خط۱۴۸۰ یا صدای مشاور چه خدماتی ارائه می دهد؟


به گزارش خبرنگار ایمنا، خط ۱۴۸۰ خط مشاوره تلفنی تخصصی به صورت رایگان است و متخصصان متخصص، پشت این خط در حوزه‌های مختلف، مشاوره‌هایی را به مردم ارائه می‌دهند. این خط در همه زمینه‌ها ازجمله زمینه‌های کودک و نوجوان، تحصیلی و تربیتی، شغلی، مشکلات خانوادگی، سوالات پیش از ازدواج و روان‌شناسی بالینی شامل اختلالاتی مانند عوارض، اضطراب و سواس به مردم ارائه می‌کنند.

در زندگی امروز با توجه به فشارها و نگرانی‌های متفاوتی که وجود دارد همه مردم نیازمند خدمات مشاوره هستند و از آنجایی که به مراکزی مراجعه می‌کنند، ممکن است برای افرادی که با افراد چالش‌برانگیز هستند، تماس تلفنی از مشاوران سازمان بهزیستی وجود داشته باشد. ارائه مشاوره رایگان فعال است. این سامانه تلفنی سازمان بهزیستی همه روزه از ساعت هشتم لغایت ۲۴ به صورت رایگان خدمت می‌کند.

تماس با خط ۱۴۸۰ محرمانه و امن

مشاوره تلفنی یک ارتباط قراردادی، حرفه ای و مداخله ای است که توسط یک مجرب و آموزش دیده و یک مشاور تماس با رعایت اصول مشاوره از طریق تلفن انجام می شود.

همه تماس‌های مردمی با خط صدای مشاور ۱۴۸۰، محرمانه و امن است و افراد می‌توانند مشکلات و مواردی را که مطرح می‌کنند به صورت حضوری، به صورت تلفنی با مشاوران در میان بگذارند.

همه مشاوران به اصول رازداری و محرمانه تلقی کردن اطلاعات تماس گیرندگان متعهد هستند و با توجه به انواع تماس گیرندگان و مشکلات گوناگون آن‌ها، لازم است برای دریافت راهنمایی و خدمات روانشناختی و مشاوره مناسب، گیرندگان به مراکز مشاوره حضوری و سایر منابع حمایتی مراجعه کنند. نسبت ارجاع می شوند.

بهره مندی از فواید تماس با ۱۴۸۰

برقراری ارتباط با این سامانه باعث می‌شود که در بیان افکار و احساسات خود احساس امنیت و راحت‌تر کردن و متعاقب آن را داشته باشد.

تماس‌گیرندگانی که به دلایل مشکلات خاص از خصوصیات جسمی، کم‌رویی، اجتماعی، شاغل بودن یا دسترسی به مراکز مشاوره حضوری نمی‌توانند از خدمات مشاوره حضوری استفاده کنند، می‌توانند از خدمات مشاوره تلفنی به بهترین شکل بهره‌مند شوند.

همچنین مشاوره تلفنی آن را می‌سازد تا افراد نیازمند در زمان دلخواه و در هر مکانی که به تلفن دسترسی داشته باشند، سریع و آسان هستند و به صورت رایگان از کمک‌های مشاورین متخصص و مجرب بهره‌مند می‌شوند.

مشاوره‌های لازم به صورت تلفنی ارائه می‌شود و پس از ارزیابی‌های اولیه در صورت لزوم افراد برای خدمات تخصصی به مراکز مجاز بهزیستی ارجاع می‌شوند که عملکردی شفاف دارند.

میزان تحصیلات و تخصص های تخصصی خط ۱۴۸۰

همه سوالات پشت ۱۴ خط۸۰ دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های تخصصی روان‌شناسی و مشاوره هستند و علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی، دوره‌های ویژه آموزشی و تخصصی گذرانده‌اند. همچنین مشاوران خط ۱۴۸۰ برای ورود به صدای مشاوره، ملزم هستند مصاحبه علمی و عملی و دوره کارورزی را پشت سر بگذراند.

زمینه های ارائه خدمات خط ۱۴۸۰

مشاوران خط ۱۴۸۰ در سه زمینه کلی راهنمایی، ارجاع و مشاوره کار می‌کنند. در واقع گاهی در حد راهنمایی، گاه در حد ارجاع و گاهی نیز در حد مشاوره است. گاهی اوقات از ابتدا مشاوران را می‌کند و به او راهنمایی می‌دهد. به عنوان مثال مشاور برای مادری نگران بروز بیشتر فعال در فرزند خود، علائم غیر فعال و مراکز قابل مراجعه به شرح می‌دهد. در واقع این مشاوره در حد راهنمایی است.

گاهی اوقات تماس گیرنده تنها برای آگاهی از منبع ارجاع مشکل خود تماس می‌گیرد. به عنوان مثال زن سرپرست خانواری برای مشاور مشکل مالی خود را مطرح می کند و مشاور او را به امور اجتماعی اجتماعی ارجاع می دهد یا مشکلات دانشجویی خود را شرح می دهد و به مشاوره حضوری ارجاع می دهد. در واقع این نوع مشاوره ها در حد ارجاع است.

از مشاوره گیران کودک و نوجوان تا بزرگسالان با مشکلات حاد

در واقع از کودک پنج ساله تا سالمند و از همه گروه‌های زن، مرد، جوان، نوجوان و کودک با این شماره تماس می‌گیرند و هدف جامعه مشاوره بسیار مهم است. مشاوره های کودک و نوجوان خط ۱۴۸۰ بسیار زیاد و روبه رشد است. همچنین چندین سال پیش، تنها خانم‌ها تماس‌گیرندگان این خط بودند اما اکنون اینگونه نیستند و عموماً در آمارها، تعداد گیرندگان زن و مرد با یکدیگر برابری می‌کنند. گاهی نیز سالمندان برای گلایه از تنهایی، عصبانیت، سردرگمی در روابط خود با فرزندان یا عروس و خود، با این تماس می‌گیرند.

مردانه هنگام تماس با این شماره موارد بسیار هادی از مشکلات و اختلافات با همسر یا خیانت را مطرح می‌کنند. نزدیک زمان برگزاری کنکور، تعداد زیادی از دختران و پسران جوانی با این شماره تماس می گیرند که می گیرند یا مشاور مدرسه به آنها برنامه هایی ارائه می دهد که به دلیل استرس (استرس)، از اجرای آن باز مانده است. در چنین مواردی نیز مشاوران آموزش‌های لازم را به داوطلبان می‌دهند.

یک میلیون و ۴۰۰ هزار تماس و ۴۰۰ هزار ساعت مشاوره در سال ۱۴۰۰

بنا به گفته بهزاد وحیدنیا مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور، در سال گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تماس با این شماره گرفته شده و ۴۰۰ هزار ساعت مشاوره از این طریق ارائه شده است.

همچنین مهم‌ترین تماس‌ها به دو حوزه مشکلات و مشکلات اختصاصی می‌یابد؛ در حوزه مهم‌ترین تماس‌ها و سوالات مربوط به مشکلات خانوادگی و بین فردی و مهم‌ترین تماس‌ها در حوزه مسائل مربوط به افسردگی، مسائل روحی و روانی تماس‌گیرنده یا اعضای خانواده بوده است.

در مجموع در اختلالات، اختلالات اضطرابی و خلقی، همچنین در زمینه مشکلات، مشکلات ارتباطی، خانوادگی و موقعیتی از مسائلی بودند که بیشترین علت تماس ها را به خود اختصاص دادند.

میزان تماس‌های گرفته‌شده با شماره تلفن ۱۴۸۰ نسبت به سال‌های ثبت‌شده یعنی سال ۱۳۹۹، کاهش است. چندین نسبت به موارد قبل از ویروس ها باز هم میزان بود

سایر خطوط بهزیستی برای ارائه خدمت به هدف جامعه

سازمان بهزیستی کشور علاوه بر صدای مشاور با شماره ۱۴۸۰، خط ملی اعتیاد با شماره ۰۹۶۲۸ و خط اورژانس اجتماعی برای ارجاع موارد کودک‌آزاری، همسرآزاری، اثرآزاری و سالمندآزاری و موارد خودکشی با شماره ۱۲۳ را در اختیار مردم قرار داده است.

The post خط۱۴۸۰ یا صدای مشاور چه خدماتی ارائه می دهد؟ اولین بار در دایت نیوز پدیدار شد.