بازگشت کی روش برای هت تریک در تیم ملی


به گزارش خبرنگار ایمنا، پس از انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال ایران و انتخاب مهدی تاج به عنوان سرپرست این فدراسیون، جلساتی برای برکناری وی برگزار شد. اسکوچیچ در آستانه جام جهانی 2022 که تا 75 روز دیگر با حضور تیم ملی و جانشینی کارلوس کی روش به پایان می رسد، شورای فدراسیون موافقت خود را با مهدی تاج اعلام کرده است تا سرمربی پرتغال بار دیگر در راس کار قرار بگیرد. یوژای حاکم بر ایران
با توجه به بازگشت کی روش به ایران، قصد داریم نگاهی به کارنامه هفت ساله این مربی بیندازیم که در ادامه می خوانید:

از پاره وقت بودن تا حضور هفت ساله در راس کادر فنی

کارلوش کی روش در سال 2011 جایگزین علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی موقت شد. این سرمربی پرتغالی پس از عملکرد خوب خود هدایت کادر فنی تیم ملی ایران را بر عهده گرفت. گرگ ها تحت هدایت او تجربه حضور در جام ملت های 2015، قهرمانی جهان 2014 و 2018 را داشتند. کی روش در مجموع 100 بازی به عنوان بازیکن تعویضی برای تیم ملی ایران انجام داد که 60 برد، 27 تساوی و 13 باخت به دست آورد.

مسابقات قهرمانی غرب آسیا 2012، کویت

تیم ملی ایران در سال 2012 در بازی های غرب آسیا شرکت کرد. یوژای ایران در گروه B این مسابقات با تساوی با عربستان، بحرین و عراق حضور یافت و با 5 امتیاز از دو برد و دو تساوی در رده دوم جدول قرار گرفت.

مقدماتی و جام جهانی 2014 برزیل

در این مسابقات کارلوس کی روش در گروه E مسابقات قرار گرفت و با قطر، بحرین و اندونزی هم گروه شد.

تیم ملی ایران پس از حذف از مرحله مقدماتی با تیم های آرژانتین، نیجریه و بوسنی همگروه شد. گرگ ها بود سبک دفاعی کارلوس کی روش منجر به تساوی بدون گل مقابل نیجریه و نتیجه کمی ناامیدکننده مقابل آرژانتین شد. سرمربی پرتغالی در دیدار مقابل بوسنی و هرزگوین طعم شکست را چشید که در نتیجه آن تیم ملی ایران از جام جهانی حذف شد. اگرچه حضور کی روش در این تورنمنت به دلیل خروج از مسابقات بود اما عملکرد مثبت ملی پوشان ایرانی ها را برای درخشش در جام ملت های 2015 امیدوار کرد.

بازگشت کی روش برای هت تریک در تیم ملی

جام ملت های استرالیا 2015

حضور در جام حذفی سلام استرالیا 2015 یک تورنمنت حساس و مهم برای کل مردم ایران بود، چرا که تیم ملی به طلسم 39 ساله قهرمانی در این مسابقات پایان داد و همه ورزش دوستان به قهرمانی امیدوار بودند. گرگ ها کی روش ابتدا در این رقابت ها نمایش های مثبتی از خود نشان داد اما در مرحله یک هشتم حذف شد تا این طلسم در تیم ملی باقی بماند. یوژای ایرانی ها ابتدا با کویت، تایلند و لبنان به راحتی با 16 امتیاز در گروه قرار گرفتند و سپس موفق شدند در سه بازی نخست امارات، قطر و بحرین را شکست دهند. شاگردان کی روش در مرحله یک هشتم نهایی مقابل عراق قرار گرفتند و پس از تساوی 3 بر 3 و ضربات پنالتی از دور رقابت ها حذف شدند.

جام جهانی 2018 روسیه و مقدماتی جام جهانی

تیم ملی به رهبری کارلوس کیروش روسیه در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در گروه D این رقابت ها قرار گرفت و با تیم هایی مانند عمان، ترکمنستان و … بازی کرد. گوام هند با 20 امتیاز از 8 بازی به مرحله گروهی راه یافت و به مرحله سوم مقدماتی راه یافت. شاگردان کی روش در این مرحله با تیم های ملی ازبکستان، کره جنوبی و قطر هم گروه شدند و در نهایت به عنوان سومین تیم قدرتمند راهی مسابقات جهانی شدند. گرگ ها آنها با تساوی مقابل سوریه و کره جنوبی و پیروزی مقابل قطر و چین به این قله رسیدند.

بازگشت کی روش برای هت تریک در تیم ملی

جام جهانی 2018 روسیه

سرمربی پرتغالی در جام جهانی 2018 سخت ترین روزهای تیم ملی را سپری کرد که در گروه B این مسابقات قرار گرفت و با مراکش، اسپانیا و پرتغال هم گروه شد. اگرچه ایران در این رقابت ها در گروه سختی قرار گرفته است اما ستاره های تیم ملی با درخشش و کمی بدشانسی توانسته اند یک برد، یک تساوی و یک شکست را مدیریت کنند و در نهایت از گردونه رقابت ها خارج شوند. مسابقات.

جام ملت های امارات 2019

پس از عملکرد خوب تیم ملی در جام جهانی 2018 گرگ ها آنها این بار با هدایت کی روش پرتغالی راهی امارات شدند. کیروش با شاگردانش ماندن در گروه چهارم این رقابت ها به همراه تیم های یمن، ویتنام و عراق با آسودگی خاطر به گروه راه یافتند و امید خود را به قهرمانان با توجه به عملکردشان در جام جهانی افزایش دادند. کارلوس کی روش موفق شد به عنوان تیم اول مرحله گروهی با دو برد و یک تساوی راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. ملی پوشان ایران با غلبه بر عمان راهی مرحله یک چهارم نهایی شدند و در این مرحله موفق شدند با غلبه بر چین به مرحله نیمه نهایی صعود کنند.

به نظر می رسید شاگردان کی روش در این تورنمنت قهرمان شوند و عدد 43 را بشکنند، اما در نیمه نهایی مقابل ژاپن به دلیل غفلت بازیکنان تیم ملی ایران با دو گل مغلوب حریف شد و در نتیجه جدایی شد. از پرتغالی مربی و تیم ملی دوباره بازی کردند

بازگشت کی روش برای هت تریک در تیم ملی

با این تفاسیر کارلوس کی روش در تمامی رقابت های مهم عملکرد مثبتی از خود به جای گذاشت و با اینکه در طول هفت سال فعالیت حرفه ای خود نتوانست جایگاهی کسب کند، اما بدون شک موفق شد تیمی منظم با برنامه ریزی برای کار بسازد.