13 اکتبر-سانتا فای-جردن نونز آخرین ضربه را وارد کرد که برادر 13 ساله خود را با چرخاندن مکرر جعبه سگ که پسر در آن محبوس بود کشته است.

مری کارماک آلتویس ، وکیل ناحیه قضایی اول ، در اظهارات اولیه خود گفت ، نونز ، 23 ساله ، در طول هفته های شکنجه که ارمیا والنسیا را در دست داشت ، عصا داشت و دنده هایش شکسته بود.

دادستان ها می گویند نونز باید حداکثر 24 سال زندان در ارتباط با مرگ ارمیا والنسیا در خانه این خانواده در نامب در سال 2017 دریافت کند.

کارمک آلتویز با اشاره به جعبه سگ 26 اینچ و 39 اینچی که پسر سخت مجروح در آن محبوس بود ، گفت: “نونز” می دانست که برادر کوچکش که به تازگی مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته است در این قفس است. “

یکی از شاهدان در جلسه قبلی شهادت داد که نونز “بارها و بارها آن را ورق زد” ، کارماک آلتویز گفت.

نونز پس از اعتراف به گناه خود در مارس 2020 به اتهام مجازات بی پروا کودک آزاری منجر به مرگ و دو مورد دستکاری در شواهد ، با 14 تا 24 سال زندان روبرو است.

دادستان ها از قاضی منطقه متیو ویلسون می خواهند که این جنایت را یک جرم شدید خشونت آمیز تشخیص دهد ، که بر اساس آن نونز باید 85 درصد از مجازات خود را قبل از مشروط شدن برای آزادی مشروط بپردازد.

وکیل نونز پاسخ داد که “هیولا” واقعی در این پرونده ، پدر نونز ، توماس فرگوسن است ، که مجازات های ارمیا را طراحی کرد و نونز و دیگر اعضای خانواده را ترور کرد.

فرگوسن در آوریل 2018 در زندان شهرستان سانتافه در حالی منتظر محاکمه در ارتباط با قتل ارمیا بود.

مارک ارنست ، وکیل دادگستری در اظهارات اولیه خود گفت ، پس از مرگ فرگوسن ، دادستان ها “بلافاصله روی اردن (نونز) تمرکز کردند.” “آنها در تلاش هستند تا اردن را با فرگوسن گروه بندی کنند. آنها در تلاش هستند که او را به هیولای 2.0 تبدیل کنند.”

دادستان ها پاسخ دادند که نونز در واقع “هیولا 2.0” بود که با فرگوسن در شکنجه و آزار ارمیا مشارکت داشت و پس از مرگ پسر ، بدن را در پلاستیک پیچید و دفن کرد.

کارماک آلتویز گفت: “ارمیا هدف آن دو مرد شد.” “اساسا ، هر چیزی که می تواند برای آسیب رساندن به یک پسر 13 ساله استفاده شود ، بر روی ارمیا استفاده شد.”

او گفت که این سوءاستفاده شامل قرار دادن یقه شوک بر گردن ارمیا و شوکه کردن او ، انداختن پتک بر روی دستان پسر و استفاده از پسر برای تمرین هدف با نیزه خانگی بود.

Carmack-Alwies گفت ، حدود دو هفته قبل از مرگ ارمیا در 25 نوامبر 2017 ، فرگوسن پسر را به بدن کوبید و سه دنده او را شکست. پس از آن حمله ، ارمیا برای راه رفتن به عصا نیاز داشت.

او می گوید: “یک پسر بچه 13 ساله کاملا سالم به سختی راه می رفت ، نمی توانست غذا بخورد و به عصا نیاز داشت.” “جردن نونز برادر کوچکش را تماشا می کرد که روی عصا حرکت می کرد و روی آن خونریزی می کرد و هیچ کاری نکرد.”

دادستان شواهدی را ارائه کرد که نشان می داد خون ارمیا در سراسر خانه پیدا شده است. مقدار زیادی خون در داخل شومینه یافت شد که پسر در پشت در مخصوص ساخته شده بود.

کارماک آلتویز گفت ، فرگوسن در 25 نوامبر 2017 ، درست چند ساعت قبل از مرگ پسر ، به ارمیا آخرین شکست را داد.

او گفت که دفتر بازپرس پزشکی دریافت که فک این پسر در دو مکان شکسته شده است ، احتمالاً در اثر آن ضرب و شتم.

اسناد دادگاه نشان می دهد که نونز همچنین به دو مورد دستکاری در شواهد به اتهام کمک به پیچاندن بدن پسر با پلاستیک و نوار ، قرار دادن آن در ظرف پلاستیکی و سپس دفن آن در قبر کم عمق اعتراف کرد.

مادر ارمیا و دوست دختر فرگوسن ، تریسی پنا ، 39 ساله ، در سال 2018 در ارتباط با قتل پسرش به جرم کودک آزاری اعتراف کردند و طبق حکم وی به 12 سال زندان محکوم شدند.

همچنین روز سه شنبه ، روبرتو مونتویا ، پیمانکار ساختمان که نونز و فرگوسن را استخدام کرد و در سال 2018 با خانواده دوست شد ، گفت که فرگوسن متقاعد شده است که ارمیا “تحت سلطه” است و از یک کشیش برای این پسر کمک می خواهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *