اصفهان نیازمند توسعه پایدار/مبارزه با غرق شدگی دغدغه های دولت شهریبه گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی نباتی نژاد در یک برنامه رادیویی آنلاین با اشاره به سفر اخیر هیات رئیسه و دولت به استان اصفهان، گفت: مدیریت شهری اصفهان در جلسات تخصصی برخی از مردم اصفهان مطالبات مردم اصفهان را محاسبه کرده است. زمان. یک ماه و نیم پیش.در قالب یک درخواست ارائه شده به اداره منطقه.

وی ادامه داد: این بیانیه فرابخشی به 30 خواسته در حوزه های مختلف از جمله آب، محیط زیست، میراث فرهنگی، گردشگری و حمل و نقل می پردازد.

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در سفر هیئت دولت به اصفهان 217 مصوبه تصویب شد، گفت: در این سفر 217 مصوبه به تصویب رسید. “

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد این الزامات با 217 مصوبه هیئت وزیران در اصفهان مقایسه شود تا مشخص شود این نگرانی ها که می تواند به توسعه شهر و منطقه کمک کند تا چه حد با تصمیمات همخوانی دارد. در این بازدید دولت 30 میلیارد وام بخشداری برای پروژه های اصفهان اختصاص داده است.

نباتی نژاد با اشاره به اینکه سفر رئیس جمهور و هیئت وزیران به اصفهان برکات و دستاوردهای خوبی را به همراه خواهد داشت، افزود: در بسیاری از زمینه ها کردها اگرچه در برخی شاخص های اقتصادی جزو بهترین ها هستیم، اما از نظر پیامدها به یک اندازه برتر هستیم. بنابراین اصفهان نیازمند توسعه پایدار است.

اظهارات معاون اجرایی رئیس جمهور جنجال برانگیخت

وی خاطرنشان کرد: تصویر اصفهان در انظار عموم قرار گرفته است و این نشان از لذت بردن اوست. در مقابل هم و ایجاد شکاف؛ شعری که در وصف زاینده رود خواند جالب نبود و شهر بلافاصله پس از جلسه شورای اسلامی اعتراض کرد. سولات مرتضوی خبر داد.

این را رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کرد سولات مرتضوی با بیان نتایج سفر هیئت دولت و تاکید رئیس جمهور بر زاینده رود تصریح کرد: آیت الله رئیسی مطالبه مردم اصفهان از زاینده رود را موجه دانست و بر ادامه و حل موضوع تاکید کرد. .

نباتی نژاد با تاکید بر اینکه رئیس جمهور گفته است مشکل آب اصفهان قابل حل است، اما زمان می برد، تاکید کرد: در واقع همه باید بدانند که اگر آب نیست برای همه نیست، اگر آب باشد، . در دسترس همه باشد

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال حضور وزرای ریاست جمهوری در منطقه شامل تاییدیه هایی در سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منطقه گردشگری به عنوان نماینده دولت سیزدهم در اصفهان است. ṵfh دستورالعمل اجرا و جلوگیری از راه اندازی فاز دوم تله کابین را ارائه کردند ṵfh به زودی رفع می شود، در بازدید از منطقه گردشگری ناژوان مقرر شد طرح جامع شهر ناژوان تهیه و در صورت نیاز به شورای برنامه ریزی منطقه ارسال شود تا برای رفع مسائل مربوط به وزارتخانه وارد عمل شود. این طرح

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: موضوع غرق شدگی در بناهای تاریخی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان نماینده دولت در اصفهان مطرح شد. حوزه

اهمیت تداوم موضوع آب و غرق شدگی در سطح کشور

وی خاطرنشان کرد: یکی از توصیه های رئیس جمهور جداسازی غرق شدگی از آب بود. به هر حال در حالی که خشک شدن زاینده رود عامل اصلی غرق شدگی است، اما اینکه گفته می شود برای حل مشکل غرق شدگی فقط باید مشکل آب حل شود، صحت ندارد و رئیس جمهور بر لزوم توجه تاکید کرد. به این پدیده. به عنوان یک موضوع جداگانه و مدیریت شده است. مردم نگران نباشند زیرا اقداماتی در این زمینه در حال انجام است البته اینکه بگوییم جای نگرانی نیست دلیل بر نادیده گرفتن این موضوع نیست اما بحث غرق شدن پذیرفته شده است و ما به دنبال این راه ها هستیم. . وی پیشگام بوده و مدت هاست پروژه ای به نام بررسی علل رانش زمین را آغاز کرده و تا به امروز 30 درصد از این پروژه انجام شده است. دستور رئیس جمهور برای تشکیل کارگروه ویژه بررسی مشکلات ناشی از رانش زمین نیز حکایت از پذیرش این مشکل از سوی دولت دارد.

نباتی نژاد با اشاره به دیدار با وزیر اقتصاد افزود: در این جلسه تاثیر سیاست های کلان اقتصادی بر سیاست های اقتصادی شهری و شهرداری ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت؛ اگر می خواهیم اقتصاد سالمی داشته باشیم، اقتصاد شهری باید روان و روان باشد. سالم. آخرین نکات توزیع مجدد درآمدهای سیاست شهرداری نیز مورد بحث قرار گرفت، به عنوان مثال، بازتوزیع مالیات بر ارزش افزوده که یکی از پنج منبع اصلی درآمد شهرداری است، به استان ها تفویض نشد که مشکلاتی را ایجاد کرد.

وی گفت: از جمله درآمدهای فراموش شده ای که قرار است به شهرداری اصفهان بازتوزیع شود، درآمد ناشی از جرایم رانندگی است که طبق قانون 60 درصد از این درآمد باید صرف توسعه زیرساخت های حمل و نقل شهری شود. طبق قانون، درآمد حاصل از جرایم رانندگی در شهرها باید صرف ساخت پارکینگ، رفع مشکلات ترافیکی، زیباسازی شهر و به طور کلی تسهیل در تردد و کاهش ترافیک شود. توزیع مجدد مالیات بر ارزش افزوده مسائلی را برای ساده سازی فرآیند پرداخت مطرح کرده است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه شهروندان اعداد 30-217-30-30 را در نظر داشته باشند، گفت: 217 مصوبه، 30 دستگاه و 30 هزار میلیارد بخش، سه عدد کلیدی است که در سفر رئیس جمهور به ثبت رسیده است. اصفهان و باید آن را تا تحقق کامل در نظر داشت.

مرکز پژوهش های شورای شهر به چه موضوعاتی می پردازد؟

وی در خصوص فعالیت ها و فعالیت های مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان از ابتدای دوره ششم، گفت: این مرکز جبهه سوم در تصمیم گیری های شهری است. وجه اول تصمیمات، صحن علنی شورای اسلامی شهر متشکل از 13 نفر است و تصمیمات در این دادگاه نهایی می شود. جبهه دوم تصمیم گیری، کمیسیون های هفت گانه زیرمجموعه شورای اسلامی شهر هستند که هر کدام در مورد موضوعات مختلف تصمیم گیری می کنند و در صورت نیاز به کمیسیون ها، موضوعات به جبهه سوم تصمیم گیری یعنی مرکز پژوهش ها ارجاع می شود. شورای اسلامی شهر وجود دارد که برخی از آنها تحت تعقیب هستند و یا مراحل بررسی آنها به پایان رسیده است.

نباتی نژاد تاکید کرد: بخشی دیگر از فعالیت های پژوهشگاه مربوط به مجموعه گفته ها و رویکردهایی خواهد بود که در اساسنامه راهبردی شورای اسلامی شهر برای ما پیش بینی شده است. توسعه شبکه نخبگان از دیگر فعالیت های این مرکز، پروژه باشگاهی در این زمینه است سحرندثان دنبال خواهیم کرد.

او درباره اهداف ایجاد باشگاه صحبت کرد سحرندثانبا توجه به ظرفیت محدود سازمان از نظر زمانی و تجربی، بستری را ایجاد کرده ایم که همه شهروندانی که به فکر کمال شهر هستند، حتی کسانی که در خارج از کشور زندگی می کنند، باشد. او گفت: شهر. از طریق باشگاه سحرندثان افکار و ایده های خود را ارسال کنید.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه دغدغه‌ها و مشکلات شهر کم نیست، از سوی دیگر اندیشه‌ها محدود نیست، تصریح کرد: این دغدغه‌ها و اندیشه‌ها باید در تصمیم‌گیری اسلامی کمک کند. شورا و مدیریت شهری در یک مکانیسم تعاملی هستند.

چالش های شهر را در باشگاه دنبال کنید سحرندثان

او به نگرانی های مطرح شده در باشگاه اشاره کرد سحرندثاناو گفت موضوعات و لوایح مختلفی را می توان در باشگاه پیدا کرد سحرندثان بزرگ شوید و مردم و اقشار مختلف شهر در مورد آن اظهار نظر کنند و ریشه های آن را کشف کنند.

نباتی نژاد افزود: از ابتدای سال تاکنون جلسات متعددی بین کارشناسان حوزه آموزش و پرورش برگزار شده که نتیجه آن طرح و تصمیمی در دو هفته پیش در صحن علنی شورای اسلامی است. از شهر”.

وی گفت: بر این اساس ضمانت نامه های بانکی از انحصار بانک ها خارج شده است که صندوق پژوهش و نوآوری زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز می تواند ضمانت نامه آن را تضمین کند که موجب تسهیل فعالیت شرکت های دانش بنیان می شود. “

رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اختصاص فضا و فضا به شرکت های دانش بنیان از دیگر برنامه های این طرح است و مسئولان شهری تصمیم گرفته اند در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.

نباتی نژاد گفت: مدیریت شهری حدود 300 خدمت به شهروندان ارائه می دهد که برخی از آنها موثر است.