل به Healthline گفت: «نتایج ما نشان داد که استرس بالا در طول زمان خطر ابتلا به فشار خون را افزایش می‌دهد». “این نیاز به استراتژی های جدید فشار خون بالا برای آمریکایی های آفریقایی تبار را برجسته می کند.”

اسپرویل می گوید که محققان تعیین نکردند که آیا این استرس شامل نژادپرستی، تبعیض، نابرابری یا سایر عوامل استرس زا است که ممکن است بر آمریکایی های آفریقایی تبار تأثیر بگذارد.

ما این موضوع را بررسی نکردیم. معیار استرس مورد استفاده در این مطالعه، استرس ادراک شده کلی را ارزیابی می‌کند، که می‌تواند هر یک از آن منابع استرس و همچنین سایر منابع را منعکس کند.

اسپرویل افزود: «از آنجایی که این یک مطالعه مشاهده‌ای است، ما یافته‌ها را با احتیاط تفسیر می‌کنیم. گام‌های بعدی شامل انجام یک کارآزمایی بالینی برای آزمایش اینکه آیا مدیریت استرس می‌تواند فشار خون را کاهش دهد و از شروع فشار خون بالا جلوگیری کند یا به تاخیر بیاندازد، است.

یک پزشک مطالعه را بررسی می کند

Clyde W. Yancy، MD، رئیس سابق انجمن قلب آمریکا است. او در حال حاضر معاون تنوع و شمول و رئیس قلب و عروق در گروه پزشکی دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن در ایلینوی است.

«این یکی از معدود گزارش‌هایی است که ما دیده‌ایم که در آن استرس، فی نفسه، اندازه‌گیری مورد بحث بود. نویسندگان با استفاده از یک سوال در طول زمان کاری را انجام دادند که بسیار ساده بود، و می‌توان آن را عالی در نظر گرفت.

یانسی اضافه کرد: «ممکن است لحظه یورکا به نظر نرسد، اما این یکی از معدود دفعاتی است که توانسته‌ایم میزان سهم استرس در احتمال چیزی به مهمی فشار خون بالا را تعیین کنیم.»

با این حال، یانسی می گوید که سوالاتی دارد که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

«تعریف استرس چه بود؟ رابطه پر استرسی بود؟ آیا این یک موقعیت شغلی استرس زا بود؟ آیا این یک تجربه زندگی پر استرس بود؟ آیا این نوعی استرس اقتصادی بود؟ آن شخص چگونه استرس را تشخیص داد؟» او گفت.

«آیا آن شخص سعی کرد کاری برای کنترل استرس انجام دهد؟ مشاوره؟ گروه درمانی؟ صحبت با اعضای خانواده؟ ما نمی دانیم که آیا خود استرس به شیوه ای معنادار عمل کرده است یا خیر.

“شما در مطالعاتی مانند این تعجب می کنید، آیا با وجود تلاش های بسیار خوبی که محققین بسیار خوب انجام داده اند، آیا هنوز ممکن است توضیحات دیگری وجود داشته باشد که به سادگی قابل کشف نباشد؟” یانسی گفت.

غذای آماده چیست؟

یانسی احساس می کند که برخی از کاربردهای عملی وجود دارد که می توانند از مطالعه بیرون بیایند.

او گفت: “این یک جهت جدید وسوسه انگیز است که باید در نظر گرفت، تا حدی به این دلیل که راه هایی برای مقابله با استرس وجود دارد، مانند رفتار درمانی و مشاوره.”

«این گزارش واقعاً توجه ما را به تمرکز اصلی برمی‌گرداند. همه، به خصوص اگر شما آفریقایی آمریکایی هستید، باید شماره خود را بدانند و فشار خون خود را چک کنند.

او اضافه می کند که تغییر سبک زندگی می تواند موثر باشد. اگر این کار را نکنند، پزشک ممکن است داروها را تجویز کند.

یانسی گفت: “با توجه به اینکه ما هنوز در تلاش برای درک چرایی ها هستیم، بیایید در حال حاضر روی چگونه ها تمرکز کنیم.”