انتخاب و ذخیره سازی

ساقه های تازه واسابی در خارج از ژاپن مواد کمیابی هستند. علاقه مجدد در زمینه کشت و آگاهی در مورد خواص ارتقاء دهنده سلامتی این ریزوم در سراسر جهان جمع آوری شده است. در ژاپن نیز تنها تعداد کمی از رستوران ها غذاهای واسابی سرو می کنند و از این واقعیت که خمیر سبز (سس) روی ساشیمی واسابی نیست بلکه در واقع یک خمیر ترب کوهی و خردل رنگی است آگاه نیستند. ریشه تازه فقط از بازارهای کشاورز منتخب در داخل و اطراف استان شیزوکا در ژاپن موجود است.

اگر در بازارهای محله خود وسابی پیدا کردید ، ریزوم تازه و سفت بخرید ، ترجیحاً با سبزهای بالای آن. از ریشه های ریزش اجتناب کنید.

در خانه ، کل را تازه و همچنین قسمت استفاده نشده ریزوم را در یخچال نگهداری کنید ، جایی که می تواند حدود 2-3 هفته خوب نگهداری شود. مانند دیگر ریشه ها مانند تربچه ، سبزهای قوی از ریشه به زودی در خانه قرار می گیرند. با این حال ، برگ ها و ساقه های وسابی باید کاملاً زود استفاده شوند.

روش های تهیه و سرو

قبل از استفاده ، ریزومهای تازه را کاملاً در آب سرد جاری بشویید تا خاک و خاک سطحی از بین برود. ممکن است نیازی به لایه برداری پوست نباشد. کافی است دستگیره های بیرون زده روی سطح را کوتاه کنید.

ریشه واسابی یکی از مواد مورد نیاز در آشپزی ژاپنی است. اگرچه برگها و دمبرگهای آن بخشی از غذاها هستند ، اما ریزوم سبز آن است که در واقع نگین تاج است!

خمیر واسابی

مانند ترب کوهی ، تندی و تندی واسابی در کل ریشه قابل تشخیص نیست. با این حال ، خرد شدن و خرد کردن ریزوم آن باعث ترشح ترکیب فرار آلیل ایزوتیوسیانات می شود که می تواند باعث تحریک چشم ، پوست ، مخاط بینی و گلو شود. سرکه یا اسید سیتریک تندی را خنثی کرده و طعم آن را تثبیت می کند. در عمل ، باید آن را تازه رنده کنید تا در ظروف سرو شود. ریزوم تازه به طور سنتی روی یک رنده پوست کوسه به صورت دورانی رنده می شود تا یک خمیر خوب تهیه شود. واسبی برای درک قدردانی عمیق آن ، وسابی تازه تهیه شده حدود 4-5 دقیقه پس از آماده شدن سرو می شود.

مانند بسیاری از ادویه جات دیگر ، واسابی نیز به دلیل تبخیر روغنهای ضروری طعم خود را به سرعت از دست می دهد. به منظور حفظ عطر و طعم دست نخورده ، معمولاً درست قبل از تهیه ظروف له می شود.

خمیر واسابی روی ساشیمی.

در اینجا چند روش سرو ارائه شده است:

بستنی واسابی
بستنی واسابی!

  • به طور سنتی ، وسابی تازه رنده شده ، به عنوان خمیر ، روی ساشیمی سرو می شود.

  • مانند ترب کوهی ، این ریشه نیز در بسیاری از آماده سازی ها ، از جمله دیپ ، سس ، سالاد و سس به عنوان همراه گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی استفاده می شود.

  • از برگ ها و ساقه های تازه واسابی می توان در ترشی استفاده کرد.

  • خمیر آن را به سس مایونز و آب لیمو را اضافه کنید تا شادابی را با مارچوبه ، نخود فرنگی ، لوبیا فرانسوی و غیره و روی گوشت کبابی ، غذاهای دریایی سرو کنید.

  • آماده کردن وینای گرت واسابی پانسمان برای سرو روی سالاد

  • نخود واسابی ، نخود سبز با روکش خمیر wasabi ، یک میان وعده محبوب است. چیپس با طعم واسابی یکی دیگر از میان وعده های عالی در ژاپن و کره است.

مشخصات ایمنی

واکنش های آلرژیک به ریشه واسابی نسبتاً نادر است. با این حال ، مواردی از آلرژی به ترب کوهی و W. japonica گزارش شده است. در افرادی که نسبت به این ریشه یا محصولات آن عدم تحمل دارند ، باید از مصرف آن اجتناب شود.

مانند ترب کوهی ، W. japonica نیز می تواند باعث تحریک پوست ، مخاط و چشم شود. این امر به دلیل انتشار برنامه است آلی سولفید گاز (آلیل ایزوتیوسیانات) هنگام خرد کردن ، خرد کردن یا رنده کردن ریشه. در حین گریتینگ ، اختلال در دیواره سلولی فعال می شود میروسیناز آنزیمی که هنگام واکنش با گلوکوزینولاتها ، ایزوتیوسیاناتهای آلی تولید می کند. مقداری مرکبات یا سرکه لیمو می تواند این واکنش را بررسی کرده و طعم را تثبیت کند. با استفاده از مخلوط کن/مخلوط کن در مکانی با تهویه مناسب و پوشیدن دستکش های محافظ و ماسک می توان اثر آن را به حداقل رساند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب واسابیبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از ادویه جات ترشی جات سالم با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. مقایسه ترکیبات طعم دهنده در W.japonica و ترب-pdf.

  3. عصاره برگ W. japonica کاهش استرس اکسیداتیو ناشی از عفونت هلیکوباکتر پیلوری و بارگذاری استرس در رشد Gerbilsits مغولی.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *