کنترل ترافیک هوایی هشدارها را بیش از نیم بار به خلبان تکرار کرد. رانش را متوقف کنید ، به مسیر خود ادامه دهید و یک درخواست فوری و سرسام آور: “هشدار در ارتفاع پایین ، بلافاصله صعود کنید ، از هواپیما بالا بروید.”

در عوض ، هواپیمای دو موتوره در حومه سن دیه گو هجوم آورد و خلبان و راننده تحویل در زمین کشته و خانه ها آتش گرفت. اکنون ، بازرسان فدرال باید تلاش کنند تا بفهمند چه چیزی باعث سقوط شد که محله ای شوکه و آسیب دیده را به دنبال داشت.

Cessna 340 بعد از ظهر دوشنبه در حال آماده شدن برای فرود در فرودگاه اجرایی مونتگومری-گیبس در سن دیگو ، یک ون UPS را در سانتی غواصی کرد و برید.

یک زوج سالخورده هنگام آتش گرفتن خانه شان دچار سوختگی شدند. همسایه ها از پنجره به زن کمک کردند. نزدیک به ده خانه دیگر در حومه شرقی سن دیه گو آسیب دیده است.

بر اساس گزارش وب سایت گروه خیریه غیر انتفاعی که او به نام بنیاد قدرت عشق ، این هواپیما تحت مالکیت و خلبان دکتر سوگاتا داس ، متخصص قلب و عروق بود که در یوما ، آریزونا کار می کرد و به خانه خود رفت.

در ضبط شده توسط LiveATC ، وب سایتی که ارتباطات پرواز را رصد و ارسال می کند ، یک کنترل کننده ترافیک هوایی بارها به داس هشدار می دهد که باید در ارتفاع بالا برود. وی همچنین هشدار داد که یک هواپیمای C-130 ، یک هواپیمای بزرگ حمل و نقل نظامی ، بالای سر است و می تواند باعث تلاطم شود.

داس پاسخ داد که آگاه است.

بعداً شنیده می شود که کنترل کننده می گوید: “به نظر می رسد که شما درست حرکت می کنید ، آیا تصحیح می کنید؟”

داس پاسخ می دهد: “اصلاح می شود.”

داس می پرسد آیا برای باند آزاد شده است. کنترل کننده می گوید: “من به تو احتیاج دارم که پرواز کنی” و به او هشدار می دهد که او خیلی پایین آمده است.

داس به او می گوید در حال صعود است. کنترل کننده او را تشویق می کند که دوباره صعود کند و داس می گوید که در حال صعود است.

“خوب. به نظر می رسد شما در حال فرود هستید آقا. من باید مطمئن شوم که شما در حال صعود هستید نه پایین آمدن ، “کنترل کننده می گوید.

سپس کنترل کننده با فوریت بیشتری صحبت می کند.

او می گوید: “هشدار ارتفاع پایین ، بلافاصله صعود کنید ، از هواپیما بالا بروید.” “لطفاً از هواپیما بالا بروید.”

کنترل کننده بارها از هواپیما خواست تا به ارتفاع 5000 فوتی (1524 متر) برسد ، و هنگامی که در ارتفاع 1500 پایی (457 متری) باقی ماند ، کنترل کننده هشدار داد: “به نظر می رسد دوباره در حال فرود هستید ، آقا.”

هیچ پاسخی وجود ندارد.

جنیفر گابریس ، سخنگوی آژانس گفت که یک بازرس از NTSB صبح سه شنبه به محل سقوط رسید و داده های رادار ، اطلاعات آب و هوا ، ارتباطات کنترل ترافیک هوایی ، سوابق نگهداری هواپیما و سوابق پزشکی خلبان را بررسی می کند.

آل دیهل ، بازرس سابق هیئت ایمنی ایمنی حمل و نقل ، گفت که ضبط نشان می دهد که خلبان به تنهایی سعی می کند با یک حواس پرتی عمده یا اضطراری مهم برخورد کند – یک قاعده اساسی را که هوانوردان باید همیشه همه چیز را به کنترل کننده ها بگویند ، زیر پا گذاشته است.

دیهل می گوید: “اولین چیزی که هنگام مشکل دارید این است که تماس بگیرید ، صعود کنید و اعتراف کنید – و او هیچ یک از این سه مورد را انجام نداد.” “این قوانین بسیار اساسی هستند که مربیان پرواز به دانش آموزان خود می گویند.”

دیهل ، که به طراحی کابین خلبان سسنا کمک کرد ، گفت که هواپیما دارای سیستم پیچیده ای است که می تواند منجر به اشتباهات مهلک شود.

ابرها و هوای بادی ممکن است توانایی Das در اداره هواپیما را پیچیده کند. بازرسان همچنین بررسی می کنند که آیا ممکن است یک اورژانس پزشکی وجود داشته باشد ، چیزی که کالبد شکافی باید به آن کمک کند.

دیهل خاطر نشان کرد که هواپیما در آخرین لحظه یک چرخش وسیع به سمت راست انجام داد و گویی سعی می کرد به فرودگاه دیگری بازگردد که نزدیکتر بود زیرا چیزی اشتباه بود. داس به کنترل ترافیک هوایی اشاره ای نکرد.

روبرت کاتز ، مربی معتبر پرواز ، گفت که معتقد است Das “کاملاً منحرف شده بود.” کاتز گفت که ابرها به اندازه کافی پایین بودند و خلبان مجبور شد هنگام نزدیک شدن از سیستم فرود ابزار استفاده کند.

کاتز در گفتگو با CBS8 در سن دیگو گفت: “او نمی داند راه چیست.”

داس در سواحل غربی هند بزرگ شد و مدرک پزشکی خود را از دانشگاه پونا دریافت کرد. به گزارش بنیاد قدرت عشق ، او در سال 2004 به یوما رفت و یک عمل قلبی عروقی ایجاد کرد. او یک زن و دو پسر باقی می گذارد.

راننده UPS ، استیو کروگر ، 61 ساله ، در محله Ocean Beach در Ocean Beach زندگی می کرد و هنگام کشته شدن در مسیر معمول خود بود. برادرش ، جفری کروگر ، گفت که وی قصد داشت در 22 اکتبر بازنشسته شود.

برادر گفت ، او بین مشتریانش بسیار محبوب بود.

او به KNSD-TV گفت: “در زمان کریسمس ، او واقعاً شیرینی ها را دوست داشت و همیشه او را با چیزها بمباران می کردند.” “آنها واقعاً از او قدردانی کردند ، و او همیشه با آنها سرگرم بود. او چنین مردی بود. “

جف کروگر گفت: “او بسیار خوب بود ، شما باید مثبت فکر کنید.” “اوضاع همیشه بهتر خواهد شد و زندگی را آنقدر جدی نگیرید که باعث دلسردی شما شود. از چیزها لذت ببرید. ”

کروگر همچنین اسکی و سایر ورزشها را دوست داشت. او خانه ای در نزدیکی دریاچه های ماموت خریداری کرده بود.

برادرش گفت ، کروگر تصاویری از خود به تن کرد که لباس قهوه ای خود را پوشیده بود و یک بسته UPS در حین اسکی روی آب در دست داشت و با ماسکوت ماموت برای پیست اسکی کوهستان ماموت ژست گرفته بود.

روز سه شنبه ، UPS به احترام کروگر یک لحظه سکوت کرد و پرچم خارج از مرکز خدمات مشتریان UPS در سن دیه گو به نیم نفر کاهش یافت.

بیانیه شرکت می گوید: “کسانی که استیو را می شناختند گفتند که او به کار خود افتخار می کند.” و نگرش مثبت و خنده شاد او سخت ترین روزها را کمی سبک تر کرد. ”

___

الیوت اسپاگات ، نویسندگان آسوشیتدپرس در سان دیه گو و کریستوفر وبر در لس آنجلس در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *