انتخاب و ذخیره سازی

لوبیا بالدار تقریباً در تمام طول سال در مناطق گرمسیری موجود است. این حبوبات به طور کلی با نام های محلی خود مانند “kacang botol” در مالزی ، “kecipir” در اندونزی شناخته می شود. لوبیا بال با نام های جایگزینی مانند محبوب است مارچوبه-لوبیا بخاطر طعم خوب مارچوبه غلافهای جوان و نابالغ آنها. اسامی دیگری که این لوبیا های لبه دار در سراسر جهان به آن ها اشاره می کنند به این صورت است نخود مارچوبه ، نخود شاهزاده خانم ، لوبیا چهار زاویه ، لوبیا گاو ،و غیره اگرچه این حبوبات به عنوان یک راه حل تغذیه ای همه جانبه برای از بین بردن مشکلات سوء تغذیه دارای پتانسیل عظیمی است ، اما کشت آن هنوز به مزارع کوچک و فقط باغهای خانگی محدود می شود.

علاوه بر غلاف های جوان آن ، که توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند ، تقریباً تمام قسمتهای گیاه لوبیا از جمله برگهای ترد ، شاخه های نرم ، شکوفه های گل و غده های زیرزمینی در غذاهای مختلف استفاده می شود.

در بازارها ، غلاف های نرم و نارس با سطح سبز براق و نخودهای جویدنی سبز روشن در داخل را انتخاب کنید. از لوبیا های بیش از حد بالغ و رنگ پریده خودداری کنید زیرا در داخل آنها گوشتی بی اشتها و دانه های خشک وجود دارد.

در خانه ، حبوبات باید تازه مصرف شوند تا از طعم طبیعی آنها لذت ببرند. در غیر این صورت ، آنها را در یخچال مانند لوبیا فرنگی در کیسه پلاستیکی تا 4 روز نگهداری کنید.

روش های تهیه و سرو

حبوبات را کاملاً در آب سرد بشویید و آب اضافی را با یک حوله کاغذی خشک کنید. نوک برش به پایان می رسد. با استفاده از چاقو حبوبات را به صورت مورب به قطعات کوچک خرد کنید. از دانه های خشک شده لوبیا بالدار مانند سایر نخودها و لوبیاهای خشک استفاده می شود. ساقه و گل به خورشت و سیب زمینی سرخ کرده اضافه می شود. غده لوبیا بالدار به دلیل داشتن پروتئین زیاد طعم دلپذیری دارد. می توان از آن در سیب زمینی سرخ کرده و خورشت استفاده کرد.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

غلاف های لوبیایی بالدار ظریف تقریباً در هر خانواده ای در دو طرف منطقه استوایی مناطق جنوبی و جنوب شرقی آسیا یک غذای لذیذ هستند. طعم شیرین ، جویدنی و خاکی آنها یادآور مارچوبه است.

  • لوبیا یکی از مواد رایج در آشپزی اندونزی ، مالزی ، ویتنام و کامبوج است.

  • لوبیاهای ریز خرد شده را در سالاد ، سیب زمینی سرخ کرده و سمبل اضافه کنید.

  • تمام غلاف های نارس ممکن است کباب شده و با روغن ، نمک و فلفل چاشنی داده شوند.

  • دانه های لوبیا بالدار را می توان بو داده یا به خورشت اضافه کرد. می توانید آنها را به صورت سرخ شده یا بخارپز به عنوان غذای جانبی با ماهی ، غذاهای دریایی و مرغ سرو کنید.

  • سبزیجات برگ دار و جوانه ای که در خورشت و سیب زمینی سرخ کرده پخته می شوند.

مشخصات ایمنی

همه افراد سالم بدون هیچ گونه قید و شرط می توانند لوبیا و قسمتهای گیاه را با خیال راحت مصرف کنند. با این حال ، افرادی که دارای حساسیت ایمنی شناخته شده به حبوبات و در بیماری کمبود آنزیم G6PD هستند باید از آنها اجتناب کنند.

لوبیاهای بالدار حاوی اگزالیک اسید هستند ، یک ماده طبیعی موجود در برخی از سبزیجات که ممکن است به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری در برخی افراد متبلور شود. بنابراین ، به افرادی که دارای سنگ اگزالات شناخته شده در مجاری ادراری هستند توصیه می شود از خوردن سبزیجات متعلق به خانواده Brassica و Fabaceae اجتناب کنند. بنابراین برای حفظ دفع طبیعی ادرار در این افراد برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به سنگ توصیه می شود که آب کافی دریافت کنید. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بخوانید باقلا حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺ بازگشت به سبزیجات از جانب لوبیا بالداربه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. Psophocarpus tetragonolobus-گیاهان برای آینده.

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  3. ctahr-University of Hawaii- PDF.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *