انتخاب و ذخیره سازی

پودر انیسون کامل و آسیاب شده را می توان به راحتی در بازارهای آسیایی و مغازه های تخصصی در طول سال در دسترس قرار داد. برای خلوص و اصالت ، غلاف کامل خشک شده را به جای شکل خشک شده انتخاب کنید.

غلاف های انیسون کلاسیک دارای هشت فرش قهوه ای نوک تیز و زنگ زده هستند که هنگام مالیدن بین انگشتان اشاره و انگشت شست عطر دلپذیری از خود ساطع می کنند. غالباً غلاف های کامل شکسته و خرد شده و دانه های جابجا شده در بسته ها/ظروف بسیار خوب هستند.

غلاف های کامل چندین ماه دوام می آورند و در ظرفی محکم و دور از نور و رطوبت قوی نگهداری می شوند. آنها را در مقادیر کم بخرید تا 3-4 ماه دوام بیاورند تا طعم آنها به دلیل تبخیر روغنهای ضروری از بین نرود. ادویه آسیاب شده و پودر شده باید در ظروف سربسته نگهداری شود و در اسرع وقت مورد استفاده قرار گیرد زیرا طعم خود را به سرعت از دست می دهد.

کاربردهای دارویی انیسون ستاره ای

انیسون ستاره ای و روغن آن در بسیاری از داروهای سنتی ، به ویژه در طب سنتی چینی (TCM) برای نقشهای منحصر به فرد در پیشبرد سلامت و پیشگیری از بیماری کاربرد دارد.

 • استخراج انیسون یک داروی عالی برای سرفه ، برونشیت و آنفولانزای ویروسی است.

 • تزریق آن می تواند در اختلالات گوارشی مانند درد معده ، تهوع ، نفخ و سوء هاضمه مفید باشد.

 • در چین و تایوان ، فرش های جداگانه آن (نقاط) به عنوان خوشبو کننده دهان جویده می شوند.

 • اسانس “آنتول” (انیسون ستاره ای 70 تا 90٪ را شامل می شود) دارای اثر استروژنیک است. جوشانده به دست آمده از دانه ها اغلب برای مادران شیرده برای ترویج شیردهی تجویز می شود.

کاربردهای آشپزی

دستور مرغ ادویه دار انیسون ستاره ای
عکس با احترام: Alpha

انیسون یک ادویه منحصر به فرد است که در آشپزی چینی استفاده می شود. طعم آن شبیه شیرین بیان یا دانه انیسون است. کل غلاف ها ، پودر آسیاب شده یا روغن آن در پخت غذاهای خوش طعم در سرزمین اصلی چین ، ویتنام ، ژاپن ، هند و دیگر مناطق جنوب آسیا استفاده می شود.

 • انیسون ستاره ای یکی از عناصر اصلی محبوب است پنج ادویه چینی مخلوطی همراه با دانه های رازیانه ، دارچین ، دانه های فلفل سیچوان (Hua jiao) و میخک.

 • به عنوان بخشی از پنج پودر ادویه یا بیشتر کل staranise (ba jiao) به تنهایی در طب سنتی استفاده می شود. تخم مرغ چای چینی دستور آشپزی.

 • ستاره کامل به سوپ های طعم دهنده مانند سوپ رشته فرنگی گوشت گاو ویتنامی اضافه شده است (pho bo) و غذاهای محبوب چینی مانند خورشت گوشت گاو huiبه

 • انیسون ستاره معروف به “احمق چاکرا” در هند و پاکستان که در آن به عنوان یک محصول برجسته در آن کار می کرد ماسالای نمکی برای طعم دادن به انواع سبزیجات و خورشت های گوشت و کاری ، و ترشی دادن گوشت.

 • این ادویه معطر به عنوان طعم دهنده سوپ ، سس ، نان ، کلوچه ، کیک ، بیسکویت و در انواع دیگر شیرینی ها استفاده می شود.

 • از نظر روحی شبیه به انیسون ، ادویه انیسون ستاره ای نیز برای طعم دادن به نوشیدنی ها استفاده می شود prenod ، pastis فرانسوی ، ojen اسپانیایی، و غیره.

 • در مقادیر کم ، همچنین به عنوان طعم دهنده در تهیه آن استفاده می شود چای ادویه در سراسر چین

مشخصات ایمنی

انیسون ستاره ای در صورت استفاده در مقادیر کم ایمن است. روغنهای فرار آن عبارتند از: سسکوئیترپنوئیدهای عصبی ، ورانیزاتینهای A ، B و C.

روغن و چای انیسون ستاره ای در کودکان زیر 5 سال و زنان باردار نباید استفاده شود.

انیسون ستاره ژاپنی (Illium anisatum) محسوب می شود سمی توسط بسیاری از مقامات تنظیم کننده مواد غذایی در سراسر جهان. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب انیسون ستاره ایبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از ادویه جات ترشی جات سالم با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

 1. World Afro Forestry center (Illicium verum) .. pdf -(در پنجره جدید باز می شود)

 2. صفحات ادویه جرنوت کاتزر. (در پنجره جدید باز می شود)/p>دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *