مرکز فضایی در هوستون که توسط یک خندق احاطه شده است. ساحل معروف در سانتا مونیکا ، کالیفرنیا ، به طور کامل غرق شده است. طبق تحقیقات جدید Climate Central ، یک تحقیق و ارتباطات ، یک استادیوم ورزشی حرفه ای در واشنگتن ، تبدیل به وان شده است – اینها تنها بخشی از تصاویر حیرت انگیز آینده در بزرگترین شهرهای آمریکا بدون اقدام برای محدود کردن تغییرات آب و هوایی است. غیر انتفاعی

به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی ، دمای متوسط ​​جهان در حال حاضر 1.2 درجه سانتیگراد (2.2 درجه فارنهایت) بالاتر از دوران قبل از صنعت بوده است ، اما با ذوب شدن یخچال ها و یخ های قطبی ، ده ها سال برای افزایش سطح دریا تأخیر وجود دارد. بنابراین تیمی از محققان Climate Central پیش بینی کردند که اگر جهان به 1.5 درجه سانتیگراد گرم شود ، این میزان آب افزایش می یابد ، این هدفی است که رهبران جهان در توافق آب و هوایی پاریس در سال 2015 تعیین کردند.

نشانگر را روی آن ببرید و روی نوار لغزنده قبل و بعد کلیک کنید/نگه دارید:

اما حتی محدود کردن افزایش دما تا 1.5 درجه سانتی گراد منجر به جاری شدن سیل در برخی از مناطق اصلی و اطراف آن می شود. به عنوان مثال ، سانتا مونیکا ، هنگامی که افزایش سطح دریا بالا آمد ، ساحل خود را در دمای 1.5 درجه سانتی گراد از دست می دهد. این پیش بینی ها همچنین نشان می دهد که اگر گرمایش مضاعف شود ، جزر و مد در قلب برخی از بزرگترین شهرهای جهان و مشهورترین مناطق جهان افزایش می یابد ، که اگر کشورها اقدامی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی انجام ندهند ، ظرف 100 سال اتفاق می افتد.

پیتر ژیرارد ، مدیر ارتباطات در Climate Central می گوید: “ما بر اساس مسیر گرمایش فعلی خود انتظار داریم در این قرن به دمای نزدیک به 3 درجه سانتی گراد برسیم.” “زمان زیادی طول می کشد تا دریاها بالا بیایند تا با این دما مطابقت داشته باشند. ممکن است قرن ها در آینده سپری شود ، اما ما می توانیم با دقت نسبی بفهمیم که در نهایت کجا مستقر می شود. “

و آن مکان برای بسیاری نگران کننده خواهد بود. این که یک مکان دیدنی بین المللی مانند کاخ باکینگهام لندن باشد یا یک مکان مبهم تر مانند موزه انرژی تگزاس در بوومون ، تگزاس ، در زیر آب قرار گرفتن ، تصاویر خیابان های شهر به رودخانه ها تبدیل شده و ساختمانهایی که زمانی قابل اسکان بودند و مانند اسکله ها از آب بیرون می آیند ، چشمگیر هستند. هشدار در مورد آنچه ممکن است در آینده باشد

البته ، در واقع اگر ساختمانها درجه حرارت 2 درجه سانتیگراد را زیر پا بگذارند ، این ساختمانها حتی الزاماً وجود نخواهند داشت. مدتها قبل از اینکه منطقه ای واقعاً زیر آب قرار گیرد ، با بارش شدید باران و طوفان – که به دلیل تغییرات آب و هوایی نیز مکرر و شدیدتر می شوند – با سیل منظم روبرو خواهد شد. کاخ باکینگهام در لندن و ورزشگاه یادبود رابرت کندی در واشنگتن دی سی ، به دلیل بالا آمدن آب باید رها شوند ، مگر اینکه اقدامات چشمگیری برای نجات آنها انجام شود.

اگرچه پایتخت کشور و دیگر شهرهای ایالات متحده مانند فیلادلفیا در این مطالعه در خط ساحلی قرار ندارند ، اما آنها توسط رودخانه ها به اقیانوس متصل می شوند و مناطق حاشیه رودخانه آنها با سطح آب بسیار بیشتری روبرو است.

پیامدهای افزایش سطح دریا در جهان در حال توسعه ، جایی که جمعیت عظیمی در شهرهای بزرگ ساحلی زندگی می کنند ، به سختی سقوط خواهد کرد. بر اساس مقاله ای که در 11 اکتبر در مجله Environmental Research Letters توسط محققان Climate Central پشت پروژه منتشر شد ، اگر انتشار گازهای گلخانه ای در سطح بالا ادامه یابد و گرمایش به 4 درجه سانتیگراد برسد ، “50 شهر بزرگ ، بیشتر در آسیا ، در صورت امکان ، باید در برابر سطوح بی سابقه جهانی در معرض دفاعی قرار بگیریم ، یا با خسارات نسبی تقریباً کل منطقه روبرو شویم. “

هنگامی که جانشین توافقنامه پاریس در اوایل نوامبر در گلاسکو اسکاتلند مذاکره می شود ، یک نقطه عطف عمده در تلاش برای جلوگیری از چنین تغییرات آب و هوایی فاجعه بار در حال نزدیک شدن است. در حال حاضر ، ملت ها متعهد به کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای یا تأمین مالی آب و هوا برای جلوگیری از سناریوهای گرم شدن مورد بررسی Climate Central نشده اند ، اما امید این سازمان این است که به تحریک بیشتر اقدامات تهاجمی کمک کند.

ژیرارد گفت: “یکی از فرصت های تصمیم گیری در سطح بین المللی در گلاسکو به وجود می آید و امیدوارم این کار با تجسم سهام به نتیجه مثبت کمک کند.”

در ادامه بیشتر ببینید:

____

بیشتر از یاهو نیوز بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *