ممکن است در مورد درمان های میکرودرم ابریژن در مرکز آبگرم یا درم خود و مزایای جوانسازی آنها برای پوست شما شنیده باشید. یا شاید شما می خواهید یک پوست سلبریتی فوق العاده صاف داشته باشید و می خواهید به آخرین درمان های پوستی دسترسی داشته باشید. اما ما یک راز کوچک را فاش می کنیم: بله ، می توانید میکرودرم ابریژن را در خانه انجام دهید. این امکان وجود دارد که نتایج روشهای میکرودرم ابریژن حرفه ای را حتی بدون تغییر PJ خود تقلید کنید.

برای اطلاع از نحوه عملکرد میکرودرم ابریژن در خانه ، چه چیزی برای آن مفید است و چگونه می توان از مزایای میکرودرم ابریژن استفاده کرد ، با Nestor Antolin ، مربی شرکتی برای مراقبت از پوست دکتر برند مشورت کردیم.

میکرودرم ابریژن چیست؟

شما می توانید میکرودرم ابریژن را به عنوان یک شکل پیشرفته لایه برداری فیزیکی در نظر بگیرید.

درمان مطب معمولاً شامل یک ابزار یا اپلیکاتور مکنده است که از ریز بلورهای آلومینا یا بی کربنات سدیم اسپری می کند تا لایه بیرونی پوست را صیقل دهد. اگرچه م effectiveثر است ، اما هزینه این درمانها بیش از 100 دلار در هر ویزیت است که بهترین نتیجه را پس از جلسات متعدد نشان می دهد.

تیم دکتر برند با الهام از مزایای چنین روش هایی که می توانید در یک محیط حرفه ای انجام دهید ، اولین درمان میکرودرم ابریژن را در خانه ایجاد کردند. همانطور که آنتولین توضیح می دهد ، پرفروش کننده لایه بردار آنها “از بلورهای آلومینای حرفه ای – همانهایی که در روش های اداری استفاده می شود – و اسید لاکتیک برای از بین بردن سلول های مرده پوست و نشان دادن پوست درخشان ، صاف و درخشان تركیب شده است.” هر دو بلافاصله و با هر بار استفاده. “ما هر دو ماده لایه بردار را با هم ترکیب می کنیم تا اسید لاکتیک پوست را برای حداکثر لایه برداری مکانیکی” آماده کند “، سوزش را کاهش می دهد اما کارایی را افزایش می دهد.”

کرم پرداخت کننده میکرودرم ابریژن آنها همچنین حاوی ترکیبی از محصولات گیاهی برای تسکین و تغذیه پوست و همچنین آنتی اکسیدان هایی است که به محافظت در برابر آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند.

مزایای میکرودرم ابریژن

آیا به فکر میکرودرم ابریژن هستید؟ آنتولین دارای چندین مزیت کلیدی میکرودرم ابریژن است که شامل بهبود موارد زیر است:

 • علائم زودرس پیری (مانند خطوط ریز و چین و چروک)
 • رنگ و بافت پوست
 • حماقت

علاوه بر این ، یک مطالعه کوچک از سال 2014 نشان داد که بهبودی “جزئی تا قابل توجه” در هایپرپیگمانتاسیون پس از درمان متوالی با میکرودرم ابریژن وجود دارد. او همچنین به تحقیقات گذشته با هدف افزایش سنتز کلاژن و ضخامت پوست اشاره کرده و پتانسیل درمانی برای جوانسازی کلی پوست را نشان می دهد.

مطالعه دیگری از سال 2016 به طور مشابه افزایش تراکم کلاژن را به عنوان مزیت میکرودرم ابریژن و همچنین کاهش ملانیزاسیون با بهبودهای خفیف تا متوسط ​​در شرکت کنندگان با موارد زیر گزارش داد:

 • ملاسما
 • جای جوش
 • striae distensae (نوارهای قرمز مقعر)
 • پیری عکس

از آنجایی که میکرودرم ابریژن نوعی لایه برداری است ، از تجدید کلی و تجدید سلول های پوست نیز سود خواهید برد. آنتولین می گوید: با افزایش سن ، سرعت تجدید سلول های پوستی ما از 28 روز به 50 روز کاهش می یابد. به این ترتیب ، لایه برداری “مانند بردن پوست خود به باشگاه بدنسازی است – و راز بهترین نتایج نگهداری است.”

آیا میکرودرم ابریژن بی خطر است؟

آنتولین می گوید میکرودرم ابریژن برای اکثر انواع پوست و تن ها بی خطر تلقی می شود.

با این حال ، موارد معدودی وجود دارد که ممکن است میکرودرم ابریژن برای همه مناسب نباشد ، از جمله اگر پوست حساس یا واکنشی دارید. وی افزود: ما برای افرادی که دارای آکنه فعال ، روزاسه و رگ های خونی شکسته در سطح پوست هستند ، میکرودرم ابریژن را توصیه نمی کنیم.

آنتولین همچنین یک قاعده کلی را در مورد امتحان روش های جدید و مراقبت از پوست ارائه می دهد: بهتر است برای ایجاد یک رژیم مراقبت از پوست مخصوص مشکلات پوستی خود ، با متخصص پوست خود مشورت کنید.

نحوه انجام درمان میکرودرم ابریژن به روش صحیح

اگر می خواهید از میکرودرم ابریژن – یعنی پوست شاداب تر ، پر رنگ تر و روشن تر – استفاده کنید ، در اینجا نکاتی را که هنگام افزودن این درمان به رژیم مراقبت از پوست خود باید در نظر بگیرید ، ذکر می کنیم:

 • اگر میکرودرم ابریژن را در مطب آبگرم یا متخصص پوست دریافت می کنید ، مطمئن شوید که توسط یک متخصص مراقبت از پوست مجاز انجام شده است.
 • هنگام استفاده از داروهای خانگی ، آهسته و پیوسته قدم بردارید (و با برنامه خود ملایم باشید ، تهاجمی نباشید) تا عملکرد مانع پوست خود را به خطر نیندازید. آنتولین توصیه می کند: “برای بهترین نتایج ، یک یا دو بار در هفته استفاده کنید ، همیشه بین برنامه ها حداقل سه روز باقی بماند.”
 • وقتی از سد پوستی خود صحبت می کنید ، می توانید با استفاده از یک مرطوب کننده با کاشی های ترمیم کننده ، آن را تقویت کنید. آنتولین توضیح می دهد که این کار “احتمال تحریک را کاهش داده و از سلول های” جوان “پوست محافظت می کند.
 • نکته آخر اینکه همیشه از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 برای محافظت از پوست تازه لایه برداری شده خود استفاده کنید. البته ، این آخرین توصیه ، با تأکید بر ایمنی آفتاب و پوست ، برای همه صدق می کند – نه فقط برای کسانی که معمولاً میکرودرم ابریژن دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *