شیوع E. coli مرتبط با کاهوی روما در 12 ایالت یافت شده است.

در پینترست به اشتراک بگذارید
FDA یک رشته اصلی را اعلام کرد E. coli شیوع این بیماری در اوایل این ماه با کاهوی رومی مرتبط است. گتی ایماژ

در مورد خوردن کاهو نمی دانی؟ بسیاری از مردم با توجه به شیوع چند ایالتی E. coli که در اوایل این ماه به روم مرتبط شد.

شیوع این بیماری باعث شد تا 43 نفر در 12 ایالت تا یکشنبه 26 نوامبر بیمار شوند و این فقط در ایالات متحده است.

22 نفر دیگر در کانادا تحت تاثیر قرار گرفتند. از آنجا که منشاء آلودگی تا همین اواخر نمی توانست به طور قطعی تعیین شود، FDA همه کاهوهای رومی را فراخواند.

حالا کاهوی آلوده به آن وصل شده است شمال و مرکز کالیفرنیا.

در نتیجه شیوع این بیماری، FDA اقداماتی را برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد منشاء و تاریخ برداشت کاهو به مصرف کنندگان اعلام کرده است. آنها یک را پیشنهاد می کنند برنامه برچسب گذاری داوطلبانه، که تولیدکنندگان و توزیع کنندگان را ملزم می کند تا محل رشد و زمان برداشت روما را برچسب گذاری کنند. این شامل این می شود که کاهو در محیط های هیدروپونیک یا گلخانه ای رشد کرده باشد. آنها بحث هایی را با تولیدکنندگان عمده، توزیع کنندگان، و انجمن های تجاری آغاز کرده اند تا درباره یک برنامه برچسب گذاری داوطلبانه صحبت کنند.

FDA گفته است که کاهوی رومی که در خارج از منطقه هدف رشد می کند، ارتباطی با شیوع اخیر ندارد و در حال کار روی برنامه ای است که بهتر به شناسایی محصولات لکه دار کمک کند.

سخنگوی FDA به Healthline گفت، همانطور که هست، کاهو باید با نام کارخانه تولیدی یا توزیع کننده برچسب زده شود و اطلاعات تماس را نیز در بر گیرد. در حال حاضر، نیازی به ذکر مکان رشد یا زمان برداشت آن نیست. فقط محصولات کشورهای دیگر باید دارای برچسب کشور مبدا باشند.

اتحادیه محصولات تازه و انجمن بازاریابی محصولات در بیانیه ای اعلام کردند که ایجاد مقرراتی برای اجباری کردن سیستم برچسب مستلزم آن است که سازمان غذا و داروی آمریکا یک فرآیند رسمی قانون گذاری را طی کند. آنها همچنین خاطرنشان کردند که این برچسب تمام اشکال کاهوی روما را شامل می شود که شامل بچه روما و روما قرمز می شود.

به نظر می‌رسد که FDA انتظار دارد که این برچسب‌گذاری «عادی جدید» باشد، به طوری که در صورت بروز همه‌گیری‌ها، FDA می‌تواند توصیه‌ها را به مناطق آسیب‌دیده محدود کند و مصرف‌کنندگان بتوانند به آسانی تشخیص دهند که آیا محصولی از یک منطقه بالقوه آسیب دیده دارند یا خیر. “، در این بیانیه آمده است.

دکتر اسکات گوتلیب، کمیسر سازمان غذا و داروی آمریکا، دکتر اسکات گوتلیب، گفت: “دانستن از منشاء رو به رشد محصولات همچنان نقش مهمی در اجازه دادن به مصرف کنندگان برای جلوگیری از محصولات آلوده و تسهیل برداشت و ردیابی از بازار خواهد داشت.” بیانیه یکشنبه منتشر شد

جدا شدن باکتری ها

دکتر الیوت تی رایسر، استاد دانشگاه ایالتی میشیگان در گروه علوم غذایی و تغذیه انسانی، گفت که E. coli باکتری ها از مزرعه ای می آیند که در آن کاهو از منابع مختلف محیطی کشت می شود. این می تواند شامل آب آبیاری آلوده، حیوانات، رواناب از غذای گاوها و سایر منابع باشد.

او گفت: «کنترل آن بسیار دشوار است. کاهو و اسفناج مستعد ابتلا به E. coli آلودگی.

اکثر E. coli کیسه‌های کاهو از گونه‌های از پیش بریده شده و کیسه‌ای تهیه می‌شوند. او یک مرکز برش را اداره می کند که راه هایی را برای کاهش آلودگی تحقیق کرده است.

رایسر گفت: «من متقاعد نشده‌ام که محصولات تازه برش خورده هرگز 100 درصد ایمن باشند.

محافظت از محصولات خود – و سلامتی شما

رایسر گفت که خرید یک کل کاهو به طور کلی برای جلوگیری از آلودگی ایمن تر است.

اگر کاهوی کیسه‌ای می‌خرید، سعی نکنید آن را در خانه بشویید. شما نمی توانید آلودگی را از بین ببرید و ممکن است احتمال آلودگی مجدد کاهو در خانه بیشتر باشد.

Shelley Feist، مدیر اجرایی The Partnership for Food Safety Education، گفت که مصرف‌کنندگان کار زیادی نمی‌توانند برای شناسایی محصولاتی که ممکن است تحت تأثیر عوامل بیماری‌زا هستند انجام دهند. آنها باید آن را از نظر هرگونه کبودی بررسی کنند، نکات مربوط به کار ایمن مانند شستن دست ها را هنگام دست زدن به محصولات رعایت کنند و پس از خرید محصول را خنک نگه دارند.