پروبیوتیک ها برای پوست چطور؟ در اینجا ما مزایای مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را در موضع و مکمل ها آشکار می کنیم.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار داشتند ، خیلی خوب می توانست “با خوب ، هم با بد” باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان هستند که مزایای زیادی برای روده ، پوست و سلامت کلی شما به ارمغان می آورند.

ممکن است با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید ، اما ترکیبات تخمیر شده و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز یک لحظه دارند – و به درستی. اما این باکتری های خوب دقیقاً چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش مراقبت منحصر به فرد خود را دارد؟

با نگاهی دقیق تر به مزایای پروبیوتیک ها برای پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود ، این موضوع را دریابید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک در انواع مختلف – از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی – وجود دارد تا مزایایی را برای پوست شما به ارمغان بیاورد.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما (هنگامی که به صورت موضعی استفاده می شود) و میکروبیوم روده (هنگام بلعیدن ، که بعداً یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی و غیره ایجاد می کند) مفید هستند زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کنند. برای تجدید سریع ، میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره است که در یک محیط خاص وجود دارد.

مردی که از مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون علمی و آموزشی HUM گفت: “پروبیوتیک های موضعی به بازسازی میکرو فلور پوست شما کمک می کند ، که به تنظیم التهاب در پوست شما نیز کمک می کند.” “به طور طبیعی پوست شما دارای باکتری های مفید زیادی است. سطح pH آنها ترجیح می دهند حدود 5 باشد ، اما برخی از صابون ها یا محصولات مراقبت از پوست دارای مقدار قلیایی بالایی هستند که می تواند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کند.

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند که پوست شما به راحتی می تواند آنها را جذب کند. این فرایند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی آنها را به حداکثر برساند.

علاوه بر محصولات دارای سویه های پروبیوتیک زنده ، ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست شامل موارد زیر است ، اما محدود به آنها نمی شود:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا می توانید چنین مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید:

  • مواد پاک کننده
  • تونرها
  • دستگاه های مرطوب کننده
  • ماسک ها

پروبیوتیک های رژیمی

در همین حال ، مکمل های تغذیه ای وجود دارد که شامل سویه هایی با مزایای پوستی بالینی است ، که در زیر به آنها بیشتر می پردازیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده در رژیم غذایی خود وارد کنید ، مانند:

قبل از استفاده از پروبیوتیک ها ، پوست صورت را با جوش و التهاب ببندید

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها برای مقابله با تعدادی از مشکلات می توانند به پوست شما کمک کنند. در اینجا نگاهی دقیق تر به بزرگترین دستاوردهایی که می توانید با رعایت رژیم پروبیوتیک مراقبت از پوست داشته باشید ، می اندازیم.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

وقتی صحبت از رنگ پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی خود در ترویج پوست تمیز شناخته می شوند.

عوامل متعددی می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند که می تواند منجر به گسترش آکنه شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست مطالعات نشان می دهد که استفاده موضعی از سویه پروبیوتیک ترموفیل های استرپتوکوکی می تواند تولید و استخراج سرامیدها را افزایش دهد اثرات ضد باکتریایی که مانع از تولید می شود P. acnesکه منجر به پیشرفت های کمتری می شود.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی همچنین پوست تمیز را از طریق تأثیر مثبت بر فلور روده حفظ می کنند. هنگامی که موانع روده ای شکسته می شود ، باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شده و هموستاز پوست را مختل کنند ، که می تواند خود را به صورت شکستگی و تغییر در بافت و رنگ پوست نشان دهد.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های مناسب برای روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازیابی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی حفظ چهره سالم ، حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد سد پوستی پشتیبانی می کنند

پروبیوتیک ها بر روی سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم ، که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد ، تأثیر مثبت دارد ، در حالی که از باکتری های بد و سایر سموم محافظت می کند.

باز هم ، عملکرد سد پوستی با استفاده از محصولات سنگین و قلیایی – از جمله برخی که برای کاهش آکنه فرموله شده اند – به خطر می افتد. (میکروبیوم سالم پوست دارای pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است ، در حالی که درمان موضعی آکنه اغلب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.) لایه برداری تهاجمی و برخی داروها همچنین می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی نیز به تعادل میکروبیوم ها در پوست شما کمک می کند.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامید بهبود بخشند. سرامیدها جزء اصلی سد پوستی هستند و به عنوان نوعی چسب برای حفظ سلول های سالم پوست عمل می کنند. آنها چربی سالم پوست را برای بازگرداندن عملکرد سد پوستی فراهم می کنند ، که به نوبه خود باعث ایجاد یک چهره کامل و تمیز می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (نسبت به قلیایی) دارد. به نظر می رسد که pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئازها پروتئین ها را تجزیه می کنند.” پروتئازی به نام الاستاز در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند ، که به همراه کلاژن به تشکیل ساختار پوست شما کمک می کند. با تجزیه شدن ، پوست سفت تر ، نرم تر و مستعد چین و چروک می شود. از آنجا که پروبیوتیک ها یک محیط اسیدی مطلوب را ترویج می کنند ، به طور طبیعی به تعادل pH پوست کمک می کنند و برای عادی سازی فعالیت پروتئاز مشابه پوست سالم و شاداب عمل می کنند.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شود که باعث افزایش سرعت پیری و سایر اشکال آسیب به پوست و بدن شما می شود. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که مکمل های خوراکی برخی از آنها را انجام می دهند لاکتوباسیل ها سویه ها می توانند با افزایش کارایی مواد پاک کننده رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک ها بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی محیط مانند پوست کم آب محافظت می کند.

آیا باید از مراقبت های پوستی موضعی یا خوراکی پروبیوتیک استفاده کنید؟

اگر می خواهید جوش ها را کاهش دهید ، چهره خود را تقویت کرده و / یا علائم پیری زودرس را کاهش دهید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

در مورد اینکه آیا به سراغ پروبیوتیک موضعی یا مکمل برویم؟ اگر هضم غذا مختل شده و شما دچار اشکال گوارشی هستید ، مکمل پروبیوتیک خوراکی ممکن است دو برابر بهتر عمل کند تا هم روده و هم پوست شما را متعادل کند.

با این حال ، باید مجدداً تاکید کرد که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را بررسی کنید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست محدود به یک روش نسبت به روش دیگر نیست. با این حال ، مانند هرگونه افزودنی دیگر برای مراقبت از پوست ، بهترین کار این است که یک محصول جدید را به طور همزمان – برای اطمینان از یکپارچگی ماهانه – برای ارزیابی دقیق نتایج ، یکپارچه کنید.

زنی که از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای پوست شفاف استفاده می کند

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیل ها و بیفیدوباکتریوم دو مورد از رایج ترین انواع پروبیوتیک ها برای سلامت پوست هستند “، مارتین بیگر گفت. به نظر می رسد که آنها با واسطه شدن التهاب پوست و ارائه مزایای آنها ، اثری دارند. “

چندین مطالعه نشان داده است که این نوع پروبیوتیک ها از طریق مکمل های خوراکی به ویژه در شرایط التهابی روده و / یا پوست مفید هستند. (نکته: برای انجام کارهای بیشتر ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که شامل پری بیوتیک هایی باشد که اثر پروبیوتیک ها را تقویت می کند.)

خوشبختانه اکثر پروبیوتیک های با کیفیت برای پوست و سلامت کلی شامل مجموعه ای از گونه ها و گونه ها برای ارتقای تنوع میکروبیوم ها و امکان رشد باکتری های خوب خواهد بود.

بهترین محصولات پروبیوتیک و تخمیر شده مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید ، تعدادی انتخاب دارید.

برای پوست های مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای جنگجویان موفق است – عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک الاغ ضد باکتری عالی برای بنزوئیل پراکسید) – و همچنین شیر تخمیر شده به شکل اسید لاکتیک ، مواد شیمیایی تغذیه کننده لایه بردار

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، یک درمان تسکین دهنده اما قدرتمند مانند سرم پروبیوتیک ما از نور خوب (24 دلار) در آرامش می آییم را انتخاب کنید. حاوی Lactococcus Ferment Lysate ، که به تنظیم میکروبیوم پوست شما و همچنین بسیاری از مواد فعال آنتی اکسیدانی و ضد التهابی کمک می کند.

در نهایت ، برای پاکسازی منافذ ، به حداقل رساندن لکه های تیره و احیای رنگ پوست خود ، تونر لایه بردار Youth to the People Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا قدرت پری بیوتیک افزایش دهنده پوست را ارائه می دهد ، تخمیر لیزات پیچی از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک به آرامی با کسل کننده مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *