در اراک تفاهم نامه سرمایه گذاری بیش از 4 میلیاردی منعقد شدحامد آجرلو در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با استقبال خوب شرکت های بازدید کننده از پروژه های شهر اراک، بیش از چهار میلیارد تفاهم نامه منطقه ای برای اجرای پروژه های مشترک منعقد شد که به نتیجه می رسد. پس از بررسی مفاد قرارداد

وی افزود: برخی از پروژه های اراک دارای گره های اداری بودند و برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری مسئولان را با فرصت های بی نظیر سرمایه گذاری شهر آشنا کرد و رابطه پول زایی و تعاملات آن ها در مدیریت شهری دیدگاه های سنتی او را تغییر داد. ، هدف آنها جذب سرمایه گذار است.در شهر قدم بزنید.

رئیس کمیسیون اقتصادی، املاک، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر اراک خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرداری، نهادها و سازمان های دیگر شهر و منطقه از برگزاری این همایش بهره مند شدند که در نتیجه این همایش، روابط خوبی بین سرمایه گذاران و صنعتگران اراک برقرار شد، حدود 10 نفر از افراد تاثیرگذار در این همایش حضور داشتند که حضور سفرای کشورهای خارجی در زمینه تولیدات کشاورزی و بازدید این افراد از بنگاه های صنعتی شهری نتایج خوبی برای صنعت شهری در آینده.

وی ادامه داد: پس از برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری، دبیرخانه دائمی آن نیز در این شهرستان مستقر شد که امکان ارتباط سرمایه گذاران با دبیرخانه این همایش را فراهم کرد. در این راستا چندین سرمایه گذار مرتبط با دبیرخانه از پروژه های مختلف شهرستان بازدید و تمایل خود را برای سرمایه گذاری در اراک اعلام کردند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: در خصوص پروژه های دره گردو، خیابان غذا، باغ ایرانی، شهرک سلامت، بام اراک و پروژه شش هزار متری شهر صنعتی با سرمایه گذاران تفاهم نامه امضا شد. پروژه 6000 متری شهرک صنعتی به تازگی شناسایی شده و در مرحله انعقاد قرارداد هستیم و پس از آن پروژه های دیگر بر اساس اولویت واگذار می شود.