اپلیکیشن شهدای منطقه 5 اصفهان ارائه شدحسین کارگر در گفت و گو با خبرنگار روزنامه ایمنا با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه های هشت ساله دفاع مقدس گفت: برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس قبور شهدای گمنام این ایام پوشیده از گرد و غبار و بو هستند. کوه صفا و مسجد صاحب الزمان (عج) سپهخون شهر زیارت عاشورا را به جا آوردند و احکام بهداشتی را رعایت کردند.

وی در تشریح دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس شهرداری اصفهان در استان پنج گفت: در مرحله اول اپلیکیشن شهدای استان پنج که زندگی نامه، وصیت نامه، عکس و فیلم شهدای ارامنه ارائه شد در این هفته ارائه شد.

مدیر منطقه پنج شهرداری اصفهان گفت: تجلیل از خانواده های معظم شهدا، جاوید العطر و پیشکسوتان دفاع مقدس و برگزاری سلسله مسابقات مجازی با موضوع دفاع مقدس و در قالب مسابقه کتابخوانی دیجیتال. از دیگر برنامه های این هفته این منطقه است.

وی تصریح کرد: اجرای دعای کمیل، دعای ندبه و اجرای سرودهای حماسی از مناطق تحت پوشش شهرداری از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حسینیه پارک کوه صفا است.

کارگر با اشاره به برنامه «مدرسه حاج قاسم» خاطرنشان کرد: آمادگی این برنامه از سوی آموزش و پرورش برنامه ریزی شده و شامل آموزش های دینی و سرگرمی در مقطع ابتدایی است.

وی خاطرنشان کرد: پوسترها و بنرهای تبلیغاتی هفته دفاع مقدس با بهره گیری از منویات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تهیه و نصب شد تا به سیمای بصری شهر منحصر به فرد ببخشد. خیابان ها و ساختمان های ولسوالی پنج.