برپایی نمایشگاه “عدسی وکیل” در کانون منطقه ای وکلای دادگستری اصفهان


حجت الله محلوجی وی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا گفت: کمیسیون فرهنگ و هنر کانون وکلای دادگستری اصفهان برنامه های متنوعی برای اعضا و کارآموزان حقوقی در حوزه فرهنگی و هنری دارد که از جمله آنها می توان به نمایشگاه عکس «عدسی وکیل» اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این نمایشگاه، سمینار تندیس را ماه آینده برگزار می کنیم، وی افزود: نمایشگاه عکاسی را رایگان کرده ایم اما دغدغه های همکاران وکیل در اولویت نمایشگاه لنس وکیل است، هرچند نمایشگاه امسال نیز در کانون توجه نمایشگاه خواهد بود. اگر چه اینجا دیم زاینده رود است که امیدوار است با مشارکت فعال همکاران در این زمینه محقق شود.

دبیر کمیسیون فرهنگ و هنر کانون وکلای دادگستری اصفهان گفت: همکاران و اعضای کانون می توانند از مواردی که در طول دوران کاری، زندگی و فعالیت برایشان جالب است عکس بگیرند و در این مجموعه به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به اینکه روز پنجشنبه 6 مردادماه ساعت 9 صبح نمایشگاه لنز وکیل در این مرکز برگزار می شود، گفت: آثار به دست ما رسیده و تعدادی از آنها به کمیسیون فرهنگ و هنر zola ارسال شده است. کانون وکلای دادگستری.» کارآموزان می توانند روزهای پنجشنبه با حضور در دوره های تابستانی خود در کانون وکلا به همراه همکاران و سایر اعضا از این نمایشگاه دیدن کنند.

مطابق با محلوجیتعداد کارآموزان قانونی ما بسیار زیاد است و سالانه بین 100 تا 200 کارورز است، اما از سایر همکاران مرکز دعوت کردیم که بیایند و نمایشگاه را ببینند. جمعه 28 آگوست روز جهانی عکاسی است، بنابراین برنامه فرهنگی ذکر شده روز قبل را در روز پنجشنبه برگزار خواهیم کرد.

او ادامه داد: مطابق با به قدرت و محدودیت یک نقطه کانونی برای نمایش 50 عکس برنامه ریزی شده است. در دوره قبل”وکیل» با توجه به اوج گیری اپیدمی کرونا، رویدادی را برای ثبت لحظات کاری و زندگی اعضا و وکلا برگزار کردیم.

اهدای جایزه به بهترین ها در روز استقلال

این مسئول افزود: این مرکز در نظر دارد در چند ماه باقیمانده از دوازدهمین سال فعالیت هیئت، مجموعه ای از نمایشگاه ها و سمینارها را برگزار کند. همچنین به مناسبت روز استقلال کانون که در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود، تعدادی از آثار نقاشی برتر شرکت کنندگان انتخاب می شود و هنرمندانی که آثارشان در نمایشگاه مردادماه ارائه می شود، خواهند بود. در همان روز اهدا شد.

وی گفت: ویروس کرونا باعث ایجاد رعب و وحشت در بین همکاران شده است و متاسفانه چند نفر از همکاران وکیل نیز فوت کرده اند و باید گفت به دلیل همین بیماری کرونا برخی از برنامه ها اجرایی نشده است اما در شش مورد باقی مانده ما کار می کنند ما انجام می دهیم ماه های دوره مدیریت بیایید چنین فعالیت ها و برنامه هایی را برای علاقه مندان و علاقمندان به این گونه مسائل فرهنگی ترتیب دهیم.

برپایی نمایشگاه

محلوجی هدف از این طرح ها و رویدادها را ایجاد تحول فرهنگی و شناسایی فعالان فرهنگی و هنری از میان اعضا و وکلای حاضر در کانون برشمرد و افزود: برخی از این طرح ها به دلیل بیماری کرونا ناکام مانده است.

وی افزود: یکی از اهداف ما شناسایی هنرمندان و استعدادهای هنری نهفته در کانون است. از جمله شاعران و کتاب های چیره دست نویسندهیک نوازنده حرفه ای و حتی یک مجسمه ساز دیده می شود که مایه شادی بسیار است.