خرابی سبدها در گاراژ! – ایمنا


به گزارش خبرنگار ایمنا، توجه به محیط زیست و حفظ سلامت شهروندان در شهر یکی از اصول اصلی فرهنگ شهر است و وظیفه مدیران و شهروندان است اما وضعیت زباله این روزهای کرج چندان رضایت بخش نیست و یکی از دلایل اصلی آن رعایت الزامات است. اگر این معیار فرهنگ شهری بیشتر رعایت شود، محیط شهری چشم انداز بهتری خواهد داشت و هزینه های کمتری اعمال می شود.

البته نباید از این نکته غافل شد که بی احتیاطی پیمانکار خدمات شهری ناشی از عدم نظارت بوده است اما کار جمع آوری زباله های شهر توسط چندین کامیون روزانه در حال انجام است. بیشتر یک محیط شهری

چند سال پیش فرهنگ «گذاشتن زباله در بیرون از خانه، نه در خیابان» تا حد زیادی موفق بود و توانست این بار را برای ریختن زباله به بیرون نهادینه کند، اما در سال های اخیر فرهنگ رعایت این قانون شکل گرفته است. بوده است. به مرور زمان برای برخی از شهروندان فراموش شد. با توجه به توسعه شهر، نهادینه شدن فرهنگ «شب گذاشتن زباله در خیابان» مستلزم تلاش و هزینه زیادی است. در واقع به دلایلی از جمله رفع آلودگی بصری شهر، تسهیل حمل و نقل و کاهش هزینه های مربوطه، زمان جمع آوری زباله در هر شهر به ساعات بعد از ساعت 21 منتقل شده است.

یکی از کمترین کارهایی که شهرداری برای جمع آوری زباله می تواند انجام دهد، قرار دادن سطل های زباله در نقاط مختلف شهر است، اما مدتی است که سبدهای زباله از منازل مسکونی کرج حذف شده و به سوال شهروندان تبدیل شده است. از این شهر

مدیران شهری این کلانشهر اعلام کردند که شهرداری کرج به منظور بهبود ظاهر معابر و خیابان ها، سبدهای زباله جلوی ساختمان های مسکونی را حذف کرده است. این مقام متعهد شده بود که پس از برداشتن سبدها، مسئولیت استقرار و نصب مخازن مکانیزه اضطراری را در بخش‌های مختلف جاده‌های اصلی بر عهده بگیرد. در این راستا برای هر منطقه حدود 500 مخزن مکانیزه زباله در نظر گرفته شد که در حال حاضر در هر منطقه حدود 250 مخزن زباله وجود دارد که بسته به نیاز و نیاز منطقه بر تعداد آنها افزوده خواهد شد.

ما نباید فراموش کنیم؛ آگاه سازی مردم از برنامه های شهرداری می تواند بستر مناسبی برای اجرای برنامه ها ایجاد کند. اگر مدیریت شهری از فرصت های رسانه های جمعی برای گرد هم آوردن مردم به نحو احسن استفاده کند، خوب است. بدیهی است اجرای چنین طرح هایی بدون تهیه طرح جایگزین مشکلات جدی تری را برای شهروندان به همراه خواهد داشت اما پس از جمع آوری سطل های زباله، تصاویر درج شده در فضای مجازی این روزهای محله های مختلف شهر کرج، محله ها نیست. مجهز به سطل زباله، ساکنان ناراضی هستند.

جمع آوری سبدهای زباله عاملی برای تشویق شهروندان به دفع زباله در ظروف مکانیزه است.

علی اصغر همتی، معاون خدمات شهری در زمان شهرداری کرجنسبت به جمع آن را بیاورید سطل زباله در محله بیان کرد: طبق تحقیقات انجام شده، سطل زباله در جلوی ساختمان ها به یک فرهنگ غیرقابل قبول تبدیل شده و منبع آلودگی محسوب می شود.

این شیوع با تاکید بر اینکه زباله های آلوده در کیسه های زباله می تواند به مدت 24 ساعت منبع انتقال ویروس باشد، خاطرنشان کرد: با جمع آوری سبدهای زباله، شهروندان تشویق می شوند زباله های خود را در سطل زباله مکانیزه دفع کنند. در ابتدای ساعت مقرر یا جلوی خانه خرج کنید.

معاون امور شهری شهرداری کرج در آن زمان عنوان کرد: از جمله عوارض عدم قرار دادن به موقع زباله در سبدهای جلوی ساختمان، پاره شدن کیسه ها توسط زباله جمع کن ها و یا حیوانات شهری است که منجر به نشت فاضلاب و نشت فاضلاب می شود. باعث تخلیه آب های نامطبوع می شود. بوی نامطبوع، افزایش تعداد آفات و سایر مشکلات بهداشتی و همچنین ناتوانی در نظافت صحیح و کامل سبدها و محیط توسط نظافتچیان شهری گفت: شهروندان در ساعت 9 پیش بینی شده زباله های خود را تخلیه کنند. خیابان های دیگر

یک سال بعد از طرح جمع آوری زباله چه گذشت؟

سطل های زباله ویژه برخی از ساختمان ها و مجتمع های شهر کرج که در جمع آوری زباله های ساکنان شهر، جلوگیری از پخش شدن کیسه های زباله و ایجاد مزاحمت برای مردم موثر است، با تصمیم فوری شهردار قبلی بلافاصله جمع آوری شد. مدیریت کرج.

به گفته مدیران آن زمان، شهر کرج با این کار زیبا شده بود، اما نه تنها زیبا بود، بلکه زشتی این صحنه ها با زباله های پراکنده روی زمین، دلیل نارضایتی بسیاری از مردم بود. پس از جمع آوری سبدهای زباله از سطح شهر، مقرر شد برای جبران جمع آوری سطل های ویژه، سطل های مکانیزه کافی نصب شود، اما این رویه همچنان با بلاتکلیفی شهرداری کرج مواجه است. اداره نگهداری و بعضاً شهروندان با حجم زیادی از زباله و نشت آب در سطح شهر مواجه می شوند.

اگرچه موضوع چیدمان زباله از درب منازل، جداسازی سطل های زباله بارها در شورای ادوار گذشته شهر کرج مطرح شد، اما هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

انتقاد از روش جمع آوری زباله دادستان کرج

بعد از دوسال حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب ناحیه البرز وی در این خصوص می گوید: همانطور که در مورد مسئولین گذشته گفته می شود خدمت به خیر را به یاد داریم و آیندگان فعالیت های ما را ارزیابی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه اگرچه فرصت خدمت کوتاه بود، اما فعالیت های مسئولان در یادها و ثبت خواهد شد، اما تصریح کرد: در حال حاضر امکانات و فرصت های خدمت در کرج و شهرستان ها وجود دارد و طبق اطلاع رسانی بله. با برنامه ریزی میان مدت و بلند مدت، شهروندان خدمات ارائه کردند.

دادستان کرج ادامه می دهد: امید زیادی برای خدمت از سوی شورای اسلامی شهر کرج، فرزندان انقلابی نظام انقلاب اسلامی است. اگر تصمیمات در امور شهری به تعویق بیفتد باعث نارضایتی مردم می شود و درست است.

خرابی سبدها در گاراژ!

وی با بیان اینکه مردم نباید ناامید شوند، دلیل ناامیدی آنها را رفتار مسئولان دانست و گفت: کار باید با سرعت و دقت انجام شود، در عین حال در ارائه خدمات به مردم تاخیری صورت نگیرد. در حال حاضر برخی از خدمات در کرج مانند نصب سطل زباله، نظافت شهر کم کار مانده و با مشکل زباله مواجه هستند.

مددی ادامه می دهد: سرپرست شهرداری کرج باید در مسئولیت و مسئولیت خود سابقه طولانی داشته باشد چرا که مردم خادمان خود را به خوبی می شناسند. برای خدمت درست به مردم باید خواسته های شخصی و قدرت طلبی را کنار گذاشت زیرا عمر مسئولیت کوتاه است و باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد تا شرمنده مردم نشود.

نقشه ای که به دردسر تبدیل شد!

منوچهر غفاری، سرپرست شهرداری کرج ایمنا درباره نشست بررسی مشکلات مرکز خلکادره به خبرنگار گفت: در اجرای طرح های مختلف جنبه های کار از زمان مناسب تا میزان مشارکت شهروندان بررسی می شود که گاهی نباید نادیده گرفت. بسته به شرایط زمانی، طرح کارایی خود را از دست می دهد و آنطور که باید از سوی شهروندان قابل اجرا نیست.

وی تاکید می کند: اینکه بخواهیم کارهای بزرگ را در مدت کوتاهی انجام دهیم غیرمنتظره است و فکر خوبی نیست.

سرپرست شهرداری کرج با بیان اینکه جمع آوری سبدهای زباله در جلوی منازل از جمله طرح هایی است که قبل از اجرا نیازمند اطلاعات گسترده و آمادگی ذهنی شهروندان است، افزود: این طرح تاکنون در بسیاری از شهرهای بزرگ اجرا شده و دستاوردهای خوبی داشته است. نتایج. اما اینکه چرا آنطور که باید در کرج مورد استقبال قرار نگرفت جای بررسی و تامل دارد.

وی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا و منازل شهروندان می گوید: در این راستا تولید محتوا در قالب بسته های مختلف باید در دستور کار قرار گیرد و رسانه های جمعی به ویژه صداوسیما. و تلویزیون نیز باید در انتشار آنها به شهرداری کمک کند.

غفاری در خصوص جمع آوری پسماندهای عفونی می گوید: دانشگاه علوم پزشکی باید مراکز درمانی را مجبور به عقد قرارداد با شرکتی کند که جمع آوری این نوع زباله ها را بر عهده دارد و در حال حاضر بسیاری از کلینیک ها و مراکز درمانی قرارداد دارند. شرکت آنها با جمع آوری زباله های عفونی قرارداد نبستند.

وی با اشاره به طرح ساماندهی پساب در حوضه های آب در مرکز رینگ دره، می افزاید: اگرچه نفوذ آب این حوضه ها به لایه های مختلف خاک غیرممکن است، اما قراردادی در این حوزه منعقد شده است. سه ماه گذشته این برای تخلیه فاضلاب امضا شده است.

سرپرست شهرداری کرج با بیان اینکه در دو ماه اخیر حدود 60 درصد از دو حوضچه در مرکز هالکادرا خشک شده و این روند همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: استاندار البرز نیز در این زمینه پای کار آمده است. و او آگاه است. حمایت دولت از مدیریت پسماند و تفکیک

ادامه می‌دهد: با کمک استاندار البرز و دولت، زباله‌سوز در هلکادره تهیه و نصب می‌شود و طرح جمع‌آوری سبدهای زباله ساختمان‌های شخصی ناقص مانده و خواهد ماند. ادامه ندادن

غفاری خاطرنشان می کند: در حال حاضر طرح یک روزه جمع آوری زباله در کرج مطرح شده و اجرای آن بلاتکلیف است.

روش جمع آوری زباله باید بهبود یابد

علی قاسم پور رئیس شورای اسلامی شهر کرج وی با بیان اینکه حوزه خدمات شهری شهرداری سرلوحه فعالیت های شهرداری در این کلانشهر است و شهروندان بر نحوه اجرای خدمات مدیریت شهری نظارت و ارزیابی می کنند، گفت: شهر کرج از سال 99 آغاز شد و تا شهریور ماه ادامه داشت. 1401. اما آیا ضرر و هزینه برای مردم داشته است؟

وی خاطرنشان می کند: نگهداری موقت زباله برای مردم و شهر کرج به معضلی تبدیل شده است و شهردار باید هر چه سریعتر در جلسات هفته اول مهرماه طرح جدیدی بر اساس امتیاز، جمعیت و تراکم ارائه کند. ، و در اسرع وقت در این زمینه توسعه و برنامه ریزی شود. .

رئیس شورای اسلامی شهر کرج می افزاید: هیچ چیزی در این حوزه پذیرفته نیست، نجات شهر حداقل وظیفه شهرداری است اما با این حداقل ها هم مشکل داریم.