تولید روزانه 20 تن زباله در کیاشهرمرتضی عاطفی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: روزانه حدود 20 تن زباله در بندر کیاشهر در فصل کشاورزی و با حضور مسافران و گردشگران به 25 تن افزایش می یابد و زباله ها به طور موقت در بندر کیاشهر دفن می شوند. حاشیه، غیرمتمرکز. از شهر

وی افزود: بر اساس قانون مدیریت جامع پسماند، شهرداری کیاشهر باید پسماندهای تولیدی شهری را به آستانه اشرفیه یا لاهیجان منتقل کند اما به دلیل اینکه قبرستان این شهرها با مشکل و بحران مواجه هستند، اکنون شهرداری کیاشهر اجازه حمل زباله را دارد قبرستان آستانه اشرفیه و لاهیجان ندارد.

شهردار کیاشهر با تاکید بر اینکه دفن زباله در این شهر نباید وجود داشته باشد و این مشکل باید هرچه سریعتر برطرف شود، گفت: محل دفن زباله ملی موقت و غیرقانونی است و شهرداری فرصتی برای ایجاد گورستان بهداشتی در این منطقه ندارد.

عاطفی گفت: هر روز زباله های تولید شده در کیاشهر به محل دفن موقت منتقل می شود و سپس دفن و دفن روی زباله ها انجام می شود و اکنون زباله انباشته شده در گورستان وجود ندارد.

به گزارش ایمنا، شهرستان بندرکیاشهر با بیش از 14 هزار نفر جمعیت در 17 کیلومتری آستانه اشرفیه و 50 کیلومتری رشت قرار دارد.