اقامه نماز جمعه با سامانه «اصفهان من».حسین حق شناس در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: پس از هماهنگی ها و جلسات متعدد معاون حمل و نقل و راهداری استان اصفهان در خصوص ساماندهی و بهینه سازی حمل و نقل نماز جمعه و همچنین ارتقای فعالیت های فرهنگی نماز جمعه انجام شد. مناطق شهرداری.” جهت رفاه و خدمات رسانی به نمازگزاران با ثبت نام در سامانه “اصفهان من” (my.isfahan.ir) اقدام نمایید.

وی در تشریح این خدمت جدید افزود: مراسم سیاسی نماز جمعه اصفهان در پنج مکان از جمله: مصلای بزرگ شهروندان این کلانشهر اصفهان و همچنین سپاهان شهر، رهنان، خروسگان و ملک شهر برگزار می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: به طور سنتی برای تردد دانش آموزان نماز جمعه توسط اتوبوسرانی برگزار می شد اما به تدریج کاهش یافته است.

وی گفت: با کاهش سایش تاج، شرکت اتوبوسرانی اصفهان و حومه آمادگی خود را برای ارسال سرویس اتوبوس به نمازگزاران به درخواست مسافران اعلام کرده است، بنابراین اداره اطلاعات شهرداری اصفهان می تواند خدمات و خدمات اتوبوسرانی کارآمدتری را ارائه کند. وزیر حمل و نقل و ارتباطات با سامانه ای که در آن شهروندان می توانند با ثبت اطلاعاتی از قبیل محل سکونت، مسجد نزدیک محل سکونت، محل اقامه نماز جمعه ارائه شده، درخواست سفر با اتوبوس را ثبت کنند.

حق شناس خاطرنشان کرد: با مراجعه نمازگزاران به سامانه my.isfahan.ir، برنامه زمانبندی نماز جمعه در صفحه اول نمایش داده می شود و به راحتی می توانند با اطلاعات ثبت شده درخواست خدمت را ثبت کنند. ثبت شده در سامانه، مسیریابی انجام می شود و اتوبوس بسته به تعداد درخواست ها در نظر گرفته می شود که با متقاضیان استفاده از این خدمات نیز در ارتباط است.

وی تاکید کرد: رزرو نماز جمعه نوعی خدمات حمل و نقل عمومی است و امیدواریم در آینده برای سایر خدمات در سطح شهر در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این حرکت با هدف برنامه ریزی معقول برای سفرها و ارائه خدمت جدید به نماز جمعه انجام می شود، ابراز امیدواری کرد: از نمازگزاران درخواست می شود در سامانه my.isfahan.ir ثبت نام و از نماز جمعه برای سفر استفاده کنند.