استفاده از فرصت های تاریخی شهر برای توسعه گردشگری اصفهانبه گزارش خبرنگار ایمنا، علی قاسم زاده در نشست بررسی و رصد مشکلات منطقه سه شهرداری اصفهان گفت: رفع مشکلات مناطق مختلف شهرداری از جمله منطقه سه از سیاست های شهرداری اصفهان است. و در همین راستا تشکیل جلسه مشترک با حضور مسئولین ذیربط پیرامون موضوعات در دستور کار.

وی ادامه داد: تحقیق و تبادل نظر درباره احداث دانشگاه علوم قرآن و حدیث علامه مجلسی با حضور نمایندگان و مدیران دستگاه های مختلف از جمله منطقه اصفهان و اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شد.

استاندار اصفهان گفت: پیشنهاد احداث دانشگاه علوم قرآن و حدیث علامه مجلسی با توجه به اینکه عده ای از بزرگان علاقمند به ساخت این مجتمع آموزشی در جوار قبر اولومه مجلسی هستند، سال هاست مطرح شده است. مسجد جامع در این جلسه مقرر شد مشاور متخصص استخدام شود.

وی افزود: در این جلسه همچنین تاکید شد که مشاور با توجه به تمامی جوانب، ضوابط، اسناد و مدارک بالادستی طرحی را تهیه کند، سپس این طرح مبنای تصمیم گیری های بعدی قرار گیرد.

قاسم زاده در تشریح سیاست مدیریت شهری در خصوص بافت های تاریخی در این مدت گفت: با توجه به تلاش های شهرداری اصفهان برای مرمت بافت های تاریخی، کارگروه ویژه ای در شهرداری برای بازدید و نظارت بر این سازه تشکیل شد. هر هفته برای بازسازی گلوله های تاریخی. .

وی خاطرنشان کرد: در این موارد شهرداری اصفهان تنها یک تکه از پازل است، اداره کل میراث فرهنگی، بخش خصوصی و سرمایه گذاران علاقه مند به حضور در این حوزه از دیگر تکه های پازل هستند.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک نشستی در فضای تاریخی با سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری برگزار می شود و ایده ها و طرح ها تبیین و تبیین می شود و امیدواریم بتوانیم از این فرصت های تاریخی شهر استفاده کنیم. به نفع مردم اصفهان و توسعه گردشگری در این شهر.