جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار شدبه گزارش ایمنا، امروز جمعه به مناسبت میلاد پیامبر رحمت است بیست ثانیه مهرماه در میدان حضرت ولیعصرAj(برگزاری تهران و سرود اهل بیت)آ) در وصف حضرت محمد(ص)پ) تمجید کردند

پس از جشن غدیر به نام «عید 10 کیلومتری» این جشن باشکوه برای دومین بار به عنوان جشن باشکوه در تهران و مناطق دیگر برگزار شد.

حجت الاسلام مصطفی کرمی سخنران این مراسم در پیامی میلاد پیامبر اسلام را تبریک گفت.پ) و امام جعفر صادق (آ) وی بیان کرد: همیشه بین افراد اختلاف سلیقه وجود دارد، گاهی ممکن است دو نفر در یک خانواده نظر یکسانی نداشته باشند و حتی تنش بین آنها ایجاد شود اما مردم کشور ما اجازه ورود از خارج از مرزها را ندارند. به افراد مزاحم سردرگمی و بی اعتمادی را دامن می زنیم، اعلام می کنیم که همه سلول ها و اعضای یک پیکر هستیم و شک نداریم که این روزها می گذرد، زیرا روزهای سخت تری را دیده ایم. همه مقدسین حاضر در اینجا یک هدف دارند و آن وحدت در کشور برای رسیدن به فردا است.

وی گفت: ما ارباب و دشمن اصلی این توطئه ها را می شناسیم و علیه کسی که از این اغتشاشات کوچک لذت می برد، شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهیم. می دانیم که این آخرین نفس دشمن علیه ماست. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، پیشتاز ظفر از گذرگاه های صعب العبور دیده می شود. دشمنان نیز باید بدانند که این بی اعتمادی و اقدامات کوچک نمی تواند این انقلاب را از رسیدن به مقصد باز دارد.

در این مراسم جمعی از اهل بیت حمد از جمله منصور ارضی، محمود کریمی، سعید حدیان، محمدرضا طاهری، سید مجید حضور داشتند. بنی فاطمه، محمدحسین حدادیان و حسین طاهری شرکت کردند و مورد تقدیر قرار گرفتند. در این مراسم گروه سرود «اسلام علیکم» نیز برنامه خود را ارائه کرد.

موکب های متعددی از جمله سازمان های فرهنگی، هیئت های مذهبی و گروه های جهادی پذیرای مردم در مسیر این جشن بوده اند. همچنین در برخی موکب ها سرود خوانی، ویژه برنامه های کودکان و نوجوانان، توزیع پرچم، پاسخ به سوالات عفاف و حجاب، رایزنی های فرهنگی و اجتماعی نیز برگزار شد.

منبع: ایسنا