بوستون (AP) – لاشه یک کشتی نظامی طبقه که در دو جنگ جهانی خدمت می کرد ، چندین دهه در آبهای آلاسکا گشت می زد و در یک لحظه فرمانده اولین سیاهپوست فرماندهی یک کشتی دولتی ایالات متحده بود. گارد ساحلی روز پنجشنبه گفت

خرابه ای که تصور می شود خرس درآمدی ایالات متحده است ، در سال 1963 در 260 مایلی شرق بوستون و هنگام کشیدن به فیلادلفیا ، جایی که قرار بود به رستوران شناور تبدیل شود ، در سال 2019 غرق شد.

مقامات گارد ساحلی و اداره ملی اقیانوس و جوی آمریکا در خبری اعلام کردند که فقط در ماه اوت بود که تیمی از متخصصان که به دنبال شواهد بودند به این نتیجه رسیدند که “به طور معقول مطمئن هستند” که لاشه خرس است. کنفرانس در بوستون

جو هویت ، از اداره پناهگاه های ملی دریایی می گوید: “در زمان از دست دادن خرس ، این کشتی قبلاً به عنوان یک کشتی تاریخی شناخته شده بود.”

افسانه خرس چنان در افسانه گارد ساحلی جا افتاده است که تیم های ورزشی آکادمی گارد ساحلی ایالات متحده در کانکتیکات خرس نامیده می شوند ، تا حدی به افتخار این کشتی.

خرس با موتور بخار و بادبان که در سال 1874 ساخته شد ، در سال 1884 توسط ایالات متحده خریداری شد تا در جستجوی اکتشافات بدبخت قطبی به رهبری ستوان آدولفوس گرلی ، عضو سپاه سیگنال ارتش ایالات متحده شرکت کند.

سپس خرس 190 فوتی بیش از چهار دهه در حال گشت زنی در قطب شمال ، انجام عملیات جستجو و نجات ، اجرای قانون ، انجام سرشماری افراد و کشتی ها ، ثبت اطلاعات زمین شناسی و نجومی ، ثبت جزر و مد و اسکورت کشتی های نهنگ.

خدمات برش درآمد ایالات متحده در سال 1915 با خدمات نجات جان آمریکا ادغام شد و گارد ساحلی را تشکیل داد.

ویلیام تیسن ، مورخ رسمی منطقه آتلانتیک گارد ساحلی گفت: “در طول 40 سال فعالیت خرس در آلاسکا ، برش جسورانه ترین و موفق ترین نجاتهای قطب شمال را انجام داد.” و وقتی بومیان آمریکایی از سوء تغذیه به غذا نیاز داشتند ، خرس آن را آورد. هنگامی که نهنگ های گیر کرده نیاز به نجات داشتند ، خر آنها را نجات داد. صد سال پیش وقتی هزاران آلاسکایی در طول همه گیری به آنفولانزای اسپانیایی مبتلا شدند ، خرس پزشک و دارو آورد. “

اعلام روز پنجشنبه همزمان با ورود بوستون به گارد ساحلی ایالات متحده ، برگرفته از نام کاپیتان خرس از سال 1886 تا 1895 ، مایکل “جهنم خروش مایک” هیلی.

یخ شکن Healy که در سال 1999 راه اندازی شد ، اخیراً گذرگاه شمال غربی قطب شمال را تکمیل کرد.

هیلی ، متولد 1839 ، پسر صاحب یک مزارع جورجیا و یک برده بود. تیسن گفت که پدر هیلی او را برای فرار از بردگی به ماساچوست فرستاد.

او Healy – که توسط آبراهام لینکلن یک ماه قبل از ترور رئیس جمهور سفارش شده بود – را به یک کلانتر قدیمی وست تشبیه کرد ، که حوزه قضایی آن منطقه ای به وسعت 48 ایالت زیرین بود.

وی گفت: “در حالی که او هرگز ، در طول زندگی خود ، خود را آفریقایی تبار معرفی نکرد ، شاید برای جلوگیری از تعصبی که احتمالاً در زندگی شخصی و شغلی خود با آن روبرو شده بود ، اما در واقع اولین فرد آمریکایی تبار آفریقایی تبار بود که فرماندهی کشتی کشتی دولت ایالات متحده ، ”در یک خبر خبری NOAA آمده است.

حتی پس از پایان دوران حضور خود در قطب شمال ، حرفه خرس ادامه یافت.

این کشتی در طول هر دو جنگ جهانی شاهد خدمات بود ، در جنگ جهانی دوم در آبهای گرینلند گشت زنی کرد و به اسارت یک کشتی جاسوسی آلمانی کمک کرد.

بین جنگ ها ، خرس به عنوان موزه دریایی توسط شهر اوکلند ، کالیفرنیا جایگزین شد. به عنوان مجموعه فیلم استفاده می شود ؛ و توسط دریاسالار ریچارد برد برای خرید در سفرهای قطب جنوب خریداری شد.

به گزارش NOAA ، کشتی در سال 1944 از رده خارج شد و در نو اسکوشیا ماند تا اینکه سفرش به فیلادلفیا در سال 1963 در فاصله 90 مایلی جنوب کیپ سیبل ، نوا اسکوشیا ، زودهنگام به پایان رسید.

تیسن می گوید: “خرس نزدیک به 90 سال در ظرفیت های مختلف خدمت کرده بود که یک رکورد قابل توجه برای کشتی ساخته شده از چوب بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *