تکواندوکاران ایران در شیاپچانگ به مصاف حریفان خود می روندبه گزارش خبرنگار ایمنا، بیست و پنجم مسابقات جهانی تکواندو از روز دوشنبه 31 آبان ماه با حضور 755 تکواندوکار از 120 کشور در سالنی به میزبانی مکزیک برگزار می شود. شهر بزرگ شهر گوادالاخارا ادامه دارد و جمعه پنجمین روز مسابقات است بیست و هفتم در آبان ماه کاروان ایران دو نماینده خواهد داشت.

در وزن 53- کیلوگرم بانوان، نماینده شایسته ایران ناهید کیانی در 44 گروه قرار دارد. هیچکس آنها در دور اول استراحت خواهند کرد و سپس به مصاف برنده دیدار انگلیس و نروژ خواهند رفت. در کنار کیانی در جدول حریفانی از آلمان، سریلانکا، ساحل عاج، تونس، چین تایپه، چین، گینه و اسلواکی قرار دارند.

در گروه مردان، متین رضایی قهرمان منهای 63 کیلوگرم جهان 2022 صوفیه در دور اول. الهه گواردیو جلوتر از کلمبیا و در صورت پیروزی مساویخاخان غنی تر» قهرمان نامدار ترکیه و صاحب چهارمین رنکینگ جهان به مصاف یکدیگر می روند. در میز رضایی نمایندگان ازبکستان، آذربایجان، بریتانیا، مصر، بلژیک، تونس، قزاقستان، آلبانی، قبرس، سریلانکا و کرواسی حضور دارند. در این وزن 55 تکواندوکار حضور داشتند.

یادآوری می کنیم که تا این لحظه دو مدال برنز را رضا کلهر در وزن 68- کیلوگرم و مهران حشرادی در وزن 80- کیلوگرم کسب کردند. ابوالفضل عباسی در وزن 87- کیلوگرم، غزل سلطانی در وزن 49- کیلوگرم، نرگس میر نوراللهی زینب اسماعیلی در وزن 62- کیلوگرم و حریفان در وزن 67- کیلوگرم فرصت را از دست دادند.

به گزارش ایمنا، هدایت تیم تکواندو بانوان برعهده مینو مداح است و ندا زارع و مهروز سای به عنوان مربی او را همراهی می کنند. در گروه مردان سرمربی تیم بیژن مقانلو و مسعود است حاجی زواره و نعیما خواجوی مربی تیم ملی است.