بر اساس یک مطالعه جدید که روز سه شنبه در مجله Astrophysical منتشر شد ، اخترشناسان امواج رادیویی مرموز را از مرکز راه شیری تشخیص داده اند ، اما تاکنون نمی دانند علت آن چیست.

گروهی از دانشمندان از سراسر جهان با استفاده از تلسکوپ رادیویی CSIRO در غرب استرالیا این شی را کشف کردند. زیتنگ وانگ ، نویسنده اصلی این مطالعه و دانشجوی دکتری در دانشگاه سیدنی ، در بیانیه مطبوعاتی گفت که آنها در ابتدا معتقد بودند که می تواند یک ستاره مرده در حال چرخش به نام تپ اختر باشد ، اما سیگنال آن با آنچه که از آنها انتظار داشتند مطابقت نداشت. آن انواع اجرام آسمانی

وانگ می گوید: “عجیب ترین ویژگی این سیگنال جدید این است که دارای قطبش بسیار بالایی است.” “این بدان معنی است که نور آن فقط در یک جهت نوسان می کند ، اما این جهت با زمان می چرخد.”

ویدئوی مرتبط: ویلیام شاتنر با توصیف سفر به فضا احساساتی می شود

وانگ افزود: “روشنایی جسم نیز بطور چشمگیری 100 برابر است و سیگنال به طور تصادفی روشن و خاموش می شود.” “ما هرگز چنین چیزی ندیده ایم.”

تارا مورفی ، سرپرست دکتری وانگ و استاد در سیدنی ، گفت: سیگنال رادیویی-با نام مختصات ASKAP J173608.2-321635-“منحصر به فرد” بود زیرا در ابتدا نامرئی بود ، سپس روشن شد و قبل از ظهور دوباره محو شد. موسسه نجوم و دانشکده فیزیک.

او گفت: “این رفتار فوق العاده بود.”

دانشمندان سیگنال های رادیویی را از راه شیری دریافت کرده اند ، اما هنوز نمی دانند این چیست. / اعتبار: دانشگاه Th سیدنی

دانشمندان طی سی ماه در سال 2020 شش سیگنال رادیویی از منبع را شناسایی کردند و سعی کردند این جسم را در نور بصری پیدا کنند ، اما هیچ چیزی پیدا نکردند. آنها استفاده از تلسکوپ رادیویی CSIRO را انتخاب کردند و نتوانستند منبع را تشخیص دهند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، سیگنال ها با الگوی فعلی منبع رادیویی متغیر قابل درک نیستند و می تواند کلاس جدیدی از جسم ستاره ای را نشان دهد.

دیوید کاپلان ، استاد دانشگاه ویسکانسین ، سرپرست وانگ می گوید: “اطلاعاتی که ما داریم ، شباهت هایی با یک کلاس در حال ظهور دیگر از اشیاء اسرارآمیز دارد که به عنوان مرکز رادیویی Transients Center Galactic شناخته می شوند ، از جمله مواردی که” برفکر کیهانی “نامیده می شود. میلواکی

او گفت: “در حالی که شیء جدید ما ، ASKAP J173608.2-321635 ، برخی ویژگی ها را با GCRT ها به اشتراک می گذارد ، تفاوت هایی نیز وجود دارد. و ما به هر حال این منابع را به درستی درک نمی کنیم ، بنابراین این به معما می افزاید.”

با توجه به اینکه دانشمندان همچنان سرنخ های بیشتری را زیر نظر دارند ، منابع دیگر سیگنال های رادیویی در ماه های اخیر شناسایی شده است. در ماه مه ، ناسا منبع انفجارهای سریع رادیویی مرموز که سیگنال هایی را به زمین ارسال می کرد ، ردیابی کرد.

آتش سوزی جنوب کالیفرنیا ساختارها را تهدید می کند ، نیروهای تخلیه را مجبور می کند

کشتی های کانتینری در دریا متوقف شده اند چرا که زنجیره تأمین به بنادر ایالات متحده برخورد کرده است

ویلیام شاتنر قرار است به فضا برود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *