شرح

ماهی های باس راه راه سریع رشد می کنند ، دارای جویبار هستند و یکی از ماهی های ورزشی محبوب در بین ماهیگیران است. آنها دارای یک بدن فشرده ، ضخیم و تنومند ، شش تا نه خط افقی باریک پیوسته هستند که از آبشش تا دم به صورت افقی حرکت می کنند.

پشت سبز زیتونی یا قهوه ای است و دارای دو باله پشتی کاملاً توسعه یافته ، یکی خار و دیگری با نور نرم است. دم پهن و چنگال است. کناره های آن به رنگ سفید نقره ای و رنگ پریده با شکم سفید است.

باس راه راه دهان بزرگی دارد و فک پایینی آن کمی بیرون زده است.

وزن باس راه راه بالغ به طور معمول 3 تا 7 کیلوگرم و طول آن از 40 تا 140 سانتی متر است. با این حال ، افراد با وزن بالای 25 کیلوگرم شایع هستند. طول عمر 7-12 سال است اما می تواند تا 20 سال در طبیعت زنده بماند.

زیستگاه

باس راه راه یک ماهی مهاجر و کم عمق است. بزرگسالان در نزدیکی آب های ساحلی در نزدیکی بسترهای سنگی زندگی می کنند ، در حالی که نوجوانان در دریاچه ها و حوضچه های آب شیرین ، رودخانه ها و نهرها و مصب ها زندگی می کنند.

آنها شکارچیان حریص هستند. نوجوانان از تخم های بی مهرگان و زئوپلانکتون ها تغذیه می کنند ، در حالی که بزرگسالان از انواع ماهی ها ، به ویژه شاه ماهی رودخانه ، منهدن آتلانتیک ، سیلورساید ، و همچنین بسیاری از گونه های بی مهرگان از جمله خرچنگ ، ​​خرچنگ ، ​​صدف ، ماهی مرکب و کرم های آمریکایی تغذیه می کنند.

زیست شناسی

باس راه راه ماهی سریع رشد می کند که معمولاً طول آن در طول سال اول به 10 تا 12 اینچ می رسد. این ماهی آنادروم است ، از آب شور به آب شیرین برای تخم ریزی مهاجرت می کند.

استریپرهای مرد بین 2 تا 4 سالگی برای مردان و زنان بین 5 تا 8 سالگی به بلوغ جنسی می رسند.

بیس راه راه چند وجهی است. گروهی از 7 تا 8 نر در هنگام تخم ریزی یک ماده بزرگتر را احاطه می کنند. این پرورش دهنده فصلی است. استریپرهای ماده سالی یکبار ، از آوریل تا اواسط ژوئن ، در آبهای معتدل آبهای تمیز و بالادست رودخانه تخم ریزی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *