از این که فرزند شما شام نمی خورد ناراحت هستید؟ در اینجا یک راه حل ساده برای کمک به شما در کاهش استرس وجود دارد – با ما کار می کند!

کاسه توفو برای کودکان

آیا فرزندی دارید که فقط شام نمی خواهد؟

من کردم. وقتی کوچکترین پسر من کودک خردسال بود ، برای شام اعتصاب کرد ، که تقریباً شامل من می شد.

اگرچه اوضاع در نهایت بهبود یافت ، اما شام هنوز مدتی برای او مهم نبود. او اغلب فقط چند لقمه می خورد. بعضی شبها اصلا غذا نمی خورد.

سپس (می دانید چه اتفاقی می افتد ، درست است؟) او می گفت حدود 30 دقیقه بعد گرسنه بود. که ما را تحت فشار قرار می دهد.

چرا شام برای کودکان خردسال دشوار است

من از زبان بسیاری از والدین می شنوم که بچه های کوچکشان واقعا برای شام تلاش می کنند (بخوانید: 5 دلیل که چرا کودک خردسال شما شام نمی خورد) در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا کودک نوپا شام نمی خورد:

  • حذف شده اند
  • اگر آنها به پیش دبستانی یا مهد کودک می روند ، یک روز کامل را صرف نگهداری آن کرده اند
  • آنها ممکن است صبحانه را نزدیک شام صرف کرده باشند ، بنابراین واقعاً گرسنه نیستند
  • آنها ممکن است آب یا شیر بیش از حد نوشیده باشند ، که به آنها احساس سیری می دهد

این تصمیم ساده ما بود

من می خواستم در طول یک شام خانوادگی از سطح انرژی ، روحیه و اشتهای پسرم مطلع باشم. اما من همچنین می خواستم که او یک غذای مقوی بخورد.

همانطور که من می بینم ، کودکان خردسال ممکن است تمرکز یا اشتهای کافی برای شام خانوادگی نداشته باشند. اما این بدان معنا نیست که آنها باید شام را از دست بدهند.

بنابراین ابتدا مطمئن شدم که او قوانین را که هنوز اعمال می شود می داند:

سپس در شب ، هنگامی که به سختی بشقاب خود را لمس کرد ، این تاکتیک ناامیدی های من را کاهش داد: ما فقط بشقاب غذایش را نگه داشتیم.

چجوری این رو راه بندازم

در مورد کاری که انجام می دهید توضیح دهید. اگر فرزند شما شام نمی خواهد ، با خیال راحت بگویید: “به نظر می رسد در حال حاضر زیاد گرسنه نیستید. ما برای شما شام صرفه جویی می کنیم و اگر گرسنه هستید می توانید آن را بخورید. ”

بعداً پیشنهاد دهید اگر فرزند شما به آشپزخانه برگشت و گفت گرسنه است ، به او بگویید: “خوب ، این شامی است که ما برای شما ذخیره کردیم. میخوای برات گرمش کنم؟ ”

همه را به صورت واقعی انجام دهید. این مجازات نیست. شما به اشتهای فرزند خود احترام می گذارید.

آیا می خواهید بشقاب کودک خود را تازه نگه دارید اما از روکش پلاستیکی استفاده نکنید؟ من استفاده می کنم این درب های کاسه ای قابل استفاده مجدد و نفیس (در عکس بالا نشان داده شده است) برای باقی مانده ، و همچنین برای خمیر خمیر برای نان ، ظروف و موارد دیگر.

چرا من آن را داشتم "غذاهایی که هرگز نباید بخورید" لیست ها!  از تغذیه مامان واقعی

اگر فرزند شما شام ذخیره شده را نمی خواهد چه؟

شب هایی بود که پسر ما از پس انداز ارائه شده در بشقاب ها راضی نبود (و بعضی شب ها ما فقط فراموش کردیم و غذای او توسط شوهرم دور ریخته یا خورده شد).

اما شب های دیگر ، پس از خوردن چند لقمه در وعده شام ​​، او تمام بشقاب شام گرم خود را خورد – سپس درخواست کمک کرد.

در ابتدا ، این ممکن است برای کودکان شما یک شگفتی ناخوشایند باشد ، به ویژه اگر آنها عادت کرده اند بعد از شام صبحانه مورد علاقه خود را میل کنند. اما آنجا بمانید و امیدوار باشید که این امر عادی و مورد انتظار شود.

اگر استراتژی ظروف حفظ شده کاملاً خراب و سوزانده شود ، یک صفحه از دینا رز “جامعه شناس غذا” ، نویسنده بحث کلم بروکلی نیست، که از ایجاد “پشتیبان” حمایت می کند ، که یک غذای نسبتاً خسته کننده اما مغذی است که فرزند شما دوست دارد اما دوست ندارد. رز می گوید ممکن است چیزی شبیه به موارد زیر باشد:

  • یک فنجان پنیر (این همان چیزی است که رز برای دخترش استفاده می کند)
  • یک فنجان شیر
  • ماست ساده (بدون طعم)
  • لوبیا
  • توفو
آیا شیر کامل سالم تر است؟

به یاد داشته باشید: این فصل زندگی است

وقتی در مراحل سخت و ناامید کننده ای مانند این هستید ، به سختی می توانید به خاطر بسپارید که این فقط یک فصل زندگی است و نه یک فصل دائمی.

فرزند شما که از خوردن شام خودداری می کند فصل زندگی است که شما در حال گذراندن آن هستید. در نهایت ، فرزند شما دوباره شام ​​می خورد. در زمان عادی.

و سپس با مبارزات و شادی های خود به فصل دیگری می روید.

من عضو برنامه Amazon Services LLC Associates هستم ، یک برنامه تبلیغاتی وابسته که به منظور ارائه راهی برای به دست آوردن هزینه با اتصال به Amazon.com و سایت های مرتبط طراحی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *