با باز شدن دوره ثبت نام قانون مراقبت مقرون به صرفه، کلاهبرداران بیمه سلامت خطوط تلفن را روشن می کنند.

در پینترست به اشتراک بگذارید
تخمین زده می شود که هر ماه نیم میلیارد کلاهبرداری از بیمه سلامت انجام می شود. گتی ایماژ

دوره ثبت نام آزاد برای دریافت بیمه درمانی برای سال 2019 از طریق قانون مراقبت مقرون به صرفه از 1 نوامبر آغاز شد.

اما برای کلاهبرداران بیمه سلامت، این فصل برای مدتی در اوج بوده است.

بر اساس فهرست روبوکال YouMail، نزدیک به نیم میلیارد – که با “b” یک میلیارد است – کلاهبرداری های رباتیک بیمه سلامت در ماه سپتامبر انجام شد.

علاوه بر این، یک رکورد ماهانه جدید برای تماس های رباتیک در ماه اکتبر با 5.1 میلیارد دریافت شده بود. کلاهبرداری 42 درصد از کل تماس های رباتیک را تشکیل می دهد.

خدمات YouMail شامل مسدود کردن تماس های خودکار به عنوان بخشی از نرم افزار پذیرش مجازی خودکار آن است. از سال 2015 تماس های رباتیک را از طریق شاخص خود ردیابی می کند.

تماس های رباتیک با سرعتی تقریباً تصاعدی در حال تکثیر هستند، بنابراین چگونه شرکت ها مجاز به انجام این کار هستند؟

به طور دقیق، بیشتر اینطور نیستند.

بریجت اسمال، متخصص آموزش مصرف کننده در کمیسیون تجارت فدرال (FTC)، در یک پست وبلاگی نوشت: «اگر یک تماس فروش ضبط شده دریافت می کنید، اما به تماس گیرنده اجازه کتبی برای تماس با شما نداده اید، تماس غیرقانونی است. در مورد کلاهبرداری بیمه سلامت

کلاهبرداری، ثبت نام پایین

به نظر نمی‌رسد که قوانین مانع از ارسال صدها میلیون تماس خودکار در روز توسط احزاب بی‌وجدان نمی‌شود.

FTC می‌گوید که ترکیبی از شماره‌گیر خودکار و فناوری جعل شناسه – که دومی منشأ واقعی یک شماره تلفن را پنهان می‌کند – ردیابی این تماس‌ها و مسئول دانستن افراد را کار سختی می‌کند.

سپس سطوح کارکنان وجود دارد. واشنگتن پست در اوایل سال جاری گزارش داد FTC فقط 43 کارمند در بخش نظارت بر تماس های ناخواسته دارد.

در میان این تماس‌های رباتیک، کلاهبرداری‌های بیمه سلامت محبوب‌ترین هستند که داده‌های YouMail نشان می‌دهد که حجم آن‌ها به طور پیوسته در حال افزایش است.

مردم عادت دارند اطلاعات زیادی را برای دریافت بیمه درمانی ارائه دهند. الکس کویلیسی، مدیر عامل YouMail، به Healthline گفت که این باعث می‌شود افرادی که به دنبال بیمه هستند، به هدفی بالغ برای کلاهبرداران تبدیل شوند.

از این منظر، منطقی است که تماس‌های کلاهبرداری بیمه سلامت درست در زمانی افزایش می‌یابد که افرادی که از طرح‌های Obamacare استفاده می‌کنند برای تمدید یا دریافت بیمه تلاش می‌کنند.

به گفته کاخ سفید، تا کنون، ثبت نام در برنامه های اوباماکر در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود 16 درصد کاهش یافته است. منتقدان به کاهش بودجه برای توسعه و همچنین قوانین جدید به عنوان بخشی از این مشکل اشاره کرده اند.

این امر زمینه مساعدی را برای کلاهبرداران بیمه ای که به دنبال سرمایه گذاری هستند باقی می گذارد.

Quilici گفت: “بیمه سلامت گران است، بنابراین مردم همیشه به دنبال پس انداز هستند، به علاوه این یک نیاز جهانی است.” “مردم به دنبال کمک هستند.”

با اعداد

بر اساس تحقیقات Truecaller و The Harris Poll، پیش‌بینی می‌شود که مردم ایالات متحده در سال 2018 تقریباً 9 میلیارد دلار به دلیل کلاهبرداری تلفنی از دست بدهند.

این تحقیق نشان می‌دهد که هیچ‌کس از هدف قرار گرفتن تماس‌های کلاهبرداری مصون نیست و تعداد شگفت‌انگیزی از مردم جذب آن‌ها می‌شوند.

این مطالعه نشان داد که از هر 10 آمریکایی، 1 نفر در سال گذشته در معرض تماس های کلاهبرداری قرار می گیرند، در حالی که فارغ التحصیلان دانشگاهی دو برابر بیشتر از کسانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند، در معرض کلاهبرداری تلفنی قرار می گیرند (14 درصد در مقابل 7 درصد).

برخلاف این ایده که سالمندان به ویژه در معرض کلاهبرداری های تلفنی آسیب پذیر هستند، عمده افرادی که درگیر کلاهبرداری شدند – 66 درصد – بین 18 تا 44 سال سن داشتند.

چگونه به خود و دیگران کمک کنیم

با توجه به اینکه مقامات فدرال وظیفه نظارت بر تماس‌های ناخواسته را دارند که بیش از حد تمدید شده و بودجه کافی ندارند، مسدود کردن تماس‌های ناخواسته در اختیار مهمان‌های خصوصی قرار گرفته است.

برنامه‌های گوشی‌های هوشمند، مانند YouMail’s و Nomorobo، در میان سایرین، سعی می‌کنند با حفظ فهرست‌های گسترده از اعداد نامناسب و ادغام بازخورد کاربر و شناسایی الگوریتمی برای متوقف کردن تماس‌گیرندگان خودکار، از تماس‌های خودکار جلوگیری کنند.

اما حتی بهترین برنامه‌ها هم نمی‌توانند تک تک تماس‌گیرندگان رباتیک را بگیرند. پس اگر یکی را دریافت کنید چه کار می کنید؟

اسمال در پست خود برای FTC نوشت: “برای صحبت با اپراتور یا حذف نام خود از لیست، 1 را فشار ندهید و هیچ اطلاعات شخصی ندهید.” “اگر پاسخ دهید، احتمالاً تماس های بیشتری دریافت خواهید کرد.”

کارکنان بازار مراقبت‌های بهداشتی تماس سردی برقرار نمی‌کنند، بنابراین، مگر اینکه قبلاً در صرافی باشید و با دریافت تماس موافقت کرده باشید، هر کسی که خلاف آن را به شما بگوید، زنجیر شما را می‌کشد.

این فقط برنامه های Obamacare نیست که کلاهبرداران را هدف قرار می دهند.

کمیسیون گزارش داد، پس از اینکه FTC اعلام کرد که گیرندگان مدیکر کارت‌های جدید با شماره‌های جدید را از طریق پست دریافت می‌کنند، کلاهبرداران از فرصت استفاده کردند و با ذینفعان مدیکر تماس گرفتند و سعی کردند آنها را فریب دهند تا اطلاعات شخصی ارزشمندی را ارائه کنند.

Quilici گفت: “فقط فرض کنید هر تماس بیمه درمانی ورودی یک کلاهبرداری است.” “به طور جدی. به تماس گیرندگان ناشناس پاسخ ندهید، اما اگر پاسخ دادید و آنها شروع به صحبت در مورد بیمه درمانی کردند، تلفن را قطع کنید.»

اگر می توانید، سعی کنید به اعضای خانواده و دوستان خود آموزش دهید که این تماس ها کلاهبرداری هستند و آنها باید مستقیماً با شرکت های بیمه خود تماس بگیرند (یا به HealthCare.gov مراجعه کنند).

و از آنها بخواهید در برنامه های مسدود کننده تماس ثبت نام کنند.

اما ساده‌ترین راه‌حل ممکن است قدیمی‌ترین راه‌حل باشد: تماس‌های خود را غربال کنید.

کویلیچی گفت: «به طور کلی، یک اونس پیشگیری ارزش یک پوند درمان را دارد. “و پاسخ ندادن به تلفن تا حد زیادی اینجاست.”