بازیافت زباله های الکترونیکی با کمک دانش آموزان هلندی


به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، دانش آموزان مدارس ابتدایی در آمستردام هلند در حال جمع آوری وسایل الکترونیکی قدیمی هستند. به گفته وب سایت این شهر، گجت های جمع آوری شده بسته به شرایط مورد استفاده مجدد یا بازیافت قرار خواهند گرفت.

نه تنها کودکان این فرصت را خواهند داشت که درباره اقتصاد دایره ای و اهمیت کاهش زباله های الکترونیکی بیشتر بیاموزند، بلکه می توانند جوایز را نیز ببرند و روحیه تیمی را تجربه کنند.

مسابقه «پسماند الکترونیکی» به مدت چهار هفته متوالی در مناطق مختلف هلند برگزار می شود و این مسابقات هم اکنون در آمستردام، لاهه و گرونینگن فعال است.

دانش آموزان مدارس شرکت کننده برای جمع آوری وسایل الکترونیکی قدیمی خانه به خانه می روند. آنها همچنین در یک درس تعاملی شرکت خواهند کرد و در مورد زباله های الکترونیکی، مواد خام و اثرات زیست محیطی زباله ها یاد خواهند گرفت.

کودکان به همراه دوستان و خانواده خود اقلامی را از خانه مردم جمع آوری می کنند یا از طریق پوسترها و رسانه های محلی در محله خود کمپین می کنند که کل جامعه را در پروژه کاهش زباله مشارکت می دهد.

بازیافت زباله های الکترونیکی با کمک دانش آموزان هلندی

برندگان مسابقه دوستدار محیط زیست که در آمستردام برگزار شد در اوایل اکتبر معرفی خواهند شد. مدرسه ای که بیشترین وسایل را جمع آوری کند، جایزه بزرگ یک سفر را برای کل کلاس دریافت می کند.

در سایت ویژه این طرح اعلام شد که تاکنون 2 میلیون و 308 هزار و 157 دستگاه از دفع و به طور میانگین 19 هزار و 610 کیلوگرم در انتشار گاز دی اکسید کربن صرفه جویی شده است.

علاوه بر اثرات مثبت زیست محیطی، تحقیقات دانشگاه صنعتی آیندهوون نشان داده است که رقابت زباله های الکترونیکی منجر به تغییرات رفتاری مثبت و آگاهی بیشتر دانشجویان در مورد بازیافت زباله به ویژه زباله های الکترونیکی می شود.

طبق وب سایت کمپین، بیش از نیمی از زباله های الکترونیکی در هلند بازیافت نمی شوند و این زباله ها منبع واقعی زباله هستند. زیرا پر از مواد گرانبها هستند. یک تلفن قدیمی، ساعت زنگ دار، چاپگر خراب یا پخش کننده دی وی دی را می توان با بازیافت به چیزی جدید تبدیل کرد.