تلاش شهرداری یزد برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجازبه گزارش خبرنگار ایمنا، محمدمهدی شرافت امروز یکشنبه 30 خردادماه در دیدار سران مناطق و سازمان آتش نشانی شهرداری یزد اظهار داشت: نیاز به درمان و نظارت را به دنبال داشت. سازمان ها باید بیش از هر زمان دیگری اصول فنی و ایمنی را در تمامی مراحل طراحی، صدور مجوز، اجرا، بازرسی و صدور پایان کار ساختمان رعایت کنند.

با تمرکز بر وظیفه رئیس جمهور برای پیشگیری از حوادث مشابه در کلانشهرها، استفاده از همه فرصت های موجود در کشور، در تمامی مراحل طراحی، صدور پروانه، اجرا، تکمیل ضوابط ساخت و ساز، ضوابط شهرسازی و اصول فنی، ایمنی و بهداشت، تاکید کرد: قوانین پیگیری خواهد شد. بهره برداری از ساختمان توسط مالک، مهندس طراح، پیمانکار و پیمانکار فرعی و همچنین بازرسی توسط مهندسان ناظر الزامی است.

معاون شهرسازی و معماری شهردار یزد به اهمیت بازرسی ساختمان ها از طریق مهندسان ناظر اشاره کرد و گفت: پس از آن بلافاصله کار ساخت و ساز انجام می شود. مالک برای ادامه استفاده از ساختمان خود باید نواقص را رفع و نظر مهندس ناظر را جلب کند.

وی با اشاره به تلاش شهرداری برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، افزود: اولویت بخشنامه وزارت کشور ساختمان های چند طبقه با ارتفاع بیش از 23 متر و یا بیش از 6 طبقه است اما در عین حال تمامی ساختمان ها را پوشش می دهد. .”