بوی بد دهان نشان دهنده کلسترول خون بالا استبه گزارش سرویس ترجمه ایمنا، کلسترول برای تولید صفرا ضروری است و هضم چربی ها را نیز بر عهده دارد. علاوه بر این در تولید بسیاری از هورمون ها نقش دارد و همچنین برای تقویت سلامت قلب و عروق خونی بسیار مفید است. این در حالی است که افزایش سطح کلسترول خون باعث آسیب های جبران ناپذیری می شود. بنابراین افراد باید از علائم افزایش کلسترول خون آگاه باشند.

یکی از علائم اصلی کلسترول بالا تورم و کبودی اعضای بدن است. این زمانی اتفاق می افتد که لیپیدهای انباشته شده مانع از گردش خون موثر می شوند و عضلات را از اکسیژن و مواد مغذی محروم می کنند. بوی بد دهان و بوی بد دهان از علائم بسیار شایع افراد مبتلا به کلسترول بالا هستند. کلسترول بالا باعث مشکلات جدی در فرآیند هضم می شود و این خود باعث بوی بد دهان می شود.

کارشناسان معتقدند کلسترول موجود در رگ ها از گردش خون موثر جلوگیری می کند و با کاهش اکسیژن خون باعث سردرد، سرگیجه و از دست دادن تعادل می شود. همچنین کلسترول اضافی در بدن باعث مشکلات بینایی می شود. سوزش چشم، تاری دید و زردی چشم از عوارض کلسترول بالاست. تشکیل لیپیدها در رگ ها که تأثیر منفی بر فرآیند گوارش دارد، منجر به کاهش حرکات روده و یبوست می شود. لکه های قرمز روی پوست و احساس خارش ناخوشایند از علائم کلسترول کنترل نشده است. تجمع بیش از حد چربی در شریان ها و کبد ممکن است با آلرژی های غذایی جدید در برخی افراد مرتبط باشد.