اندرو مک کیب. الکس وانگ/گتی ایماژ

  • وزارت دادگستری شکایتی را که اندرو مک کیب معاون سابق اف بی آی انجام داده بود حل و فصل کرد.

  • مک کیب در مورد اخراج خود در سال 2018 شکایت کرد و مدعی شد این کار به دلایل سیاسی انجام شده و توسط ترامپ تأمین شده است.

  • مک کیب بازنشستگی و مزایای خود را پس گرفت و اخراج از پرونده وی حذف می شود.

اندرو مک کیب ، معاون سابق اف بی آی که در سال 2018 یک روز قبل از بازنشستگی قرار برکنار شده بود ، روز پنجشنبه مستمری خود را در توافق با وزارت دادگستری پس گرفت.

جف سشنز ، دادستان کل آمریکا ، مک کیب را پس از تحقیقات درباره رسیدگی به پرونده ایمیل هیلاری کلینتون اخراج کرد. مقامات وزارت دادگستری به این نتیجه رسیدند که مک کیب در جریان تحقیقات حاضر نشده است و توصیه کردند او اخراج شود.

اما مک کیب با استناد به حملات متعدد عمومی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا علیه وی ، دلیل این اخراج را سیاسی دانست. او در سال 2019 از آژانس شکایت کرد.

در شکایت مک کیب آمده است: “این طرح و طرح غیرقانونی ترامپ برای بی اعتبار کردن و برکناری کارکنان وزارت دفاع و FBI بود که به عنوان وفادار سیاسی از وی به عنوان مخالفان حزبی وی تلقی می شدند.” فسخ شاکی عنصر مهمی در برنامه و طرح ترامپ بود. “

بر اساس این توافقنامه ، که اولین بار توسط نیویورک تایمز گزارش شد ، مک کیب با حذف اخراج از پرونده های FBI و بازنشستگی و سایر مزایای خود ، می تواند به طور رسمی بازنشسته شود. او همچنین حقوق بازنشستگی خود را که از دست داده است ، دریافت می کند ، که در مجموع 200،000 دلار است.

وزارت دادگستری هیچ گونه تخلفی در این توافقنامه نپذیرفت.

به گزارش تایمز ، مک کیب در بیانیه ای گفت: “سیاست هرگز نباید در اجرای عادلانه عدالت و تصمیمات پرسنل خدمات ملکی نقش ایفا کند.” امیدوارم این نتیجه مردان و زنان FBI را تشویق کند تا با حمایت از حقیقت و انجام وظایف خود بدون ترس از انتقام سیاسی ، به حمایت از مردم آمریکا ادامه دهند. “

پس از اخراج از FBI ، مک کیب به صحبت علیه ترامپ ادامه داد. در ماه اوت ، وی اظهار داشت که ستایش ترامپ از اشلی بابیت ، آشوبگر کنگره که در جریان حمله توسط پلیس کشته شد ، “تهدید اعضای نیروی انتظامی” است.

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *