سربازان نیروهای ویژه ایالات متحده و عوامل یگان ملی بازدارندگی افغانستان سوار بر بالگردهای CH-47 برای عملیاتی در ولایت هلمند می شوند ، 12 سپتامبر 2016. ارتش آمریکا/گروهبان کانر مندز

  • نیروهای عملیات ویژه ارتش آمریکا در جنگ با تروریسم نقشی بزرگ داشته اند.

  • بیست سال مبارزه با تروریست ها و شبه نظامیان تلفات سنگینی بر این نیروها وارد کرده است.

  • آن سالها مبارزه نیز مهارتهای آنها را تقویت کرد و آنها را برای رویارویی با دشمنان توانمندتر آماده کرد.

در 20 سال گذشته ، اپراتورهای ویژه آمریکا در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده اند.

این اپراتورهای ویژه در مقایسه با همتایان معمولی خود تعداد کمی دارند ، اما سهم بزرگی در جنگ جهانی علیه تروریسم داشته اند.

پس از حمله به افغانستان و عراق ، اکثر عملیات های ضدتروریستی ایالات متحده شامل جنگ های غیرمتعارف بود و نیروهای کماندو شرکای محلی را آموزش می دادند و حملات را انجام می دادند.

این امر با نقاط قوت اپراتورهای ویژه ای که خود را بیشتر به عنوان چاقوی جراحی تلقی می کنند ، نشان می دهد. نیروهای عملیات ویژه در چنین محیط های مبهم و سریع پیشرفت کرده اند.

اول داخل ، آخر بیرون

ارتش تکاوران افغانستان

تکاوران ارتش ایالات متحده در یک عملیات شبانه با نیروهای افغان در ولایت هلمند ، 14 اوت 2012 ، اتاق را آزاد می کنند. ارتش آمریکا/سپاه جاستین یانگ

در پی حملات تروریستی 11 سپتامبر ، اپراتورهای ویژه اولین نفر در افغانستان بودند.

نیروهای دلتا نخبگان ارتش عملیات جسورانه ای را برای بیرون راندن ملاعمر ، رهبر طالبان در مقر خود در عمق خاک دشمن آغاز کردند. در حالی که این اتفاق می افتاد ، سر سبزهای سبز جنگجویان محلی ضد طالبان را رهبری می کردند تا طالبان و القاعده را در عرض چند هفته شکست دهند.

هنگامی که شورش تهدید به نابودی عراق و ناکام ماندن تلاش های بازسازی به رهبری آمریکا در آنجا کرد ، نیروهای عملیات ویژه یک کمپین ضد تروریسم در مقیاس صنعتی را ترتیب دادند. واحدهای ردیف 1 – Delta Force و SEAL Team 6 ، که اکنون به عنوان گروه توسعه جنگ های دریایی ویژه شناخته می شوند – تلاش برای برچیدن القاعده در عراق را با یک عملیات بی امان از حملات ، گاهی تا سه شب انجام دادند.

هنگ 75 تکاور نیز نقش مهمتری را بر عهده گرفت و به دنبال اهداف ارزشمندی بود که در گذشته به واحدهای درجه 1 اختصاص داده شده بود.

برگ سبزها واحد ضدتروریسم عراق را آموزش دادند که بعداً نبرد وحشیانه اما م againstثر علیه داعش را رهبری کرد. در افغانستان ، برت سبزها همتایان افغان خود را آموزش دادند تا هدف آنها جلب نظر و ذهن مردم و تأمین امنیت جوامع آنها باشد.

Navy SEAL Team Six افغانستان

یک اپراتور SEAL Team 6 در حال انجام وظیفه حفاظت نزدیک در افغانستان نگهبانی می دهد. وزارت دفاع آمریکا

نیروی دریایی نیروی دریایی ، مهاجمان دریایی ، تفنگداران دریایی و کماندوهای هوایی نقش مهمی در سرنگونی تروریست ها یا ایجاد سایر عملیات های ویژه ایفا کردند.

“هیچ کس نمی تواند انکار کند که این یک جنگ فوق العاده سخت بوده است. شاید نه به این معنا که مورخان نظامی در مورد جنگ از دوران باستان تا امروز فکر می کنند و می نویسند. این جنگ ما بود. [Special-operations forces] در نوک نیزه بودند و ما بی وقفه جنگیدیم. “

اپراتور بازنشسته افزود: “این به این معنی نیست که سهم برادران و خواهران معمولی ما را نادیده گرفته یا کم می کند.” “آنها نقش بسیار مهمی ایفا کردند ، و ما از سهم آنها بی نهایت سپاسگزاریم. این یکی از حقایق SOF است: عملیات ویژه نیاز به پشتیبانی غیر SOF دارد. من می خواهم بر این امر تاکید کنم. این همیشه یک تلاش مشترک یا ترکیبی است.”

اپراتور بازنشسته دلتا و دیگران در این داستان به طور ناشناس صحبت کردند تا عملیات خود را در لباس متحدالشکل شرح دهند.

تعداد کمی از اپراتورهای ویژه ایالات متحده در عراق باقی مانده اند ، اما نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شده اند و حرکت به سمت رقابت با حریفان نزدیک خود مانند روسیه و چین به این معنی است که احتمال دارد جنگ علیه تروریسم همچنان ادامه یابد.

عوارض سنگین

تشییع جنازه جنسی 17 نیروی دریایی نیروی دریایی

یک وسیله نقلیه صندوقچه ای برایان بیل افسر نیروی دریایی آمریکا در استمفورد ، کانکتیکات ، 19 اوت 2011 حمل می کند. بیل هنگام هلیکوپتر حامل او و 21 نیروی دریایی دیگر در افغانستان کشته شد. اسپنسر پلات/گتی ایماژ

در دو دهه مبارزه با تروریسم ، 660 اپراتور ویژه کشته و 2738 نفر زخمی شده اند. این مجموع در مقایسه با تلفات جنگهای گذشته اندک است ، اما تلفات قابل توجهی بر آن نیروها وارد کرد.

حدود 70،000 اپراتور ویژه در همه خدمات وجود دارد که آنها را 3.5 درصد از کل 2.1 میلیون سرباز ارتش ایالات متحده تشکیل می دهد. در چنین جامعه کوچکی ، جایی که اعضا یکدیگر را با نام ، چهره یا شهرت می شناسند ، هر مصدوم عمیقا احساس می شود.

برت سبز سابق به اینسایدر گفت: “ما نقش بزرگی در جنگ ایفا کردیم” و به خاطر آن متحمل رنج شدیم و اعضای برخی از واحدها بیش از دهها بار به کار گرفته شدند ، خانواده ها و سلامت روانی را تحت فشار قرار دادند.

“ازدواج های شکسته [and] برت سابق سبز گفت: “تولدها و سالگردهای از دست رفته تنها بخشی از بقایای چرخه استقرار بی امان هستند.” اما ما از آمریکا به جلو دفاع می کردیم. ما مجبور و مجبور نشدیم. ما داوطلب هستیم. ما پاسخ دادیم [to] حملات ناجوانمردانه [of 9/11]و ما با قدرت و دقت پاسخ دادیم. “

در حالی که این تلفات بسیار سنگین بوده است ، نیروهای عملیات ویژه ایالات متحده اکنون آمادگی بهتری برای مقابله با دشمنان نزدیک به همتای خود دارند.

نیروهای ویژه چترباز مقدونیه شمالی

یک سرباز نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده سربازان نیروهای ویژه مقدونیه شمالی را در طول یک رزمایش حمله هوایی ، 7 مه 2021 هدایت می کند. نیروی دریایی ایالات متحده/Lt. راب کونزیگ

اپراتور بازنشسته Delta Force گفت: “جنگها به ما این امکان را داد که نه تنها تاکتیک ها ، تکنیک ها و رویه ها را توسعه دهیم ، بلکه تجهیزات و فن آوری را برای مطابقت با آنها توسعه دهیم.”

اپراتور بازنشسته Delta Force افزود: “ما تیغه های خود را تیز کردیم” و آموختیم که چه چیزی کار می کند و چه چیزی کار نمی کند. “ما هرگز قادر نخواهیم بود در زمان صلح به این سرعت پیش برویم. گفتن چنین چیزی بدبینانه است ، اما جنگ ها در این زمینه واقعاً به ما کمک کردند.”

رهبران ارشد فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده ، که بر واحدهای عملیات ویژه هر سرویس نظارت می کند ، در نامه ای اخیر به این نیرو ، مشارکت این واحدها در جنگ را محصور کرده است.

ژنرال ریچارد کلارک ، فرمانده SOCOM ، و فرمانده ارشد گروهبان. گرگوری اسمیت ، رهبر ارشد سرباز SOCOM ، نوشت که آنها از “نسل آمریکایی های شجاع که در دو دهه گذشته دعوت خدمت کرده اند – مانند نسل های شجاع قبل از آنها” ، الهام گرفته اند.

کلارک و اسمیت می نویسند: اپراتورهای ویژه ای که در 11 سپتامبر خدمت می کردند “با جدیت و اراده مجدد به خدمات خود رسیدند. بسیاری دیگر دست خود را برای خدمت بلند کرده اند.” “جامعه عملیات ویژه ما طی بیش از دو دهه خود را با اقدامات بی شمار قهرمانی و ایثار متمایز کرده است. این میراث خدمت و فداکاری همچنان ادامه دارد.”

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *