واشنگتن – کمیته مجلس که در مورد شورش 6 ژانویه در کنگره تحقیق می کند ، روز پنجشنبه تلاش خود را برای مجبور کردن استیو بنون به شهادت افزایش داد و به سرعت از مشاور سابق ترامپ که احضاریه کنگره را رد کرد ، کاسته شد.

این کمیته روز سه شنبه جلسه ای را برای رای گیری درباره بی احترامی بنون به کنگره تعیین کرد.

“کمیته منتخب” از هر ابزاری که در اختیار دارد برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر خود استفاده خواهد کرد و شاهدان که سعی می کنند کمیته منتخب را سنگسار کنند موفق نخواهند شد. “

‘بازنویسی تاریخ:’ ترامپ و متحدانش خشونت های 6 ژانویه در کنگره را کم اهمیت جلوه می دهند

جعبه ابزار کمیته ممکن است محدود باشد – با اتهامات تحقیر جنایتکارانه و اجرای مدنی برای مجبور کردن شهود به شهادت – اما کارشناسان می گویند که آنها می توانند مشت محکمی بزنند.

برخلاف دوران ترامپ ، دموکرات ها دارای وزارت دادگستری هستند که می تواند هر کسی را که از احضاریه کنگره خودداری کند ، تحت تعقیب قرار دهد.

کارشناسان به USA TODAY می گویند که تعقیب کیفری قوی ترین سرکشی است که کمیته در مجبور کردن شهود به شهادت انجام می دهد. کنگره خود قدرت دستگیری و بازداشت کسانی را دارد که از احضاریه خودداری می کنند ، اما از سال 1935 به این قدرت استناد نکرده است و کارشناسان می گویند بعید است که در حال حاضر چنین اتفاقی بیفتد.

وکلای بنن رسماً با اشاره به امتیازات اجرایی ، قصد او را برای رد درخواست بازرسان به کمیته اطلاع دادند.

رایان گودمن ، استاد حقوق در دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک و ویراستار مشترک JustSecurity ، می گوید: “دادگاه ها به بنن نگاه مطلوبی ندارند.” “بنن از نظر حقوقی دچار مشکل است ، زیرا امتیاز اجرایی در بهترین حالت به او اجازه می دهد از پاسخ به س questionsالات خاص امتناع کند. ادعای امتیاز اجرایی به هیچ وجه به هیچ وجه به شکلی اجازه نمی دهد که شاهدی به هیچ عنوان حاضر نشود.”

نماینده جیمی راسکین ، D-Md. ، عضو کمیسیون 6 ژانویه ، به USA TODAY گفت اگر دیگر شاهدان نیز احضاریه های خود را نادیده بگیرند ، “ما هر پرونده را بر اساس شایستگی های فردی آنها بررسی می کنیم ، اما هیچ کس حق ندارد این کار را انجام دهد. کنگره ایالات متحده. »

تحقیر جنایی

به گفته دموکرات ها در این کمیته ، در صورت امتناع بانون از تعهد ، این کمیته در حال برنامه ریزی برای استفاده از مراحل کیفری برای مجبور کردن بنون است.

“ما رد می کنیم [Bannon’s] تامپسون در بیانیه خود ادامه داد: “کمیته منتخب سرپیچی از احضاریه های ما را تحمل نخواهد کرد ، بنابراین ما باید برای رسیدگی به پرونده آقای بنون به دلیل بی احترامی جنایی پیش برویم.”

راسکین روز پنجشنبه این پروسه را به ایالات متحده واگذار کرد و گفت که این کمیته برای بررسی گزارش رسمی که به کنگره توصیه می کند بنون را تحقیر کند ، ملاقات می کند.

بیشتر: کمیته 6 ژانویه به دنبال این است که استیو بانون را تحقیر کند زیرا دستیار سابق ترامپ از احضاریه خودداری می کند

راسکین گفت ، ارجاع تأیید شده توسط کمیته برای رای گیری به صحن مجلس می رود و نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان کالیفرنیا ، “موظف است در صورت تصویب در مجلس ، آن را به مقامات مجری قانون ارجاع دهد”.

دبلیو نیل اگلستون ، مشاور سابق کاخ سفید در دولت اوباما و مدرس حقوق هاروارد می گوید: “تا زمانی که مجلس نمایندگان و رئیس جمهور در یک حزب باشند ، این یک ابزار قدرتمند است.”

بر خلاف تصویب قوانین ، ارجاع به تحقیر فقط برای اجرایی شدن استناد به تحقیر نیاز به تصویب یک اتاق کنگره دارد.

وزارت دادگستری تصمیم می گیرد که آیا پیگرد قانونی دارد و آیا دادگاه در مورد وقوع تخلف تصمیم می گیرد.

راسکین ، وکیل دادگستری و تدریس حقوق اساسی قبل از انتخاب شدن در کنگره ، می گوید: “اگر شما برای احضاریه حاضر نشوید و فقط دستور دولت را منفجر کنید ، این یک جنایت است.” “ما به دنبال این هستیم که وی (توسط وزارت دادگستری) تحت پیگرد قانونی قرار گیرد زیرا وی از تحویل تمام اطلاعاتی که در مورد 6 ژانویه در اختیار دارد ، خودداری می کند.”

دیوید سوپر ، استاد حقوق جورج تاون می گوید تهدید به تعقیب کیفری همچنین می تواند بانون و دیگر شاهدان را وادار به شهادت کند و نه مجازات احتمالی.

وی گفت: “روند کیفری معمولاً اجباری نیست ، مجازاتی است.”

تحقیر مدنی

این کمیته همچنین می تواند یک دعوی مدنی را برای اجبار شهادت پیگیری کند.

به گفته سوپر ، این امر ابزارهای دادگاه را باز می کند ، از جمله احتمال مارشال های آمریکایی برای زندانی کردن شاهدی که احضاریه ها را نادیده می گیرد تا زمانی که آنها با شهادت موافقت نکنند.

وی گفت: “از آنجا که آنها به وضوح بیشتر شهادت می خواهند تا حبس ، انتظار می رود که آنها بخواهند این مسیر را دنبال کنند.”

اما اگلستون گفت که یک اقدام مدنی می تواند به تعویق بیفتد و اختیار مجلس نمایندگان برای پیگیری مسیر مدنی در مقایسه با مجلس سنا “جایی که در قانون آمده است” کمی گیج کننده است.

اگگلستون می گوید: “برای بنن یا هر کسی که این کار را با بی احترامی مدنی انجام دهد بسیار آسان تر از آن است که در مورد تحقیر جنایتکارانه عمل کند.” “از جمله موارد دیگر ، اکثر مردم نمی خواهند متهم شوند. این می تواند بلافاصله پس از ارجاع پرونده به وزارت دادگستری رخ دهد. “

راسکین به این احتمال نیز اشاره کرد و گفت: “احتمال تحقیر مدنی است ، که یک دعوی حقوقی است و سپس حکم دادگاه به کسی برای رعایت احضاریه است. و اگر این کار را نکنند ، آنها به زندان می روند تا زمانی که تصمیم به رعایت آن بگیرند. . »

تحقیر ذاتی

کنگره همچنین می تواند از قدرت خود برای تحقیر بانون استفاده کند ، اما نزدیک به یک قرن است که از آنچه “تحقیر ذاتی” نامیده می شود ، استفاده نکرده است.

به گزارش سرویس تحقیقات کنگره ، آخرین باری که در سال 1935 استفاده شد.

گروهبان اسلحه در زیر ذلت ذاتی فردی را که احضاریه کنگره را نادیده گرفته بود به مجلس می آورد و آنها را در میله محاکمه می کند. این فرد می تواند زندانی یا بازداشت شود تا زمانی که موافقت خود را با این توافق اعلام کند ، اما نه پس از پایان جلسه.

در حالی که دیوان عالی قدرت کنگره را در گذشته تأیید کرده بود ، Eggleston گفت بعید است که آنها اکنون از آن استفاده کنند. به علاوه ، کنگره هنوز مجبور است از دادگاه ها برای اجرای آن استفاده کند.

نماینده استفانی مورفی ، D-Fla ، یکی از اعضای کمیته ، روز چهارشنبه به MSNBC گفت که انتظار دارد این کمیته احضاریه ها را به “میزان کامل پیامدهایی که توسط قانون در دسترس است” اجرا کند.

وقتی مورفی از میزبانان MSNBC تحت فشار قرار گرفت ، توضیح داد: “من تمام عواقب را پیشنهاد می کنم – زندان ، جریمه. ما باید مطمئن شویم که این افراد می دانند که این امر قابل قبول نیست. “مورفی گفت.

گودمن گفت که همان قدرت می تواند برای جریمه برای شاهدان مانند بنن که از احضاریه ها سرپیچی می کنند ، استفاده شود.

وی گفت: “از بسیاری جهات ، جریمه های شدید مدنی بیشتر می تواند برای افرادی مانند بنون بازدارنده باشد تا تهدید دورتر تحریم های جنایی.”

“ساعت را تمام کنید”: فرایندها با نزدیک شدن به میان ترم ها زمان می برند

بسیاری از این فرایندها زمان می برد – کارشناسان نمی توانند مدت زمان دقیق را محدود کنند – و میان دوره های 2022 به سرعت در حال نزدیک شدن است. این کمیته می تواند به طور شبانه روزی مسابقه دهد.

دان مک گان ، مشاور سابق کاخ سفید برای ترامپ ، قبل از مذاکره درباره سازش برای شهادت پشت درهای بسته در ماه مه ، دو سال با احضاریه مجلس در دادگاه های فدرال مبارزه کرد. رونوشت چند روز بعد منتشر شد.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان از شهادت مک گان در ماه مه سال 2019 درخواست کرد زیرا او شخصیت اصلی تحقیقات رابرت مولر ، مشاور ویژه مداخله روسیه در انتخابات 2016 بود.

سالها طول کشید که استیون انگل ، رئیس دفتر وکالت حقوقی وزارت دادگستری ، به پت سیپولون ، مشاور کاخ سفید گفت که مک گان و سایر مشاوران رئیس جمهور نمی توانند مجبور به شهادت شوند زیرا آنها تحت حفاظت “مصونیت مطلق” هستند.

مارک گرابر ، استاد منطقه ای دانشکده حقوق دانشگاه مریلند ، به USA TODAY گفت که این مصونیت ، مشابه مفهوم امتیاز اجرایی مانند بنون مدعی است ، در اینجا س keyال کلیدی است.

یک تفاوت مهم احتمالی بین مک گان و بنن: مک گان در مواردی که کاخ سفید از وی خواسته بود در مورد وی شهادت دهد ، در کاخ سفید کار می کرد. بنون تا 6 ژانویه در شاخه اجرایی کار نمی کرد.

گرابر توضیح می دهد: “اگر در بخش اجرایی کار می کنید بسیار قوی تر از آن است که یک پیمانکار مستقل باشید که فقط فردی است که رئیس جمهور با او تماس می گیرد و کسی که به رئیس جمهور توصیه می کند.”

علاوه بر این ، در اولین محاکمه استیضاح ترامپ ، چندین مشاور کاخ سفید از همکاری با بازرسان کاخ خودداری کردند. دموکرات ها به دلیل موعد مقرر برای احضار آنها در دادگاه پیگیری نکردند.

در بیانیه قبلی این کمیته آمده است که اگرچه آنها از “مشارکت حسن نیت با شاهدان که می خواهند با تحقیقات ما همکاری کنند” استقبال می کنند ، اما ما به هیچ شاهد اجازه نمی دهیم که از احضاریه قانونی یا تلاش برای اتمام ساعت اعتراض کند ، و ما به سرعت در مورد پیشرفت بی احترامی جنایی به ارجاع کنگره. “

اگر دموکرات ها در سال 2022 قبل از رسیدن به توافق یا توافق برای شهادت بانون ، مجلس را از دست بدهند ، بعید است که آنها به این زودی بشنوند.

این مقاله در ابتدا در USA TODAY منتشر شد: کمیته 6 ژانویه: چگونه کنگره می تواند شهود را ملزم به رعایت کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *