وکلای مایکل پولیت ، که در سن 14 سالگی به جرم کشتن مادرش محکوم شده بود ، روز چهارشنبه از دادگاه عالی میسوری خواستند که با استناد به شواهد موجود ، تحقیقات نادرست و دفاع نادرست از دادگاه ، وی را پس از بیش از 22 سال زندان آزاد کند.

ریتا پولیت در سال 1998 در داخل خانه موبایل خود در هوپول ، میسوری به آتش کشیده شد. پولیتت ، که اکنون 37 است ، به جرم قتل درجه دوم محکوم شد و پس از محاکمه در بزرگسالی به حبس ابد محکوم شد. او در مرکز اصلاحی شهر جفرسون نگهداری می شود.

دادگاه تجدیدنظر میسوری در ماه سپتامبر از رسیدگی به پرونده خودداری کرد و این درخواست را به دادگاه عالی ایالتی انجام داد.

دادگاه می گوید: “ریتا پولیت شایسته عدالت است.” “اما او تنها قربانی اینجا نیست. خانواده او ، از جمله پسر 14 ساله اش ، مایکل ، نیز قربانی عدم موفقیت دولت در تحقیقات و تعقیب قاتل او هستند ، چه برسد به سوء رفتار آگاهانه آنها. این دادگاه سرانجام می تواند آرامش را برای این خانواده به ارمغان آورد. “

وکلای وی علاوه بر درخواست برای آزادی پولیتت ، به دنبال استماع مدرک یا تعیین استاد ویژه برای رسیدگی به پرونده هستند.

مگان کرین ، وکیل پولیت ، در یک مصاحبه تلفنی گفت: “اساساً ما معتقدیم مایک باید آزاد شود زیرا بر اساس شواهد غلط محکوم شده است.” “همه می دانند که دروغ است. حتی ایالت اعتراف می کند که دروغ است. “

کرین گفت ، اما تلاش ها برای آزادی پولیت شکست خورده است زیرا سیستم قضایی ایالت “نهایی را بر عدالت ارزش می بخشد”.

اریک اشمیت ، سخنگوی دادستان کل میسوری از اظهارنظر خودداری کرد.

پولیت در بیانیه ای در ماه آگوست گفت که به دلیل سیستم قضایی “تحت نظارت انسانهای معیوب” که “نمی خواهند اعتراف کنند که یک جوان 14 ساله را به جرم قتل مادر خود محکوم کرده اند ، به زندان افتاد”.

در این طومار آمده است که پولیت و یکی از دوستانش در ساعات اولیه 5 دسامبر 1998 هنگام بیدار شدن از خواب بیدار شده بودند. پولیت گفت که بدن سوخته مادرش را در اتاق خواب مادرش هنگام تلاش برای فرار پیدا کرده است. او همچنین دچار ضربه شدید سر شد.

مأموران آتش نشانی گفتند که آتش با بنزین شروع شده است و محققان دریافتند مایکل پولیت بنزین روی کفش خود داشته است – این تنها شواهد فیزیکی است که او را با جنایت مرتبط می کند.

اما پرونده دادگاه می گوید که یافته ها بر اساس تکنیک های تحقیق آتش سوزی است که در حال حاضر بی اعتبار شده است. اعلام شد که ایالت اکنون اعتراف می کند که پولیت گاز کفش های خود را نداشته است.

در این طومار آمده است که بازرسان دیگر مظنونان احتمالی ، از جمله پدر پولیته ، که با ریتا پولیت طلاق سختی را پشت سر می گذارد نادیده گرفت.

وکلای پولیت گفتند که مدافع عمومی که محاکمه اش را بر عهده داشت ، تنها نیم روز شهادت سه شاهد را ارائه داد ، از هیچ متخصصی برای رد شواهد آتش سوزی و بنزین استفاده نکرد و از شهادت دادن دوستی که در خانه بود ، خودداری کرد. مدتها در کنار گزارش پولیت از اتفاقات ایستاده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *