المپیک نماد وحدت پنج قاره استبه گزارش خبرنگار ایمنا، زهرا شمس احسان در سخنانی به مناسبت روز المپیک 3 خرداد را تبریک گفت.

متن فراخوان به این شرح است: تاریخ پرافتخار ورزش پایتخت مملو از نام مردان و زنان بزرگی است که نام ایران بزرگ را بیش از پیش در رشته های مختلف ورزشی مطرح کردند. روز المپیک همیشه در طول تاریخ محبوب بوده است. این روز در 23 ژوئن 1948، روز تولد بازی های المپیک، به منظور تشویق افراد در هر سن، جنسیت و توانایی های ورزشی برای شرکت در ورزش و همچنین ایجاد فرصت هایی برای جشن گرفتن ارزش های المپیک در اطراف جشن گرفته می شود. جهان. گردهمایی قهرمانانی از نقاط مختلف جهان است که با رعایت اصل دوستی در مسابقاتی برابر و عادلانه شرکت می کنند. امروز در روز جهانی المپیک وظیفه خود می دانم که از فداکاری، ایثار و فداکاری ورزشکارانی که در مقاطع مختلف در بازی های المپیک شرکت کرده اند قدردانی کنم.

در ادامه این پیام آمده است: شورای اسلامی شهر تهران همواره در تلاش است تا با توسعه ورزش های همگانی و ارتقای کیفیت خدمات و امکانات ورزشی، زمینه را برای کشف استعدادهای درخشان ورزشی فراهم کند تا فدراسیون ها و کمیته ملی المپیک بتوانند این موارد را بیش از پیش توسعه دهند. استعدادها در مسابقات با حضور پر رنگ و سربلند می توانند پرچم پرافتخار کشورمان را در مسابقات ورزشی جهانی در سطح بالایی به اهتزاز در آورند.