تغییر نرخ خدمت در مدارس شهر قمبه گزارش ایمنا، علی نیک گفت: نرخ قبلی سرویس مدارس به ازای هر دانش آموز 275 هزار منطقه تعیین شد و با پیشنهاد مدیر کل آموزش و پرورش و تصویب شورای اسلامی شهر این میزان افزایش یافت.

وی افزود: در نرخ جدید سرویس مدارس که از ابتدای امسال اجرا می شود، سرویس مدارس با افتخار انجام می شود. بیا دیگه خودروهای مشابه ۴ دانش آموز با تعطیلی روز پنجشنبه ۲۸۱ هزار تومان و بدون تعطیلی ۳۲۹ هزار تومان تعیین شد.

رئیس سازمان مدیریت و کنترل سازمان تاکسیرانی کوم خاطرنشان کرد: قیمت سرویس مدارس سمند و پژو و خودروهای چهار نفره مشابه 305 هزار منطقه، 357 هزار منطقه با احتساب تعطیلات پنجشنبه است.

رئیس سازمان مدیریت و کنترل سازمان تاکسیرانی قم افزود: قیمت وانت مدارس 187 هزار منطقه با احتساب روز پنجشنبه است و 217 هزار و 800 منطقه بدون این تعطیلی مصوب شد.

نیک بابیان اینکه بر اساس ضوابط اجرایی سرویس مدارس وظیفه ساماندهی و احراز صلاحیت رانندگان بر عهده شهرداری است، گفت: این امر بر عهده شهرداری است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس طی دو سال گذشته، بسیاری از فعالان این حوزه درگیر کارهای دیگری شدند که در آغاز سال تحصیلی امسال مشکلاتی را به وجود آورد.

رئیس سازمان مدیریت و کنترل سازمان تاکسیرانی شهرداری قم با تاکید بر اینکه میانگین مسافت سرویس مدارس در شهر قم حدود پنج کیلومتر است، گفت: در سال تحصیلی جدید امسال حداقل 3000 مدرسه وجود دارد. خدماتی که بیشتر آنها با همکاری اینترنت و تاکسی های بخش خصوصی به شهر قم ارائه می شود.

منبع: ایرنا